Sünnete gelen yasak hakkında ne düşünüyorsuz.

Şeytan Dedi ki: Onlara Emredeceğim de Allâh'ın Yaratışını Değiştirecekler." (Nisâ Sûresi, 119) Kusursuz bir bedeni kusurlu diyerek düzeltemezsin. Yararının yanında bir çok zararı var ve zararları su götürür şekilde daha fazla olan bir uygulama diyorlar.O et parçası nın birçok işlevi varmış ve o et kalkınca o bölge aşırı şekilde hassaslaşıyormuş, ve cinsel sağlık problemleri müslüman ülkelerde daha fazlaymış. ve hristiyan ülkelerde sünnet yok hastalık oranıda yok. biz neden sünnet oluyoruz. yahudilikten geçmeymiş bu sünnet olayı. sizde araştırdınızmı bilginiz varmı. sizce doğrumu.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• farz olan bir ibadet değil..islam toplumunda gelenek olmuş bir uygulamadır.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• öncelikle bilgi eksikliğin var. hristiyanlarda artık sünnet olmaya başladı 1 , avrupada bir çok cinsel hastalıktan kurtulma adına sünnet tavsiye edilmektedir 2 , sünnet dini vecibedir 3, sen analizleri nereden aldın bilemem ama avrupada sünnet modası yazarsan google da bulabilirsin.

0|1
    0|0
  • sünnete gelen yasağı mı soruyorsun, sünnetin kendisini mi sorguluyorsun?

bildiğim kadarıyla araştırmalara göre yararı var, hijyen açısında vs.

yasağa gelecek olursak, insan sünnet olup olmayacağına kendi karar vermesi açısından doğru sayılabilir yaş sınırı.

0|1
    0|0
    • evet yaş sınırını soruyorum. Herkes kendi bedeni hakkında karar versin diyorum.

• yahudilerde sünnet oluyor sadece müslümanlar değilki. ayşe kulinin nefes nefese romanını okumuştum. toplama kampına götürecekleri yahudilerin pantolonunu indirip tespit ediyorlardı.

• bir art niyet varsa yahudilere değil müslümanlara karşı vardır muhtemelen.

yoksa zaten sorun yok. dediğim gibi, kişi kendi karar verebilmeli bence buna

• atma kafadan sünnetlilerde idrar yolu enfeksiyonu daha az görülür amerikan pediatri derneği sünneti tavsiye ediyor ama avrupalılar olayın dini yönüne baktığı için sünnet karşıtı

0|1
    0|0
  • Yanlış bilgi edinmişsin sünnet temizliktir. Sünnet olanlarda idrar yolu enfeksiyonları kolay kolay olmaz çünkü açıkta olduğundan nemli ve havasız kalıp bakteri üremez.

0|0
    0|0
  • iyi sallıyorsun ya.

Simdi de sünnete takıldı her kimse.

domuz eti zararlıdır

midye belli zamanlarda zararlıdır

bunlar kanıtlandı zaten

Sünnet de kanıtlandı defalarca. o kadar cok araştırmadan 1 yere bakarak gelme.

Bir cok iyi yönü var sünnetin

link

Burada diyor zaten

0|0
    0|0
  • Bi farkımız olsun müslüman olarak biz kestirmeye razıyız ama sen ? :S

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sağlıklı olduğu için müslüman haristiyan ya da musevi fark etmez birçok kişi sünnet oluyor. Sadece müslümanlıkta değil musevilikte de vardır sünnet

0|1
    0|0
  • hijyen sağlanması ve idrar yolu enfeksiyonunu ve kanser riskini azaltması açısından önemli..

bunu sünnet için değil estetik yaptıranlar için söylemelisin.kimse estetik için sünnet olmuyor..

0|2
    0|0
    • en çok cinsel hastalık müslüman ülkelerinden çıkıyormuş. Araştırmanı öneririm bende öyle yapıyorum çünkü. Kızlarıda aynı şekil sünnet ediyorlar. Ne hakkımız var küçüçük çocuğa sormadan vücudunun bir yerini kesmeye.

• tek kitap halindeydi benim okuduğum.

• peki,teşekkür ederim..

Yükleniyor...