Hristiyan bir kadın hakkında ne düşünürsünüz?

Bildiğiniz gibi Türkiyede çoğunluk müslüman. Benim neredeyse tüm arkadaşlarım müslüman. Siz erkekler hristiyan bir kız hakkında ne düşünürsünüz ? onunla ciddi ilişki düşünürmüsünüz evliliğe kadar götürürmüsünüz işi ? En önemlisi onun inancına saygı duymayıp onu müslüman yapmaya çalışırmısınız ?

Güncellemeler:
Guncelleme icin ozur dilerim ! Burdan sorumun bir bolumunu degistiren sayfa yoneticilerine sesleniyorum ben ocellikle hristiyan bir kiz hakkinda ne dusunursunuz yazdim sizin bunu kadin olarak degistirmeye ne hakkiniz var ? Bana sorulmadan edilmeden niye boyle bisey yapiliyo sizindemi hristiyanliga dusmanliginiz var ? Kisisel goruslerinizi neden benim soruma yansitiyosunuz !

0|0
2|38

En İyi Erkek Görüşü

• bi kıza ne gözle baktığın ya da o kızın dili , dini , rengi , saçı , boyu ... gibi şeyler hiç bir önemi yoktur. gönül bir kuş misali , kimse isterse ona konar ;) ayrıca bizim inancımızda insanlara doğru yolu göstermek gerekir. doğru yol İslan bence, gösteririm. he yolda yürümek ya da yürümemek ona kalmış. İslam hoşgörülü bir dindir , karıştırmayalım.

1|0
    0|0
    • Bana görede doğru yol hristiyanlıktır, napcaz :)

• getircem :D

• bekliyorum =)

Erkekler Ne Diyor 37

• genelde eğilim senin inancını değiştirme yönünde olur. çünki islam baska dinden olan kadınla evliliğe islama gecme sartıyla izin veriyor. yani öyle ya da böyle bu cografya da işin zor . basarılar.

1|1
    0|0
  • Güncellemeye yeni cevap.. Kendini bilen olgun seviyeli şahsiyetli bir erkek evleneceği kızın kendisine bakar..Dini, imanı , inancıyla ona hüküm vermez..Dini ne olursa olsun beni seven isteyen bir kadınla beğeniyorsam ve onu eşim olarak isityorsam evlenirim..Bütün tarih boyunca milyonlarca Müslüman ve hıristiyan evlilik yaptılar..Dinini değiştir diye asla baskı yapmam...Dedelerimde kimseye baskı yapmadılar..İçinden ne geliyorsa öyle yaşar...Kimse kimseye zorla şu dini seç demez...En son en yeni ve modern din İslamiyet...Seçmesi, seçmemesi insanların hür iradesine bağlı..Kim neye isterse inanır, ibadetini yapar...İstediği dini yaşar..burası Türkiye...

1|0
    0|0
  • Var eyledi yetmişiki millet yaradan,

Ben sevgi için doğmuşum ancak anadan,

Kafir ya da islam ne imiş sensin amaç,

Din ayrımını kaldır a Tanrım aradan!

Demiş Ömer Hayyam.

Bir zorlamada bulunmazdım, ancak eğer evlilik hukuku sonrasında doğacak bir çocuk olursa bunun iler ki zaman dilimlerinde aileler arasında ciddi sıkıntılar yaşanacağını biliyorum. Bu yüzden bir orta yol bulunmalı.

0|0
    0|0
  • ne dusunelim. once insan. zaten farkli dinden birisiyle yapamayacak kulturde bir insan bu ise hic baslamaz

1|0
    0|0
  • Biz kimsenin dini imanı kitabı ile uğraşmayız..Kim neye inanırsa ibadetini yapar...kafama uygun ise hiç beklemeden nikahı basarım...

1|0
    0|0
  • hiçbişe düşünmem yani hristiyan diye ayırt etmem. saygıda duyarım

1|0
    0|0
  • Kimsenin dini, dili ve ırkı beni ilgilendirmez. Önemli olan aradaki sevgi ve saygıyı korumak. Eski eşim hristiyandı ve asla hiçbir sorun yaşamadık. Zaten ortada bir sorun yok ki. Bu tarz şeyleri sorun eden zihniyetler, ne yazık ki yozlaşmış insanlardır bana göre.

1|0
    0|0
  • Aşkın dili ,dini,ırkı ,vatanı olmaz... ! Adam gibi adam saygı duyar sevdiği kadının inanışına ! Duymayan ya aşık değildir ya da ADAM değildir ( Biraz sert olmuş olabilir ama fikrim bu = ) )

2|0
    0|0
  • Herkesin inancı kendini bağlar, önemli olan ne kadar insan olabildiği. Evlilik için bana uygun mu, önemli olan budur.

1|0
    0|0
  • onu müslüman yapmaya çalışmam.sadece kendi dinimi tanımasını sterim ama karar onun. dinini değiştirmeye asla çalışmam. ama müslümanlığı da tanımaısını isterim. Önemli olan insanlık ve yaşayış ve di değil ki.

1|0
    0|0
    • Müslümanlığı çok iyi tanıyan biri.

• Hayır aksine dinin benim için önemli değil inanç özgürlüğün var dedi. ama kendisinin benimle ciddi düşünmediğini gözlemlediğim için ayrılmayı düşünüyorum. İkinci soruna gelince müslümanlığın bize din derslerinde öğretilenden çok farklı olduğunu, İsa hakkında yanlış bilgiler verildiğini, müslümanların ısrarla İncilden uzak tutulduğunu farkettim ve bir arkadaşım sayesinde bunu araştırma fırsatım oldu. Sonra bu konuda çok bilgili biriyle tanıştım o bana en belli başlı şeyleri öğretti

• Beni arkadaş olarak ekler misin? senden bu konuda fiir alışverşi yapak isterim. bu arad eğer seninle oynuyorsa öyle hssettiysen ayrıl gitsin boşver seni aeden illaki çıkar

• evlenmeye götürürüm , inancına saygı duyarım fakat evlilik sadece iki kişinin rızasıyla olmuyor , akrabalara taşınırsa iş hem kız için hem erkek için sıkıntı olur. üstelik doğacak çocuğun dini ne olacak sıkıntsı var ,

1|0
    0|0
  • doğacak çocuklara dini telkin konusunda anlaşmak lazım belki onun dışında sıkıntı yok. zaten insanların çoğu hristiyan gibi yaşıyor gibisyle evlenmek yerine orijinaliyle evlenmeyi tercih ederimö

1|0
    1|0
    • Bu arada Hristiyan gibi derken hristiyanlık çok yanlış biliniyor. Bizdede evlenmeden ilişkiye girmek,çıplak sevişmek günahtır zinadır. Namazımız orucumuz var

• hee doğru unutmuşum mesaj at ben ekleyim seni

• Onunla dost olunmaz dinimiz gereği avrat edilmesi içinde Müslüman olması şart =)

1|0
    1|2
  • Ateist ve hristiyan arkadaşlarım var. Ve hepside saygılı. Saygı olduğu sürece sıkıntı olmaz. Ama evlilik olmaz ..

1|0
    1|0
    • neden evlilik olmaz

• Herşey gönlünce olsun güzel kardeşim. Kal sağlıcakla :) umarım yardımcı olmusumdur

• teşekkür ederm :)

• müslüman yapmaya çalışırım çünkü ileride çocuğumuz olunca hangi dinden olacak diye kavga etmemek için seni müslüman yapardım

1|0
    1|0
    • bende seni hristiyan yapardım. İncil'i bir kez okuyunca tüm fikirlerin değişirdi zaten

• o zaman evlenemezdik

• daha iyi zaten öylesi. dinime saygı duymayanın dinine saygı duymam

• hıristiyan bir kız var onunla evlenmek isterim

tabiki onu müslüman yapamam

evlendikten sonra beni tanıdıktan sonra

müslümanlığı seçer diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • peki sen onu tanıdıktan sonra hristiyanlığı seçersen

• incil yeni ahitin ilk dört bölümüdür

• muhammet hakkındada uydurma hikayeler hadisler mevcuttur

tabi bu hikayeler kuranda yazmaz

• Dusunmezdim ama oldu ki dusundum musluman yapmaya calisirdim

0|0
    1|0
  • Herseye karismaya basladilar.hani ozgurluk demekrasi soru bile soramiyorsun.

1|0
    0|0
  • ben hatunu sevmişim..inancından bana ne yahu

1|0
    0|0
  • dinde asla zorlama yoktr... Tabiki ALLAH ın kuralları çerçevesinde. ALLAH inancı olan bir kişinin de hak dini İSLAM olduğunu bilir. bilmesi gerekir. dolyısyla zorlama olmaz asla ama yaşantımla müslümanlığın güzelliğini yaşatarak analatır İSLAM a davet ederdim.

1|0
    0|0
    • aha yorum yapmış verdım +nı:D

• benim anlattığımı anlıyorsan anlıyorum... Her müslümanım diyen bu dini 4*4 lük yaşamıyor... hatayı da burda yapıyorsun zaten... neyse seçim senin doğrusu yanlışı senin...

• Senin o lafları hangi psikolojiyle söylediğini bile anlayabiliyorum hiç merak etme.

• hangi dine mensup olduğu ya da uyruğu benim için önemli değil.

1|0
    0|0
  • tabiki inancına saygı duyarım burası özgür bir ülke

1|0
    0|0
  • insan olsunda dini mini önemli değil;)

1|0
    0|0
  • müslüman bir erkek hiristiyan bir kızla evlenebilir tersi durum yasak. ben müslüman olmasını isterim yoksa olmaz yürümez zaten

0|0
    0|1
  • Kötü düşünmem, evlenirim. Agnostik yaparım ben onu.

0|0
    2|0
    • Ama ben Agnostik olmam çünkü benim için tanrı var ve kim olduğunu biliyorum

• Kendimi kandırmak hayatt yapacağım en son şeydir. emin ol

• şahsen herkesin görüşüne saygılıyımdır.Benim için sorun olmazdı mesela sevgilim olmasa yani

0|0
    0|0
  • eger ben muslumansam ve bunu gercekten yasayabılıyorsam o zaten doner donmesede sorun degıl olur farketmez karakterı kotu olmasın yeter

0|0
    0|0
  • İstavroz çıkarttığını bazende günah çıkarttığını

0|0
    0|0
    • Bizde günah çıkartma yoktur. papaza günahlarını itiraf edip günahlardan kurtulma diye duyduğunuz şey tamamen saçmalık ve komikliktir. günahlarını papaza itiraf edersin oda tanrıya senin günahlarını affetmesi için dua eder sadece. anladınmı ?

• Kadin denir bekareti bozulana. Ayrica hadi oyle diyelim ben oraya kiz yazdim nelerine batti ?

• Bak burada haklısın batıyor bunlara sen benim kaldırılan sorularımı görsen birde

Moderatörler kaldırmıyormuş bunu yalnız yönetici mi ne karın ağrısıysa o geri zekalılar kaldırıyormuş dün bir moderatörün teki söyledi

• Eski papaz Müslüman oluşunu ve İncil'in tahrif oluşunu anlatıyor-1. Bunu youtubeden izle.

0|0
    0|0
  • katolik hristiyan kızları severim...gerçi saçma tanrısıyla ilgilenmem kimsenin...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 2

• Müslümansa nikahın geçerli olması için müslüman olman gerek o namaz kılarken sen ne yapacaksın ya oruç tutarken?Çocuklar neye göre yetişecek biraz fazla hayalcisin

0|0
    1|0
    • Hayalci falan değilim. Ben dünyaya müslüman geldim,müslüman bir ailede yetiştim orucunada namazınada saygı duyarım çünkü bizimde namazımız orucumuz var anlatabiliyomuyum. Çocuk konusuda konuşulur halledilir

• Yorum yapamıyorum artık

• sen bilirsin

• İslamiyette caiz değil seviyorsa Müslüman olacak başka yolu yok

1|0
    1|0
    • o benim için hristiyan olsun.

• o bunu kabul ederse zaten dinden çıkar kabul edecek de pek bulunumaz ama

• kendi bilir

Yükleniyor...