Siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?

Bundan 7-8 ay önce internetten bir kızla tanıştım. Normal arkadaş olarak, sevgili değil. Ara sıra telefondan konuşuyorduk. Sonra geçen gün yeni hat aldım, ilk onu aradım. Akşam da o beni aradı ve biraz konuştuk. Okulda bir kızı beğendiğimi, fakat kabul etmediğini ve sonra başka bir kızdan hoşlandığımı ama onun da olmadığını söyledim. (Üniversitedeyim bu arada.) Daha sonra, benden bunu beklemediğini söyledi, ben de biraz takıldım buna, kızların peşinde koşuyorum falan diye. Bana alınıyorsun, çok alıngan ve kırılgan birisin dedi. Hadi buna alındım diyelim; yarım saat sonra konuşma sürerken bana bir soru sordu, ben de ona cevap verdim, daha cevap vermeden yok sen alıngansın, kırılgansın demeye başladı. Sonra da ramazandan beri benden hoşlandığını söyledi. Ama ben, beni yanlış tanıdığı için ondan ayrılma kararı aldım; helalleştik ve ayrıldık. Çünkü çok canımı yaktı böyle düşünmesi. Şimdi onunla konuşsam, hakkımda yanlış düşündüğü için yine rahatsız olacağım, canım yanacak; o yüzden, bir süre sabredip konuşmasam onu unuturum diye düşünüyorum. Sizce ayrılmakla doğru mu yaptım arkadaşlar ve siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Biraz karışık anlatmışsın lakin anladığım kadarıyla; kızı yüz üstü bırakmış gibi olmuşsun. Senden hoşlanması veya seni sevmesi neden seni bu kadar etkiledi ben onu anlayamadım. Eğer iyi anlaşıyorsanız neden kıza böyle yapıyorsun? Sende istiyorsan onu tercih et derim. Kıza birazcık haksızlık yapmışsın. Kız bir cesaret söylemiş senden hoşlandığını sen onunla düzgünce konuşacağına tam aksini yapmışsın

0|0
    0|0
    • Benim demek istediğim şu: O benim hakkımda çok yanlış düşünüyor, her sözümden alıngan olduğumu, kırılgan olduğumu çıkartıyor ve her tartışmada bunu suratıma vuruyor. Bu da beni rahatsız ettiği için onunla helalleşip ondan ayrıldım. Konuşmaya devam etsem, o hakkımda yanlış düşündüğü için yine canım yanacak, o yüzden aradan zaman geçsin, sabredersem zamanla unuturum diye düşünüyorum.

• dediğini yap o halde

Kızlar Ne Diyor 8

• Oyle düşünebilir canın çok yandıysa kızın dediği doğru demekki.çok sevimsiz gelir bana alınganlık

0|0
    0|0
    • Benim demek istediğim şu: O benim hakkımda çok yanlış düşünüyor, her sözümden alıngan olduğumu, kırılgan olduğumu çıkartıyor ve her tartışmada bunu suratıma vuruyor. Bu da beni rahatsız ettiği için onunla helalleşip ondan ayrıldım. Konuşmaya devam etsem, o hakkımda yanlış düşündüğü için yine canım yanacak, o yüzden aradan zaman geçsin, sabredersem zamanla unuturum diye düşünüyorum. Ama kafamı şu karıştırıyor: Ondan ayrılmam doğru mu, yanlış mı.

• Doğru kız kurtulmuş

• Neden böyle dedin şimdi?

• Herkes soruyla karsilik vermis farkindamisin :) biraz daha duzgun yazsaydin keske

0|0
    0|0
    • Benim demek istediğim şu: O benim hakkımda çok yanlış düşünüyor, her sözümden alıngan olduğumu, kırılgan olduğumu çıkartıyor ve her tartışmada bunu suratıma vuruyor. Bu da beni rahatsız ettiği için onunla helalleşip ondan ayrıldım. Konuşmaya devam etsem, o hakkımda yanlış düşündüğü için yine canım yanacak, o yüzden aradan zaman geçsin, sabredersem zamanla unuturum diye düşünüyorum.

• Cok sacma bir sebep bu .konusarak aşılabilir

• Ona böyle birisi olmadığımı anlatmaya çalıştım ama beni hiç dinlemiyor.

• hiç görüşmeden mi senden hoşlanmaya başlamış?

0|0
    0|0
    • Evet. Ben zaten onun yüzünü görmedim ama o benimkini görmüştü.

• bence de. peki ben ondan tamamen ayrılmakla doğru mu yaptım

• tabikide doğru olanı yaptın. boşuna kendini üzme sadece.

• önemseyip bunu sorduğuna göre sende ondan hoşlanıyorsun?

0|0
    0|0
    • Hayır, onun yüzünü bile görmedim, ondan nasıl hoşlanabilirim ki. Benim demek istediğim şu: O benim hakkımda çok yanlış düşünüyor, her sözümden alıngan olduğumu, kırılgan olduğumu çıkartıyor ve her tartışmada bunu suratıma vuruyor. Bu da beni rahatsız ettiği için onunla helalleşip ondan ayrıldım. Konuşmaya devam etsem, o hakkımda yanlış düşündüğü için yine canım yanacak, o yüzden aradan zaman geçsin, sabredersem zamanla unuturum diye düşünüyorum.

• diyorum ya normal bir insan olsan böyle ucuz şeylere kafayı takmazdın ciddi anlamda destek almalısın

• Bir sevgilim olsa bunların hepsi geçer mi sence? Bu kızla ve diğer kızlarla aynı bu konuda yaşadığım kavgaları ve ayrılıkları unutur muyum bir sevgilim olursa?

• ben anlamadım sevgilin diil arakadaşın ama ayrıldın mı?

0|0
    0|0
    • Sevgilim değil; normal arkadaşımdı. Ama 3 aydır benden hoşlanıyormuş. Ramazandan beri yani. Duygu ve düşüncelerin, hitap şeklin ve paylaştığın şiirler, ilahiler çok hoşuma gitti demişti.

• yapacağını yapmışsın eğer sevmiyorsan yaptığının arkasında dur yok eğer ilgin varsa ara kızı nolcek

• nekadar alıngansın gerçekten bumu yani sorun pireyi deve yapmışsın:D

0|0
    0|0
    • Anlamıyorsunuz beni, alıngan olmamla ilgisi yok bunun. Sadece insanlarla iyi geçinebilmek için birbirimizi doğru tanımamız gerektiğine inanıyorum, buna inandığım için de insanların beni yanlış tanıması, yanlış değerlendirmesi ve hakkımda ISRARLA yanlış düşünmeleri beni çok rahatsız ediyor.

• seni anlamıyorsa ozaman kafanı yorma başka derdinmi yok zamanını harcama ozaman

• Anlamıyorişte.

• insanlar birbirini yanlış anlayabilir,özellikle de yüz yüze değilken.seni tanımıyorsa da tanımaya çalışıyor.gerçekten alıngan bir insansın.neden kabullenip daha az kırgın olmayı denemiyorsun?

0|0
    0|0
    • Baks; sen de beni görmediğin ve tanımadığın halde bana alıngan diyorsun. Benim elimde olan bir şey değil ki bu. Benim arkadaşlık ve dostluk düşüncem şu: Eğer ben karşımdakiyle arkadaş ve dost olacaksam; ben onu doğru tanımalı ve değerlendirmeliyim, o da beni doğru tanımalı ve değerlendirmeli. 7-8 aydır tanıyamamış mı beni? Haydi ben alınganım diyelim; bunu sürekli bana hissettirmesi mi lazım, yoksa bana hissettirmeden alınganlığımın sebebini öğrenip beni iyileştirmeye mi bakması lazım?

• Allah (c.c.) yanlış bildiklerini unuttursun, doğruya çevirsin. Bilerek/bilmeyerek kırdığın kalpleri onarsın. Allah (c.c.) seni karşıma çıkaracaksa, hakkımdaki yanlış fikirlerinden gerçekten arınmış, her şeyi gerçekten unutmuş olarak çıkarsın. Çıkarmayacaksa da zaten senin de yapacağın bir şey yok, benim de yapacağım bir şey yok.

Allah'a emanet ol.

Selam ve Dua İle

• amin:)

• alıngansın demesimi canını yaktı ayrılma kararı aldın anlamadık:)

0|0
    0|0

• Bir sevgilim olsa bunların hepsi geçer mi sence? Bu kızla ve diğer kızlarla aynı bu konuda yaşadığım kavgaları ve ayrılıkları unutur muyum bir sevgilim olursa?

• ee yuh yorulduk artık cevap vermekten:D

Erkekler Ne Diyor 3

• Şu yorumu önyargından ve egondan arınarak bir oku

Aşırı alıngansın herşeyden önce.Bundan dolayı bunu gizlemek adına bir ego duvarı oluşturmuşsun kendine.Alıngan olduğun söylendiği anda egon zedelendiğinden savunma mekanizmanı harekete geçiyor ve egonu dinleyerek haklı olanın sen olduğuna ve karşı tarafın haksız olan kaybeden taraf olduğunu düşünüyorsun. Ve yaptığın yanlışlar suratına vurulduğunda ise yine savunma mekanizmanı harekete geçirip yüzüme böyle vurulmamalıydı diyorsun. Ve bu kızdan ayrılarak ise egonun istediğini yapıp kaçıyorsun.Bu hastalıkla savaşmak yerine kolayı seçip kaçıyorsun.

Kendi buhranlarımızı oluşturmaya meyilliyizdir büyük bir buhran yaşamadığımızdan egomuzun böyle olaylara aç yaşayıp böyle bir olay bulduğunda bundan beslenmeye çalışır.

Banuyla olan konuşmandan belli bu "Allah benim belamı versin" tripleri egon yüzünden o kadar uzatmışsın ki.

Hatalarının yüzüne vurulması kadar iyi birşey yoktur.

Tabi egondan arınıp düşünebilirsen. Çünkü sen hatalarını göremezsin. Kendini denklemin dışına itemezsin.

Ve biliyorum şu anda kafanda bir ses bu yazıma sonuna kadar karşı çıkacaktır bana öfke duymanı sağlayacaktır.Çünkü ego böyledir.

0|0
    0|0
    • Ve şu hayatın sillesini yedim ama yıkılmadım ayaklarını bırak artık.Milyarlarca hayat var şu Dünyada ve emin ol o milyarlarca hayatta yaşanan acılara ve kayıplara bakılarak senin benim yaşadıklarımız hiçbirşey.Gerçekten bak seni anlayabiliyorum toplum içinde yalnız olduğunu hissediyorsundur da muhtemelen.Farkındayım nasıl bir illetle karşı karşıyasın. Fakat herşeyden önce kabullenmen gerekiyor böyle olduğunu o ses o his ne derse desin. Ve bu karakterle bir sevgili yaparsan daha da kötü olursun.

• Ortada bir alıngan var ama kim, tam olarak anlayamadım.

0|0
    0|0

• Hayirlisi olmuş

0|0
    0|0
Yükleniyor...