Biri ruslara Osmanlının vahşi olmadığını kanıtlasın.

Ruslar osmanlıyı canavar sanıyor. haremlerde vahşice tecavüze uğradıklarını sanıyorlar, sonra hürrem sultanın osmanlıyı yıktığına inanıyorlar, hatta ukraynada osmanlıyı parçalayan kadın diye hürrem sultan heykeli varmış. ermeni çetelerin vahşiliklerini, yunan mezalimini uydurma sanıyorlar. anlattım herşeyi gerçekse bilse çok iyi yapmışlar dedi. bu ruslar neyin kafasını yaşıyo

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• 200 yıl savaşmışız ruslarla ne anlatacaklardı ? ayrıca dedikleri de kısmen doğrudur osmanlı yabancı topraklara akıncılar yollayıp köylerden köle toplayıp getiriyordu. köle olarak alınan kıza neler yapılır bir düşün bakalım ? ermeninin yunanın bize yaptıkları geçmişte yapılanları örtmez. bunlar hep yazılı, bilmemne akınında bilmem kaç köle getirdik diye. bugün baktığında vahşet, o gün baktığında güç mücadelesi. ama güç mücadelesinde bir dönem yenilenlerin , köle olanların bize vahşi demeleri çok normal.

0|0
    0|0
    • savaş esirliği farklı, köle tüccarlığı osmanlıda herzaman büyük bir suçdur. ve padişah bilgisi dahilinde değildir. ve vahşice tecavüz değil. nikahına aldıktan sonra halvet yapılır.

• savaş esirliği değil henuz fethedilmeyen yerlere akıncılar gidiyor ne bulursa alıp getiriyor. hem yağmalıyor hem köle getiriyor. savaş esiri olsa ne olur ki gördüğü muamele aynı sonuçta. nikahlanıyordur ama kendi isteğiyle mi ? bu da tecavuzdur. kölelik tanzimattan sonra kalktı diye biliyorum ben ki ozaman osmanlı yenilmeye başlamıştı savaşlarda.

• ruslar mete han ın babası teoman dan beri köle. en çok türklerin kölesi olmuşlar, biraz da iskandinavların. 1700 lere kadar böyle sürmüş sonra güçlenmeye başlamışlar. söylediklerinde haksız değiller yani. zamanında teoman ukraynada bütün erkekleri öldürüp beğendikleri kadınlarla da askerlerini evlendirmiş. ukraynada hala erkek nüfus yok ve hepsi o.. bunun sebebi de bizim geçmişte yaptıklarımız. biz yapmasak başkası yapardı veya bize de yapabilirlerdi o dönemde olan şeyler bunlar inkar etmek olmz

Kızlar Ne Diyor 2

• Yalan da sayılmaz. Osmanlı'da müslüman olmayan kızlar/köleler hareme alınırdı sadece ve nikahsız ilişki yaşanırdı istesin ya da istemesin.

Hürrem'in Osmanlı'nın çöküşündeki rolü de büyüktür. Oğlu Selim'i tahta çıkarmıştır çevirdiği dümenlerle. Selim'de kadın düşkünüymüş, zaten hamamda kadınlarla oynasırken ayagı kayıp düşünce ölmüş. Bildiğim kadarıyla Hürrem Kırımlı ayrıca. Rusların onu ulusal kahraman ilan etmesi normal yani.

0|0
    0|0
    • 1.muratın türk asıllı karısı savaşta esir olarak alınmış, ve tecavüz edilmiş, o olaydan sonra padişah eşlerinin türk asıllı olması engellenmiş, aynı durum tekrarlanmasın diye. bence çok mantıklı, düşman kalleş olunca tabi.

• Bizde yapılan tecavüz değil mi? Nikahsız ve istek dışı sonuçta...

Bir de daha mı iyi olmuş sanki? Millet sevgisiyle toprağına bağlı olmayan yabancı eşler iktidar mücadelesine kaptırmış kendini, eski vatanlarının cıkarına uygun davranmış :):)

• ama siz rus kızları beğeniyordunuz ne oldu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Mutlak gerçeği nereden biliyorsun ?

0|0
    0|0
  • bazıları doğrudur sırf rusyanın prensesiyle yatmak için rusyanın yarısını verdi adını unuttum o yuzden haremde vahşice diyorlar yoksa şuan rusyanın yarısı ve avrupanın yarısı Türkiye'nin olucaktı oradan atıp tutuyorlar fakat avrupa ne düşünüyor bilmiyorum

0|0
    0|0
  • hürremin çok büyük payı var savaşlarda büyük başarılar kazanan babasının yolundan giden şehzade mustafayı sırf kendi oğlu sarı selim tahta geçsin diye öldürttü selimde nasıl olsa devletim zengin diye istifini bozmadı ülke parçalandı böylece

0|1
    0|0
  • Osmanlıyı gercekten tanıyan her zıhnıyet barbar olmadıklarını bılır...

0|1
    0|0
  • ayıdan post moskovdan dost olmaz demiş eskiler

0|0
    0|0
  • kanları bozuk. anlatmaya değmez.

0|0
    0|0
Yükleniyor...