Bilim adamlarının hepsi neden erkektir?

Bilim adamlarının hepsi neden erkektir? Bunun sonucunda "erkekler kadınlardan daha zekidir" kanısına varabilir miyiz?

0|0
26|69

En İyi Erkek Görüşü

• daha zeki değiller, kadınlar güzellik uğruna uğraş vermekten bilgilere odaklanmıyorlar o yüzdendir :)) o kadar uğraşı bilgi kazanmaya verseler erkek bilim adamı olmazdı :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 68

• Bilim adamı diyorsun, bilim adamının kadın olma ihtimali var mı sence ? Hepsi değil. Ataerkil Dünya'dayız.

1|0
    0|0
  • Ortalamayı aldığın zaman o sonuç çıkıyor fakat bu kadınların zeki olmadığı anlamına gelmez.
    Erkeklerin fıtratı daha kudretlidir.
    Şimdi tarih boyunca sadece bilim alanında değil, siyasette ve askeriyede de erkeklerin başarıları çok daha fazla. Kadın bir general ben görmedim ama belki birkaç tane vardır. Öte yandan kadın devlet başkanları da oldukça az. Siyasette erkeklerin daha becerikli olduklarını söylersek yanılırız. Sonuçta Almanya başbakanı Angela Merkel'i (ki her sabah kocasına kahvaltı hazırlayarak takdirimi kazanmış bir şahsiyettir) koy, diğer yana Kemal Kılıçdaroğlu'nu. İkisi de siyasetçi ama kadın olan burada daha başarılı. gibi...
    Ama aynı Merkel'i Tayyip Erdoğan'la yan yana koyduğun zaman bu kez Tayyip daha başarılı olarak öne çıkıyor...

0|1
    0|1
  • Çünkü hepsinin saçı dökülmektedir

Kadın böyle birşeyi göze alamaz :))

cut.

2|0
    0|0
  • Adam dediğin için olabilir mi ?

0|0
    0|0
    • "Adam" kelimesi illa bir erkek anlamına gelmez ki. Şöyle bir cümle de vardır; "senden adam olmaz" gibi.

• İkinci telefonu icat eden bilim insanı kim peki ?

• oldukca zekı kadınlarda var .ama benım sahsı fıkrım kadınlar bıraz daha duygusal oldugundan mantık yönlerı bıraz daha zayıf dolayısıyla sebep sonuc ılıskılerını cok dogru kuramıyorlar bana göre mesala cok seven bır kadına sevgılın senı aldatıyor de parcaları mantık dahılınde degıl duygu dahılınde bırlesetırır .erkegınse daha bır farklı ısler tamamen genetık bır durum

0|0
    0|0
  • Çünkü daha akıllıyızzz :D

0|0
    0|0
  • feministler blimadamı olmasın biliminsanı olsun diye diretmişti bir ara, etraf bilimle uğraşan kadın dolu ya :))

0|0
    0|0
  • aynen varırız ona :P

0|0
    0|0
  • Onu diyenler halt etmişler.Kaçı İskenderiyeli Hypatia'dan haberdar acaba? Sonra Sovyetler'deki isimsiz bilim kadınlarından. Bunlar sadece birkaç sembolik örnek.

İnsanlar sadece vitrine bakarak sallıyorlar işte.

Erkeklerin kayığına binip argümanlar üretmeyin lütfen.Siz de en az onlar kadar zeki, onlar kadar yaratıcısınız.

İyi ki varsınız...

1|0
    0|1
  • bunun zekadan değil de iki sebepten kaynaklandığı söylenir;

-erkeklerin kadınlara oranla zor meselelerle, sorunlarla uğraşmayı daha çok sevmesi ve bilinmeyeni araştırmaya daha istekli olması.

-bilimin hızlı geliştiği 17.yy'dan itibaren kadınların avrupa'da erkeklere oranla daha az okutulmuş olması.

bence ikisinin de doğruluk payı var. bugün kadının eğitim hayatı kısıtlanmıyor olsa bile kadınlar rahatlarına daha düşkün olduklarından ve boş konularla ilgilenmeye daha meyilli olduklarından bilimde erkekler kadar söz sahibi olamayacaklar gibi.

0|0
    0|0
  • Hepsi demek yalan olur zira önemli bir çok bilim insanı kadındır.

0|1
    0|0
  • Ben bu konunun müzikle ilgili kısmını düşünmüştüm. Neden hiç kadın bestekar yok diye. Erkekler kadar yoğun duyguları içinde barındıramayacakları kanaatine varmıştım.
    Mucitliği ise etraflıca düşünmedim ama şöyle bir yorumda bulunabilirim: En önemli dahilere baktığımızda çoğunun aseksüel olduğunu görürüz. Aseksüellik ise erkeklerde çok daha yaygındır. Ne alaka diyenlere, bir insanın hem şehvet damarları hem de beyin kıvrımları son raddesinde çalışmaz. Adam orayı umursamayınca kafasında bir şeyler oluşup mucit oluyor.

0|0
    0|0
  • Genelleme yapmak hoş olmaz, zira pek çok saygın bayan bilim insanı da mevcuttur.

0|0
    0|0
  • Erkek olunca boş işlerle uğraşmayı seviyolar :D: D yani seviyoruzzz yaşasın boşluk :D

0|0
    0|0
  • Gecenlerde dünyanın en zeki iki insanı ölmüş iikiside kadınmış kadınlar annelik iç güdüleri gereği daha duygusaldır bu da bilim için engeldir yoksa kadın erkeğin üst modeli :D

1|1
    0|0
  • eee yanii mantıklı ve böyle bir mantıklı sorun hatun tebrik ederim senii

0|0
    0|0
  • HYPATİA (370 - 415) Hannah Arendt (14 Ekim 1906 4 Aralık 1975), Simone de Beauvoir ( 9 Ocak 1908 – 14 Nisan 1986), Hildegard von Bingen (1098 – 17 September 1179 ), Agnes, Heller, Rosa Luxemburg(5 Mart 1871 - ö. 15 Ocak 1919) ve Margaret Mead’dir. bunlarda tarihi kadın düşünürler...

0|0
    0|2
  • erkekler kadınlara göre daha "hızlı" düşünürler.
    kadınlara gerizekalı demiyorum yanlış anlamayın :) sadece biraz yavaş kalıyorlar bu konuda :)

0|0
    0|0
  • Eski dönemlerde kadınların ne hakları nede düşünceleri önemsenmezdi. Belkide uygarlık sırf bu yüzden yarı yarıya daha yavaş gelişti.

0|0
    0|0
  • O zamanlar eşitlik yoktu hallen yok zaten ama kadinlar bir firsat verilmiyordu ve kadınlar o şekilde anılmak istemiyordu belki birde kafaları daha iyi calişiyor erkeklerin

0|0
    0|0
  • ismini unuttum ama mesela dünyada ilk otomobil motorunu icat eden bir kadın mühendistir

ama senin sorunun cevabına gelirsek belki kadın ve erkeğin temel farklılıklarından da olabilir diye düşünüyorum yani erkek için başarılı olmak önemliyken kadın için özel olmak önemli olabilir

0|0
    0|0
  • link bunu oku sen bence :D

0|0
    0|0
  • Kadın filozoflar ve biliminsanları da var ama neden az denilirse kadın erkek eşitsizliği erkeklerin de kadınlar gibi doğum yapamaması gibi dezavantajları olmaması ...

0|0
    0|0
  • yanlış bilgi dünyanın en zeki insanı bir kadındır alman asıllı bilim adamı sıfatıda sadece Türkiyede vardır ve oda kalktı bilim adamı değil bilim insanı...! ;)

0|0
    0|0
  • Cünkü adı üstünde bilimadamı hani bu gözlemle bilimkadınlarınında hepsi neden kadın bunun sonuncunda kadınlar daha zekimi diye bir soruda gelebilir :)) biliyorum büyük saçmaladım can sıkıntısı iste idare edi verin :))

0|0
    0|0
  • sizi doğurma işine bakın biz düşünürz :)

0|0
    0|0
  • Cevap verecektim ama şimdi yemeğe oturuyorum . :)

0|0
    0|0
  • öncelikle, bilim adamlarının hepsi erkek değildir.

sonralıkla geçmiş dönemlerde bilim alanında ezici bir şekilde erkek üstünlüğü olması, kadının toplumda ezilmesinden kaynaklanmaktadır.

0|0
    0|0
  • Grahaaaammm yeter sabahtan beri alo alo alo öf yat artık :D

0|0
    0|0
  • bir kaç yıldır bilim insanı deniliyor.bilimle ilgilenen kadınlarda var.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    38

Kızlar Ne Diyor 26

• Şairin matematikçi kızı Sophie Germain

DNA yapısının asıl buluşçusu Rosalind Franklin

Çekirdek füzyonu kavramını ortaya atan ve çekirdek bölünmesi için teorik temelleri sunan fizikçi Lise Meitner

Marion Donovan'ın icat ettiği bebek bezleri, New York'ta 1949'da satışa sunulmasıyla birlikte talep patlaması yarattı.

Amerikalı Mary Phelps Jacob üzerine oturmayan korseye çözüm aradı ve iki tane mendili tel ve kurdelelerle birbirine tutturarak sütyeni icat etti.

Yağmurda araba kullanmaktan şikayetçi olan Mary Anderson bir tasarımcı ile birlikte araba sileceği tasarladı.1903'te patentini aldı.

Bulaşık makinesini Amerikalı Josephine Cochran icat etmiştir.

Gözlük camı Almanya'nın Mainz kentinde 1916- 1998 yılları arasında yaşayan Marga Faultsch isimli bir kimyager tarafından bulunmuştur.

İlk bilgisayar programı Ada Byron Lovelance'e aittir.

Perma makinesini Marjorie Joyner bulmuştur.

İlk kahve filtresini Almanya'nın Leipzig kentinde yaşayan Melitta Bentz yaratmıştır.

Sara Mather deniz altı lambası ve teleskopunu icat etmiştir.

Medikal şırınga Letitia Geer tarafından bulunmuştur.

Bitkisel mürekkep Desiree Perlea Parascan tarafından bulundu.

Marry Walton lokomotiflerde ses kirliliğini önleyici sistemi ilk tasarlayan ve üretime geçirendir.

Ve daha niceleri ... Al sana bilim kadınlarından sadece bir kaçı celibonum .

1|0
    0|1
  • Evelyn Fox Keller-Toplumsal Cinsiyet ve Bilim Üzerine Düşünceler
    Gerçekten merak ediyorsan bu kitabı okumanı tavsiye ederim.
    DNA'nın keşfinde Rosalind Franklin'in rolünü kim biliyor ki?Herkes James Watson'dan bahsediyor...Nobel ödülü alamadan DNA'yı bulmak için 100 saat X-ışını ile çalıştığı için kanserden öldüğünden kimse bahsetmiyor...Bu sadece bir örnek.Düşün.

1|0
    0|1
  • varamayız

.

0|0
    0|0
  • N'alaka? Bizim okuldaki prof.ların, docların çoğu kadındır.

0|0
    0|0
  • Ne diyeceğimi bilemedim.

0|0
    0|0
  • Hayır bununla alakası yok . Bilim adamları filozoflar taa eskilerde kaldı şimdi kim bu potansiyele sahip olmak için çabalıyor hiçkimse ve o dönemlerde sadece erkekler yoğundu bu tür konularda bayanlar zamanla öne çıkmaya başlamıştır.

0|1
    0|0
  • Ben hiç bilimkadını duymadım :D :D :D

0|1
    0|0
  • kadınlarlardan da bilim insanları var fakat erkekler kadar fazla değiller. kadınlar tarih boyunca hep erkeğin kölesi yerine konulmuştur. bu nedenle de önleri hiç bir şekilde açılmamış, hatta engellenmiştir.ayrıca cinsiyetle zekanın hiç bir alakası olamaz

0|0
    0|0
  • kadınlar zekalarını başka şeylere yöneltirler. evlilik, çocuk, ev işleri.. marliyn monroe gibileri de var, 168 IQ'ya sahip olup, zekasını sırf erkekleri etkilemek için kullanması gibi. erkeklerin böyle dertleri olmadığından rahat rahat bilime kafa yorabilirler.

0|0
    0|1
  • senin için geçerli olabilir. çok aptalca bir tespit. abd li bayan Marilyn vos Savant dünyanın gelmiş geçmiş en zeki insanıdır.

0|0
    1|1
  • kadınların ilerlemeleri engellendigi kanısı daha akla yatkın bu durumda

0|0
    0|0
  • çünkü adı üstünde bilim ADAMI. kadından nasıl adam olsun?

0|1
    0|0
  • Yanlis biliyorsun.

1|1
    0|1
  • yok öyle bişey

0|0
    0|0
  • kadınlar hemen evlenip çocuk doğuruyo da ondan

0|0
    0|0
  • Kadınları delirtip kendileri ayyuka çıkıyor işte

1|0
    0|0
  • birçok bilim insanı, bayan vardır

0|1
    0|1
  • marie curie 'nin içine s*çtıgı bı genllemeden baska bırsey değil.

0|1
    0|1
  • kadınlar anca ona bunu kıskanır , duygusaldır birşey yapamaz lar. bır bayan olarak bunu diyorum.

0|0
    0|0
  • varabiliriz

0|0
    0|0
  • Madame cruie ..

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Keyfiniz bilir.

0|0
    0|0
  • Erkekler daha zeki .

1|1
    0|0
  • ahçılar neden erkektir

0|0
    0|1
  • link bununla ilgili bir belgesel izlemiştim. Önceden kadınların okutulmasına iyi gözle bakılmıyormuş.

0|0
    0|0
Yükleniyor...