Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı?

Bugün içimden hikaye paylaşmak geldi diyelim:))

Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı?

Jul 16th, 2010 by denge

Hep hikmetli konuşan Lokman Hekim’in derisi siyah, dudakları da kalınmış. Değerli sözlerini duyarak hayranı olan biri bir gün bakmış ki hayalinde büyüttüğü Lokman, siyah yüzlü, kalın dudaklı biri. Şaşkınlıkla yüzüne bakarken Lokman Hekim, adamın içinden geçenleri sezmiş olacak ki, şöyle çıkışmış:

– Birader, neden öyle şaşkın bakıyorsun? Boyayı mı beğenemedin, yoksa boyacıyı mı?

Sonra da ilave etmiş.

– Bak, demiş, benim ne yüzümün siyahlığında, ne de dudaklarımın kalınlığında bir tesirim vardır. Onları Yaratan öyle yaratmış, öylesine uygun görmüş. Benim tercihim değil…

Evet, insanların yüz güzelliği, yahut da çirkinliğiyle kendilerine bir pay çıkarmaları son derece yanlıştır. Ne güzellikte bir etkisi vardır, ne de çirkinlikte. Her ikisini de yaratan ve layık gören Allâh-ü azimüşşandır. İnsan kendi iradesiyle kazandığından sorumludur.

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• Paylaşımın için sağol. Derler ki bir de

Bana kara diyen dilber gözlerin kara değil mi

Yüzünü sevdiren güzel gözlerin kara değil mi

Beni kara diye yerme mevlam yaratmış hor görme.

Her ne kadar insanların dış görünüşü kalplerinı biraz olsun yansıtsa da yine de on yargılı olmamak ve eleştirmemek lazım çünkü onu da yaratan Allah. Ayrıca bu arada yazdığım şarkıyı çok severim:)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hikayeyi beğendim güzelmiş, eline sağlık.

Bizde yaradılanı severim yaradandan ötürü sözcüğü çok kullanılır.

- Seni seviyorum inan bana!

+ Beni sevdiğine dair kanıt göster?

- Kanıt inancı öldürür. Eğer kanıt gösterirsem seni sevdiğimi bilirsin. Ben “seni sevdiğimi bilmeni” değil,seni sevdiğime “inanmanı” istiyorum.

+ Neden?

- Çünkü bilmek beyinle, inanmak kalple yapılan bir iştir.

Ve ben, kalbini beynine tercih ederim..

Buda güzel bir diyalog hiç kimse ırkını,ten rengini,göz rengini,hangi ülkenin hangi yerinde doğacağını bilemez insanlar bu tarz özellikleri ile değilde kendi iradesi ile yaptığı şeylerden yargılanmalı bence de...

0|0
    0|0
  • insanlarımız sokakta yürümeyi öğrense kafi!

2|0
    0|0
  • Begenmeemek bir yana bazilari arkasinda dalga geciyo malesef insanlarin

0|0
    0|0
    • içler acısı..o kesim belli ama,kendini beğenmiş sadece dış görünüş meraklısı insanlıktan bir haber zavallı insan ordusu

• Malesef oyle

• günümüzde insanlara empoze edilen bir fikir var. 'imaj herşeydir' diye..buna istinaden de insanlar ruh dünyalarından çok fiziki dünyalarının imajlarının peşindeler ve sadece hayatın bütününe imaj olarak bakıyor. Çok yanlış. imaj insan hayatının ancak %10'dur. Bunu bilen ve imajını ikinci plana atan üretken beyinler üretken insanlar bugünü ve geleceği inşa edecek olanlardır.

0|0
    0|0
    • aynen katılıyorum,güzel yorumun için teşekkürler

• Allah'ım sonumuzu hayreylesin..

• öyle gerçekten öyle...

• Rica Ediyorum abul edermisin birşey diyeceğim yanlış anlama lütfen

0|0
    0|0
  • demek ki kendisi de beğenmiyor tanrının yarattığı bir şeyi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...