Kişiliğinizi oluşturup güçlendirmek için neyi örnek alırsınız

Örnek ben kendime prensip olarak ata sözlerini örnek alırım ve onlarla kişiliğimi oluştururum

Sizler neyi prensip edinip kişiliğinizi oluşturursunuz

1- Peygamber efendimizin (s.a.v) sünnetini ve Kuran'ı kerim

2- Benim gibi ata sözleri

3- Burçlar

4- Yer içer yatarım

5- Kendi düşüncelerim kendi tecrübem

6- Darvin teorisi

7- Hipi

8- Ataizim

...

Karşınızdakinin size güvenmesi için veya karşınızdakine güven vermeniz için neye sarılırsınız, kişiliğinizi ve karakterinizi güçlendirdiniz mi, ne olursa olsun yapmam diyebiliyormusunuz.

Hz Yusuf misali karşınızdaki sizi ne şekilde etkilerse etkilesin Karakteriniz ve kişiliğiniz ne kadar güçlü Karşınızdaki insanı ne kadar red edebiliyorsunuz

Karşınızda sevdiğiniz olmasa bile karşınızdaki insanı insan diye sıfatlandırabiliyor musunuz incitmemek için çaba gösterebiliyor musunuz

Bunları yapmayan kendi mutluluğu için karşısındakini ezen güçlü güçsüzü yer "Darvin teorisini savunan" Hangi özelliğinizi savunarak ben insanın diyorsunuz ?

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• peygamberimizi örnek almaya çalşırım ama onun gibi tertemiz olmak mümkün mü tabi ki mümkün değil

0|0
    0|0
    • peki gerçekten sünnetlerini uyguluyormusun ?

• bu sorudan, bu yorumumdan sadece örneğimi algıladın, neyse boş ver fazla uzatmaya gerek cevabın için teşekkürler

• bence de uzatmaya gerek yok Allah, Peygamber bunlar çok hassas konular rica ederim

• gezip tozmayı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...