Artık kimse mektup yazmıyor mu ?

Eskiden hayatın vazgeçilmez iletişim aracıydı mektuplar. Gurbete gidene askere gidene mektup yazılırdı. Aşk mektupları yazar kağıdın bir ucunu da yakarlardı "yüreğim senin için böyle yanıyor" demekti meali...

Ellerimiz gözlerimiz değerdi o satırlara ve okuyanın elleri, gözleri...Kurutulmuş güller konurdu zarfın içine ya da parfüm damlatılırdı bir kaç damla. Mektubu alan sevgili önce bir koklar sonra bağrına basar sonra nemli gözlerle okurdu yürekten kağıda düşen duyguları...

Peki siz hiç aşk mektubu yazdınız mı ?

Siz de özlüyor musunuz postacının bir mektup için kapınızı çalmasını ?

0|0
7|33

En İyi Kız Görüşü

• Yazıyor, mesela ben yazmıştım. Ama uf oldu, gönderemedim... :/ Olsun, daha sonra yine yazacağım.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 33

• En son 99 yılında askerlik yaptığım zaman mektup yazardım ki benim gibi askerlik yapan tertibim olan ortaokul arkadaşımdı. Aynı anda gitmiştik tesadüf. Mektupları hala saklarım. O zaman cep telefonu yine vardı ve ben 3 ay dolmadan askere tel. imi götürmüştüm ama o zamanlar yine de mektuplaşma vardı. Şimdi tel de ya da net te birine mesaj yolluyor ve 10 dk geçince neden yazmadı diyoruz. Oysa bir mektubun gideceği adrese varması ve dönüş yapılması en az 10 gün sürerdi.

1|0
    0|0
    • Evet gerçekten ne kadar sabırla beklerdik :) ve o zarfı açmanın mutluluğu paha biçilmez özledim ben mektupları :)

• Bence de çok değerli geçmişin yaşanmışlıkların anısı hatırası hepsi bir nevi özlemlerin yazılı belgesi. teşekkür ederim sevgiler :)

• Teşekkürler.

• mektup değil ama askerde hergün için bir mektup yazdığım günlük gibi birşey tutmuştum sevdiğim kıza... ayrı olmamıza ve konuşmamamıza ragmen dogum gununde gondermek için askerden izin almıştım.. bilmiyorum göndermekle iyi mi yaptım ama.. en içten ve yaşayarak yaptığım şeydi sanırım.. mektup yazmanın nasıl bir his olduğunu orada anladım belkide..

2|0
    0|0
  • mektuplar onların tadı bir başka ama artık yollayan var mı bilmiyorum tamamen unutuldu..sohbetin bile ne de değeri kaldı tadı.

1|0
    0|0
  • askerdeyken tanıdığım bir kız mektup yazmamı istemişti, o günden bu güne hiç olmadı

1|0
    0|0
  • En son askerde geldiydi.

1|0
    0|0
  • Teknoloji bir çok şeyi değiştirdi, yakında kitapçılar, kütüphanelerde ortadan kalkacak malesef, ama belki de gelişimin kaçınılmaz sonucu ve bir gereği bu.

1|0
    0|0
  • eskı gunlerı ozluyor demı ınsan ,gunlerce beklemek bir mektubu ve acınca soyle bir guzel koklamak topragın memleketın ve sevgılının kokusu insanı mutlu etmeye yetıyordu

1|0
    0|0
    • aynen öyle...teknoloji hayatımızı kolaylaştırdı ama ne çok eksillti. sevgilisinin el yazısını görse tanımayacak çok insan var

• teşekkürler ben de sizi tebrik ediyorum sevgiler :)

• saglıklı ve mutlu gunler seninle olsun sevgı ve saygılar :))

• iyi hatırlattın ben her hafta maps'den bir adres bulur mektup yollarım ama belirtirim sizi haritadan buldum diye bazen cevap gelir :D

2|0
    0|0
  • mektup yazan son nesıl 80 kuşağıyız. onu da biz yaptık sonrakıler yapamadı...

1|0
    0|0
  • postacı faturalar için çalıyor kapıyı. mektup yazmayı unuttuk artık. birde pul yalamaktan nefret ederdim. neyseki e maile pul yapıştırmak gerekmiyor :)

1|0
    0|0
    • pul yalamak mı :)) hep diyorum senin bakışında bir farklılık var diye:)

• Vakti zamanında çokça yazdım..bi anlamda sabretmeyide öğretirdi mektup..anadan yardan gelen.gününü gün eden insanın..

1|0
    0|0
    • Ah evet ya sabır sabır ne güzel söyledin. Sevgilime mesaj attım 2 saattir yanıt yok diyenleri gördükçe bir mektubu beklemenin günlerce süren sancısını anımsadım... teşekkür ederim

• Tekrar tekrar okuyup her defasında aynı heyecanı aynı mutluluğu hissetmek..ben teşekkür ederim.

• Ben çok istiyorum bir mektup arkadaşım olsun ve eski zamanlarda gibi mektup yazıp postaya vermeyi falan.

1|0
    0|0
  • aşık olup mektup yazılacak kız vardıda yazmadık mı ?

1|0
    0|0
  • Evlendiğin de eşimin bana aşk mektup yazmasını istiyecegim , saklayacağım okuyacağım ve her okuduğumda eşimin bana olan aşkına şahit olup onu tutku ile seveceğim yine ve yeniden ateşlenecek duygularımız

1|0
    0|0
  • Ah be arkadaşım nerden girdin bu konulara. :)

Yaşımız ortaya çıkıyor :) Eskiden bayram tebrikleri atmak için güzel kartlardan seçilip gönderilirdi bu teknoloji gün geçtikçe insanları da basitleştiriyor hayatı da.

Asker mektuplarım var ama şükür :) Aşk mektubu yazdım :)) Postacı şu sıralar kredi kartı ekstreleri ve su elektrik faturası için kapı bile çalmıyor artık.

Keşke eskilerden bir dost bayram kartı atsa :)) Tatlı bir sevinç duydum, teşekkür ederim.

0|0
    0|0
  • En bir ablaya yazdım galiba :))

1|0
    0|0
  • Evet mektup yazmayı seviyorum mesaj yazmaktan daha iyi geliyor benim için hatta bir sıralar mektup arkadaşı bile aramıştım kendime tanımadığım bir insan ile mektuplaşmak ama yazım kötü olduğu için devam ettirmek istemedim.

0|0
    0|0
  • sen bu soruyu sorduktan sonra ben kız arkadaşlımla konustum kendisi ünv.de ve mktuplaşmaya karar verdik :)

1|0
    0|0
  • İlkokul öğretmenim dedi diye anneme mektup yazmıştım , postaneye vermiştim işte o zaman yine aynı evdeki anneme gelicek mektubu dört gözle beklemiştim.
    Aşk mektubu da yazmadım ama güzel fikir bu devirde farklılık olur :)

1|0
    0|0
  • Ben SGK dilekçem için Ankara'ya mektup gönderdim sayılır mı ?

1|0
    0|0
  • lisedeyken yazmıştım bir defa, ayrılırken, okuduktan sonra abana sen şair ya da yazar falan olmalısın bence demişti :) o mektubu okuduğu halde nasıl ayrıldı hala anlayamıyorum :D

1|0
    0|0
  • İlkokulda hoca zoruyla ödevdi yazmıştık ilk mektubumdu sanırım son olucak " Teknoloji yedi.

0|0
    0|0
  • Bankalar,telefon operatörleri ve de alacaklılar sürekli yazıyorlar çok sevişiyoruz onlarla ben yazmıyorum ama hala yazmaya devam ediyorlar

0|0
    0|0
  • yok hiç özlemedim kapım çalınmasın :D

0|0
    2|1
  • mektup yazmaya değecek olgun bir bayan bulsaydım değil mektup yazmak kitap yazardım.

0|0
    0|0
  • eskidenmiş eşe dosta akrabaya yazardık mektup ama şimdi daha kolaylaştı her şey

0|0
    0|0
  • skype var ordan ekliyim?

0|0
    0|0
  • Ben askere gidince Sırf mektup gönderecekler, 20 25 kişi kadar (=

0|0
    0|0
  • yazmaz olurmu hemde e-posta

0|0
    0|0
  • benim iş noldu yav

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 6

• isterdim mektup gelmesini teknoloji güzel bir şey ama nostaljinin bambaşka bir tadı var daha dün yazdım bir arkadaşıma bugün de bir başkasına yazıp yollayacağım arada jest olsun diye yazıyorum ben çok seviniyolar özellikle kızlar. birgün eski edebiyat öğretmenime de yazmak isterim ama ne yazacağımı bilmiyorum henüz (:

0|0
    0|0
  • ara sıra kart atıyorum da mektup devri kapandı benim için de, anca e-posta

1|0
    0|0
  • Sevgilimle bir ara mektuplaşmıştık :))

O duygudanda eksik kalmayalım diye :D

1|0
    0|0
  • en son 4 sene önce yazmıştım galiba yanlış olmasın da.

0|0
    0|0
  • Aşk mesaji varken o zor gelir :)

0|0
    0|0
  • yazmıtyorum mektupmu kaldı

0|0
    0|0
    • Hı hı aa mektup mu kaldı haklısın at mesaj ya da e-meil tamam yani ama eskiden şartlar öyleydi yani devir hızla değişiyor,eskiden muşamba çocuk bezleri vardı mavi ve pembe onlarla bezlenirdik şimdi görüntüsü ve esamesi kalmadı yani.

Yükleniyor...