Laiklik ve din, su ve yağ, hitler ve stalin, sıcak ve soğuk?

arkadaşlar ben bir türlü anlayamıyorum. kimse beni taraf tutmakla yargılamasın öncelikle. ya islam(din) laiklikle kirleniyor ya da laiklik islam la kirleniyor. ikisi tamamen zıt bence.en basitinden islam der ki örtünün, hırsızların elini kesin, zekat verin, ben müslümanım dediği halde namaz kılmayanı dövün vs. laiklik ise bunların tam karşısında. sakin bana ıslamda namaz yok ortunme yok onlar sonradan eklenmiş falan demeyin. islam belli laiklik belli. laik müslüman= oksi moron. sizin düşünceleriniz nedir değerli dostlarım? benim le paylaşırsaniz çok sevinirim!

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• laiklik olmadan bilimde gelişme yavaş olur. herşeyi kuranda arayan bir zihniyet var. ben şahsen inanan birisi değilim, kuranın da o dönemin en iyi hukuk kitabı olduğunu ve artık miladının dolduğunu düşünüyorum. bizim yapmamız gereken güzel ahlakı mantıkla akılla insanlara vermek, devlet otoritesini milletine yapısına göre oluşturulmuş bir hukuk üzerine kurup düzeni sağlamak. onun dışında herhangi bir dine inanacak varsa o konuda da önünde bir engel olmamalıdır eğer diğerlerini rahatsız etmiyorsa.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Laiklik,islamı evcilleştiriyor,zararını azaltıyor.Bu yüzden çok değerli.İkisini beraber savunmak da çelişkili.

0|1
    0|0
  • Sen bunu deme bunu deme diyorsun ve direk bunlar kesin doğru diyorsun. Sonra da bize düşüncelerimizi soruyorsun. Garip.

0|0
    0|1
    • aslında tam bir çelişki sayılmaz ama böyle düşünmekte haklısın. osmanlı mükemmel yönetmiştir son zamanlara kadar. padişahlar da çükünün keyfine toprak veremezler. bu kesin doğrudur. neyse tarihi bos ver. bu soru hakkında yorum yap lütfen.

• kaynak falan söyle de bizde araştırıp öğrenelim bro ;)

• Masonluğun ne olduğunu gerçek manada bilmeden konuşman çok saçma.

• İlk önce laikliğin ne olduğunu tam olarak öğren,laiklik sadece din ve devlet işlerinin ayrılması değildir.Laiklik devletteki tüm bireylerin dini,ırkı ve dili ne olursa olsun devlet karşısında eşit şartlara sahip olmasıdır,laikliği özellikle halka dinsizlik olarak gösteren bazı şerefsizler yüzünden bazı insanlar Mustafa Kemal Atatürk'e ve düşüncelerine cephe aldı.

1|0
    0|0
    • 1 seviyeyi düşürme. 2 e öyle ama? laikligin önündeki en büyük engel din!

• ne demek olmuyo? ben müslümansam allah bana 4 kadın hakkı verdiyse kime ne kardeşim? beni ne engelliyo :laiklik. ben millet vekiliyim. müslümanım ve meclise giriyorum. ne engelliyo? : laiklik. ne eşitliği? eşit olmak için dinden mi vaz geçmeliyiz?

• Ne alakası var dinin emirleri %100 yapıyorsun da 4. tane kadın ile evlenmek mi kaldı,ben sana burada ne dersem diyeyim sen yine laikliği dinsizlik olarak algılayacaksın.

Yükleniyor...