Bugün 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü.. Peki biz onlar için ne yapıyoruz?

Bugün 4 ekim hayvanları koruma günü...Onlar bugünün kendilerine özel olduğunu bilmiyorlar. Ama biz biliyoruz ve onlara bunu hissettirebiliriz . Onların istediği tek şey hayatta kalabilmek.Sokakta gördüğümüz hayvanlara eziyet etmeyerek, tekme atmayarak ve zehirli yiyecekler vermeyerek onlara hayat mücadelelerinde yardımcı olabiliriz... Ama bunu ne kadar uyguluyoruz onlar için ne yapıyoruz ?

0|0
11|25

En İyi Erkek Görüşü

• işyerimin bulunduğu sokakta 5 6 yıldır bir köpek var, yemeğini de bizden başka kimse vermez zaten yemez de, kışın kaç karton kutu hibe ettiğimi unuttum :)) içine girip yatardı. hatta dün yatarken yakaladım keratayı link

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Sokakta 2 yavru kedi vardı, birisi ölmüştü, öteki de yara bere içindeydi (pireler yüzünden) ve gidiciydi, daha gözleri açılmamıştı. Hayatta kalan kedi şu an bende ve 2,5 yaşında. Onun dışında yemek artıklarını sokaktaki hayvanlara yediriyoruz, makarnaya kadar hiç birşey affetmiyorlar :)

3|0
    0|0
    • Benim oğlan 3,5 yaşında (kedim),kızımızı da yeni buldum (5 ay önce) papağanım var.

• hergün kedi besliyoruz daha nolsun

1|0
    0|0
  • Hayvanları korumanın, sevmenin en etkili yolu, et başta olmak üzere hayvansal ürünleri kullanmayı bırakmak.

Vegan ol, gezegene katkı sağla.

2|0
    0|0
  • Hayvanlar için birşey yapmanıza gerek yok siz sadece zarar vermeyin onlar hayatta nasıl kalınacağını biliyor

1|0
    0|0
  • soru güzel tebrikler 5 yıldız

1|0
    0|0
  • balkona bir kap su bırakıyoruz.

1|0
    0|0
  • İzmirdeki 2 barınagın 1senelik mama ihtiyacını karsılayarak 6 belediyeye 3 bin tane otomatik su kabı taktırılması icin maddi yardım yaparak elimden geleni yaptıgımı düsünüyorum.

1|0
    0|0
  • Elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum hiçbir şey yapamasam bile hemen hemen her hayvanı sevip belki az da olsa sevgimi hissettirmeye çalışıyorum çünkü hayvanlar bazı insanlardan çok daha değerli

1|0
    0|0
  • Kapı önüne su bırakıyorum, komşuları da teşvik ediyorum, yemek artıkları falan bırakıyorlar bir kaçı da hatta geçen sene insanları bilinçlendirmek adına bu konu hakkında yazı yazmıştım.

1|0
    0|0
  • Allahın dünyada halifesi olan insan islamiyete ve kurana göre davrandığı taktirde bu yazılara gerek bile yoktur. Bütün hayvanlarda insanların emrindedir dünyada sadece islamiyete göre davranmamız yeterlidir.

1|0
    0|0
  • kedime ciğer aldım her gün dolabın üstüne ççıkamadığı için mındar diyordu bende bugün ona özel ciğer aldım afiyetle yer artık :D

1|0
    0|0
  • bugün et yemedim ^^

1|0
    0|0
  • ben bugün hayvanlar için hayvan oldum...

1|0
    0|0
  • aklıma köpeğimin saldırdığı kedi geldi vicdan azabı çektim şimdi

1|0
    0|0
  • Arkadaşlarıma ettiğiniz yardımlardan dolayı teşekkür ederim.

1|0
    0|0
  • soğuk gecelrde acımayın evinize alın o hayvanları evinize..

1|0
    0|0
  • yahu benimde doğum günüm aksine:)

1|0
    0|0
  • bence bu gün hiç bir anlam ifade etmiyor dünyada okadar açve korunmaya muhtaç çocuk varken hayvanlar enson pilanda

0|0
    1|0
  • Bu yazıyı okuduktan sonra vejetaryan olmaya karar verdim.

1|0
    0|0
  • hayvan besliyorum :)

1|0
    0|0
  • migrosa indirime hücum

1|0
    0|0
  • Sitedekileri koruma altına aldım işte, daha ne istiyorsunuz?

Canlarım benim. <3

1|0
    0|0
  • Bugün de onlara zarar vermedim.

0|0
    1|0
  • anamızı cep telefonundan arıyoruz :D bizim evin arkadasında kı bahcede bir kedi var 5 tane yavrusu var sabah kahvaltı haberlerinde ögrendik bu gunün önemini ve kedileri eve aldık babam işten gelecek eger izin verirse bizimle kalacaklar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• ben sadece bugun degıl her gun ılgılenıyorum sabah aksam su yemek ındırırım sokak hayvanlarına.. gecen gun evdekı eskı yastıkları apartmanın altına dızdım yatak yaptım sımdı hayvanlar orda yatıyo soguktan oraya kacıyorlar :) ruzgar gırmıyo araya bıde yastık ohh :) evdede 2 canavar var :)))

1|0
    0|0
  • 4 Ekim'i kutlamıyorum çünkü:

Hayvanlar da insanoğlu gibi canlıdır ve bizler gibi yaşam hakları vardır.

Hayvanların varlığı sadece 1 gün de önemsenemez zira onlar her zaman bizimleler.

Hayvanları sadece 1 gün Migrostan mama alarak beslemek sadece vicdani rahatlamadır ve onlara herhangi bir getirisi yoktur.

Hayvanlar üzerinden sağlanan rant ve prim bugün daha çok artmaktadır ve bu çok sinirimi bozmaktadır.

ve daha bir çok sebep.. Bugünü kutlamıyorum zira her günüm bu şekilde geçiyor..

Siz de benim gibi düşünüyorsanız kutlamayın ve bugünü kullanıp reklam yapan kuruluşlara itibar etmeyin.

1|0
    0|0
    • tabiki sadece bugün değil hergün onlara sahip çıkmayılız

• anneler günündede aynı şeyler sonuç ta o zaman özel günlerin bir anlamı olmasın hiç bir zaman

• bir yandan kedi köpek seven diğer yandan ellerinde dönerler ile gezen iki yüzlü hayvanseverler tarafından kutlanan sahte bir günü geçemedi malasef

1|0
    0|0
  • günün anlam ve önemi büyük

1|0
    0|0
  • markette kedi mamaları %50 indirimliydi bu yüzdenmiş demek :) hayvanları çok seviyorum çunku ihanet etmiyolar insanlar gibi.. onlara merhamet göstermek beni mutlu ediyo

1|1
    0|0
  • her zaman koyuyorum yemek ve su .kışın napıcaklarını düşünüyorum sokakta :(( kutudan koruncakları ev yapmak gerek

1|0
    0|0
  • Migrosta mamalarda %50 indirim var bilginize.Mama kaplarını boş bırakmamaya çalışıyorum ve sularını.

1|1
    0|0
  • Keşke bunları sadece o güne özel değilde sürekli düşünebilsek. Marketler sürekli mamaları yüzde elli indirimli satsa, insanlar hayvanları hergün doyursa...

1|0
    0|0
  • eski sevgilime "Nasılsın" diye mesaj atıp onun için bişey yapacaktım ama 5 ekimi düşünüp vazgeçtim.

1|0
    0|0
  • hayvanlarla sürekli iç içeyim daha ne olsun:)

1|0
    0|0
  • biz hayvanları koruyoruz da bizi kim koruyacak !

0|0
    1|1
    • hayvanlarda sizi korur. karşılıklı.

• Biraz empati lütfen, sen hayvanları koruyup yardım edersen, en azından Allah katında merteben artar her şeyden önemlisi iç huzurun olur.

• İnsanlar birleşip isyan ediyor, eylem yapıyor. Ya hayvanlar?

Yükleniyor...