Siz olsaydınız bu işte çalışır mıydınız?

malumunuz herkes bildiği gibi mersinde nükleer santral açılacak ve çalışmak üzere işçi seçilecek ..

ve öyle her başvuruyu kabul etmeyecekler özel şartlar var ve bunlardan bir tanesi de ordaki radyasyon sebebi ile geri dönüşülemeyen bir vucüt. kısacası sonucu erken ölüm olacak verilen maaş ise 3bin dolardan başlayacak siz olsanız bu işte çalışır mıydınız ?

• Mecburum çalışırdım
    10% (5)19% (7)14% (12)Oy Ver
  • Hayır sağlığım daha önemli çalışmazdım.
    69% (33)50% (18)61% (51)Oy Ver
  • Kararsızım
    21% (10)31% (11)25% (21)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
20|18

En İyi Kız Görüşü

• hayır denebilir ama 100 insandan 80 kişi gider bu dünyada artık canımz diğil hayatımızı sürdürebilme sorunu var maddi yönden

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 19

• çalışmam eşimin de çalışmasına müsade etmem..

can bize emanet Allah sorar emanetimi en iyi şekilde neden muhafaza etmedin diye...

Ayrıca biz insanların zamana oldukça fazla ihtiyacı var.

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Allah calıstırmasın cunku kendıne hıce sayıp aılesı ıcın calısan bır ton ınsan var ama sunuda unutmamak gerek kı saglık gıdınce aıleye hıc bakamazsn sen oldukten sonra aılene kım bakacak mesela yanı saglık cok onemlı hepımız bır gun olecegız ama bıle bıle saglıksz kötu bır olum kotu surune surune ölmek kımse ıstemez

0|1
    0|0
  • Başka işmi kalmadı,az olsun kazandığın öbür dünyaya götürmeyecek kimse.

0|1
    0|0
  • Bir Mersinli olarak vatanimi seven biri olarak birinin bu sacma isten caninin göz göre göre gitmesini istemeyen biri olarak santral onundeki tum prostestolara katilip destek vermis biri olarak ASLA CALISMAM

0|1
    0|0
  • sağlığın olmazsa o paranın hiç bir önemi yok. biraz mantıklı ol

0|2
    0|0
  • sağlık çok önemli

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • : Hayır sağlığım daha önemli çalışmazdım

0|1
    0|0
  • çalışırdım :)

0|1
    0|0
  • saglik herseyden önde gelir

0|1
    0|0
  • çalışırım ama mecburiyetten diil kariyerim için ;)

0|1
    0|0
  • hayır calışmam gerci ölüm vaktı geldimi o her yerde bulur beni ama bunu hızlandırmak istemem.

0|1
    0|0
  • hayır hauatın daha önemli

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • mecbursam çalışırım...

0|0
    0|0
  • biraz çalışıp ayrılma gibi bir durum yok mu? ben kabul etmezdim :) o kadar nükleer yapacaklar bari adam gibi işletebilseler çok korkuyorum bir kaza olur diye. japonların beceremediğini yapmaya kalkmak ne demek ya? daha 3. köprünün ayaklarını doğru yere yapmayı beceremeyen adamlar nükleer yapıyor!

0|1
    0|0
  • Mersin de olması da hata

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Her şey para ama, para her şey değil.

Çalışmazdım. Nükleere de karşıyım zaten.

Dünya, petrol ve nükleer enerjiye alternatif; temiz, sürdürülebilir enerjiler peşinde koşarken, bazılarımız mal bulmuş magribi gibi; ''aha nükleer geldi, çağ atlıyoruz!'' kafasında...

Günde 8 saat tv izleyip, beynini düşünemeyen bir et parçasına dönüştürmek de, kolay bir iş olmasa gerek. İşte koyun olmak, böyle bir şey...

0|1
    0|0
  • kömür madenlerinde çalışanlardan daha az zarar göreceğiniz garanti..

ayrıca santral içindeki radyasyon miktarı vücudun tamir edebileceğinden binlerce kat daha düşük miktardadır ve bunun üstüne birde özel kıyafetlerle çalışılıyor içeride..

kısaca ben olsam hiç korkmadan çalışırdım..

nükleer den boş yere korkutuluyor insanlarımız, santral adam gibi çalıştığı sürece hiç bir sorun yok, ve insan aklına gelebilecek tüm kötü senaryolar için de önlem alınıyor zaten,

NÜKLEER ENERJİ SANTRALLERİNDEN KORKMUYORUM, BİLİNÇLİYİM VE DESTEKLİYORUM !

0|1
    0|1
    • sanırım aklını biraz boyamışlar senin ben santralleri gezen birisi olarak ne kadar zararlı olduğunu biliyorum.. japonyada ki santral sızıntısını gidermek için insanların fedakarlık ve 20 yıl içinde garanti öleceklerini hatırlatırım..

• gezen birisi olarakmı?

radyoaktivite havada uçuşan küçük baloncuklar gibi gözle görülmez :)

nükleer fizik üzerine nekadar okudun? nekadar eğitim aldın acaba?

şuan internete girmek için kullandığın cihazın yaydığı manyetik alanın o koca santrallerden yayılan radyasyondan daha az zararlı olduğunumu sanıyosun?

yada onu geçtim, şehir ortasından geçen muhafazasız yüksek gerilim hatlarının soludugumuz havanın iyon dengesini nekadar bozduğunu biliyomusun?

hepsi zararlı sadece nükleer değil

• arkadaşım bizde üniversite bitirdik eğitim aldık bu söylediklerin artık basit bişi sen hiç atom parçalama deneylerine katıldın mı ?

• 1000 lira için cinayet işlemeye, 10.000 liraya böbreğini satmaya hazır insanların ülkesindeyiz..

Eleman bulmak için zorlanmazlar bence..

0|1
    0|0
  • bu tür işlerde en üst önlemler alınır bunlara dikkat edersen hiç bir sorun olmaz.bende ona yakın bir işteyim herkes gibi emekli olup 80 yaşına kadarda yaşayan var.ama kıyafettir eldivendir ve diğer işverenin tesise gereken işleri kaliteli bir şekilde yaparsa sorun olmaz

0|1
    0|0
  • 3 bin dolar uluslararasi islere nazaran cok para sayilmaz turkiyede evet iyi sayilir ama calismazdim ancak gerekli kosullar saglanirsa calisilir gerci ulkede aclik sinirinin altinda yasayan o kadar kisi varki degil 3bin dilar bin liraya bile calisirlar onlari bu hale getirenler utansin

0|1
    0|0
  • firma rus firması sonuç olarak kolay bir şekilde 3 bin dolar vereceklerini ve başvuran herkesi alacaklarını sanmıyorum. gazete haberine baktım alım sürecimiz şuan yok demişler ve binlerce kişi başvurmuş . tüm dünyadan başvurular gelmiş yaklaşık 3bin kişi başvurada bulunmuş . 3bin kişide tüm şartları kabul ediyor kaç kişi alacaklar ve nezaman alacaklar kesin bir bilgi bulamadım ben.

0|1
    0|0
  • çalışırım abi iyi yaşayıp erken ölmek 850 liraya çalışıp emekliligi görmemekten daha iyi bence hızlı yaşa genç öl benim felsefem :D

0|1
    0|0
  • Mesele sadece senin sağlığın olsa çalışırsın da; radyasyon gen güzeyinde sorunlara sebep olur. Yani evlenip çocuk falan yapacaksan o tarz bir işe girme derim. Şahsen ben girmem. Çocuğumun benim yüzümden böylesi bir sorun yaşamasını istemem...

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Sadece buu yüzden değil ama nükleere, hes lere hayır.

0|1
    0|0
  • Eger bir çocugum olsa durumum kötü olsa sırf onun gelecegi için çalışırdım şuanda tozlu ortamda bile çalışmam

0|1
    0|0
  • diyelim ki 1 sene çalıştın 50 bin dolar para da biriktirdin, ama sen artık sen değilsin bedenin senin değil keşke der misin?

0|1
    0|0
  • allah kimseyi,kimseye muhtaç etmesin(mersinliyim)

0|1
    0|0
  • çalışırdım. bir gün hepimiz ölecez. Bari iyi para kazanıp kaliteli bir yaşam süreyim

0|1
    0|0
  • hayır çalışmam eşim ve çocuklarımı düşünürüm

0|1
    0|0
  • ÖYLE BÖYLE ÖLECEĞİZ BEN ÇALIŞIRIDIM YETERKİ GÜZEL PARALI BİR İŞ OLSUN AİLEM RAHAT ETSİN

0|1
    0|0
  • Kararsızım. Ama büyük ihtimalle çaışmazdım

0|1
    0|0

0|1
    0|0
Yükleniyor...