Başörtüsüyle kapanmaya/ tesettüre nasıl ikna edilir?

Erkek arkadaşınız/nişanlınız/eşiniz kapanmanıza sizi ikna etmek için ne yapmalıdır? Biri sizden bu isteğini nasıl isteseydi yapardınız?

Tesettürlü kız arkadaşlar, kapanmanıza biri vesile olmuştur muhakkak ya da kendiniz karar verdiyseniz onu da anlatırsanız iyi olur.

Eleştiri değil de sonuçta iyi bir istek bu yardım ederseniz sevinirim. Önce Allah'ın isteği olduğu için sonra arkadaşının vesile olması olarak düşünün, burdaki amaç vesile olmak.

0|0
13|12

En İyi Kız Görüşü

• Bence içinden gelerek kapanması en güzeli ama... Dinimizde tesettürün önemini anlatmakla başla işe. Daha sonra Hem modern hemde şık durabileceği tesettürlüleri göster. Daha doğrusu tesettürün çarşaftan ibaret olmadığını tesettürlü de olsa şık giyinebileceğini göster. Birde seni sadece ben görmek istiyorum güzelliğini başkalarının görmesini istemiyorum gibi güzel şeyler söylersen hoşuna da gider kızın. Belki içinde az biraz sıcaklık varsa kapanabilir..

0|1
    0|0
    • orada ki maksat zaten şık durmamak , dikkat çekmemek değil mi ? böyle şık durmayacaksın, kimsenin dikkatini çekmeyeceksin., hiç bir şekilde dişi olduğun belli olmayacak.. ama sen hem kapalı olup hemde açıktan daha fazla şık ve gösterişli olacak şekilde bunu yapadabilirsin, bu durumda oturup kendi kendimizi kandırırız, içimiz rahat eder :)))) demesi uygundur.

Gerektiği kanaat ve sonucuna varılmıştır.

• namaz kılıyorsa şayet zaten içinde birşeyler vardır. İnşallah allah nasip eder. Bende kapalıyım elimden geldiğince ama ben ilk ailemin isteğiyle kapanmıştım zaman geçtikten sonra kendi isteğimle devam ettim.

• 2ay

Ey Peygamber! Hanımlarına, kızlarına ve müminlerin hanımlarına söyle, dışarı çıkarken üstlerine cilbablarını alsınlar. Bu, onların tanınmasını ve bundan dolayı incitilmemelerini sağlar. Allah, Gafûrdur, Rahîmdir." (Ahzab, 33/59).
      "Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar. Zinet yerlerini kendi kocalarından, babalarından, kocalarının babalarından, oğullarından, kocalarının oğullarından, kendi erkek kardeşlerinden, kendi kardeşlerinin oğullarından, kız kardeşlerinin oğullarından, kendi kadınlarından, kölelerinden, erkeklik duygusu kalmayan hizmetçilerden veya henüz kadınların gizli yerlerine muttali olmayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizleyecekleri zinetleri bilinsin diye ayaklarını da vurmsınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah'a tvbe edin. Bylece korktğunuzdan emin umduğunuza nail olasınız.(Nûr, 24/31). Allah böyle istdi

Kızlar Ne Diyor 12

• sen 4x4lüksün di mi? bence de gizli sor !

erkek arkadaşım bana bunu söylediğinde ayrılmaya karar verdim sonra bir daha bu konuyu açmayacağına yemin etti o şekilde barıştık. istersen dene sen de. ben ilerde kapanmayı düşünüyorum ama 'ben hazır olduğumda' ve' kendi kararımla.'

1|2
    0|0
    • Dört çarpı dörtlük değilim :D Müslümanlığı yaşamaya çalışıyorum (bak çok iyi bir müslümanım demiyorum, günah işliyorum bende herkes gibi) Sizlere saygı duyuyorum insan istediği zaman kapanır. Sevabına günahına karışmam, sadece Kuranda yazıyo bu ve sonucu iyi olucak diye düşünüyorum. O yüzden yardım istedim. Ben konuyu açtım zaten de, senin erkek arkadaşın konuyu sana biraz farklı mı anlattı acaba? Sert bir tavırla mı söyledi?

• Ya sen sevdiğin bir insanın iyiliğini istemezmisin? Ne demek sana mı kaldı?

• aman neysee yaaa

• Şahsen sevgilim olsun arkadaşım olsun beni ben olarak kabul etmektense onun görmek istediği bir kılığa sokmayı tercih etcek kadar saygısızlaşmış ve anlayışsızlasmışsa ben tesettüre girmem, söz konusu kişiyi de hayatımdan çıkarırım. bilmiyorsanız söyleyeyim, kapanmak ya da kapanmamak aileden gelen birşey. reşit ve açık bir bayana kapanmaya ikna etmek de kimsenin haddi değildir muhtemelen ailesi de açıktır hele ki benim ailem, kapanacak olsam buna ikna edene müthiş tepki gösterir. kaldı ki kapanmam da tercih meselesi değil mi? bu kapalı bir bayanı tesettürünü çıkar ya daha iyi olur açılsana demek gibi birşey. herkes sizle aynı görüşte olmak zorunda değil ki.

0|0
    0|0
    • Ben kimseyi zorlamadım. Size de saygı duyuyorum. Ama bak bu Kuran da yazıyo dinlersen daha iyi müslüman olur, daha iyi yaşarsın bir kadın olarak diyorum. Hem ben bunu bir kadına nasıl söylerim diyodum konu saptı sanki herkesi kapatmaya çalışan biriymiş muamelesi görüyorum.

• işte benim söylediğim de bir kadın bunu zaten düşünür kapanmıyorsa onun tercihi sizin söylemenize gerek yok siz kuranda bu böyle dersiniz o tutar senin okudugun kuranın orjinal oldugunu nerden biliyorsun asırlardır değiştirelerek basıldı bile diyebilir o yuzden söyleme gereği bile duymayın

• 2ay

Sizin söylemenize gerek yok da ne demek? Bunu söylemesi bir Müslümanın üzerine farzdır.

• nişanlı eş tamam da erkek arkadaşın hem zina işleyip hemde kapan demesi

büyük samimiyetsizlik

0|2
    0|0
    • Çok doğru bir tespit.

• Açık olup günah işlese bir kız daha mı iyi? Burda amaç iyiye yönelmek, günahlarımızı karşılıycak sevap işlemek. Yani kapanan kız açık kıza göre daha çok islama uyuyor ondan bahsediyorum ben sadece

link

• ben kadınların neden kapandığını biliyorum arkadaşım video izletmene gerek yok kapalı olup da onun bunun elini tutmak açık olup da kocasını beklemekten daha büyük günahtır bence tabii bunu Allah bilir sen zina yapacaksın el ele tutacaksın öpüşeceksin sonra hadi sevgilim kapan ya bir git

• eğer kızın ailesinin yaşam tarzı buna yakın birşeyse zaten kolay ikna edersin ama kızın ailesi senin istediğinden çok farklı bir yaşam biçimindeyse kapanmaz. zaten de öyle biri kapansa da düşünceleriniz çok çok farklı olur. ayrıca kapalı birini istiyorsan öyle biriyle çık.

0|0
    0|0
  • Baskasının etkısı altında kalarak kapanmazdım. Icten gelecek bır sey olmalı bu. Allah rızası ıçın. Vesıle olmak falan dıyorsun da, sevgılın zaten bılmıyor mu dınını ? Sen nıye anlatıcaksın tesetturun sevabını ?

1|0
    0|0
    • Biliyor ama her müslüman gibi bazı şeylere dikkat etmeyen birisi demek ki. Hem herşeyde böyle değilmi? Biri hatırlatınca iyi olabilir bazen diyodum. Yani arkadaşının ... sınav var ders çalış demesi gibi birşey bu.

• evet anlıyorum senı de ama ıcınden gelmedıgı sürece yapmaz bunu

• Kapanacaksa Allahin emri diye kapansin erkek arkadadim yok esim ailem diye degil

1|0
    0|0
  • ben günahlardan sakınmak için kapandım kimse vesile ya da zorlamadı sonra kendi isteğimle açıldım

0|0
    0|0
  • Huzur sokağı adlı kitabı kendisine armağan et. İcinde bolca bu konu geçiyor. Belki bir sıcaklık oluşur içinde.

0|0
    0|1
    • Sen tesettürlümüsün öyleyse nasıl karar verdiğini anlatırsan iyi olur.

Kitabın içeriğiyle ilgili bişeyler söylermisin? Neler var mesela tesettürle ilgili?

• Ben tesettürlü degilim. Kitabı okursan anlarsan bircok kisinin tesetture gecisini, buyuk bir askla bağlanmalarını falan anlatıyor. Bu konuda etkileyici bir kitap oldugunu dusunuyorum.

• içinden gelmesi gerekiyor öncelikle onu zorlamalı değilde sevdirmelisin bakış açısını değiştirmelisin. Şahsen ben kendi isteğimle bide sevdiğim istedi diye kapandım ailem karışmaz zorlamazdı kapanınca kararıma da saygı duydular

0|0
    0|0
  • İster kapanırım ister kapanmam. Bu benim kendi kararım. Kimse değil ikna teklif bile edemez.

0|0
    0|1
  • Zorlama ile olmaz o dedığını kızın içinden gelmsı lazım ve kapanır

yanlış düşünüyorsun...

0|0
    0|0
    • Teşekkür ederim haklısın herkesin yanlışı doğrusu farklı olabilir. Ama bazı şeyler kesindir. Müslüman bunu yapar diye kesin bir şart var. Ben nasıl içinden gelmesini sağlarım diyodum zaten. Bir zorlama söz konusu değil.

• malesefkı bır şey yapmazsın o istemedığı surece ! :/

• bişey yapamaz sanırım benden istedi böyle birşey

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• vesile mesile diye laf kalabalığı yapmaya gerek yok.. Böyle bir inancı olsa allah için kapanır. bunun için kapanmayan senin için için neden kapansın. akabinde ve detayında bu durum allah ile kapanmayan kız arasındadır. çok fazla ikna etmeye çalışmak iyi değildir. terbiyesizliğe delalet eder.

0|1
    0|0
    • Vesile: Sebep, bahane. Vesile Tdk da geçen bir kelime herşeyi de eleştirmeyin be kardeşim ya. He tamam sebep olmak, yardım etmek istedim. Tamam ben zorlamadım kimseyi sakin ol bir önce ben nasıl hatırlatılır nasıl daha çok sevdirilir diyorum. Kalkıp ateist kızlara veya başka kızlara karışmıyorum ki.

• şimdi şöyle birşey var.. bu kız muhtemelen yetişkin birisi ve müslüman. bugüne kadar kimse ona bunları söylemedi ya da bilmiyormu neyin ne olduğunu ? kendine ait bir fikri yokmu ? muhakkak vardır. ve tercihini bu yönde kullanmıştır. ilerde nasıl kullanır bilinmez.

• Neden ikna etmek?

Bir kişinin başı açık gezmesi neden bu kadar rahatsız edici?

Neden değiştirmek gerekiyor illa insanları?

2|1
    0|0
    • Açıklara saygı duyuyoruz, ben müslüman kızlardan bahsediyorum. Müslüman kız Kuran da yazdığı için kapanırsa sevap işler ve orda yazdığı gibi namusunu korur, kadınlığını belli etmezse dışarda dişiliğiyle değil kişiliğiyle yaşar.

• Sorun peki bu şekilde hallolacak mı? Bu sizin yaptığınız geçici bir çözüm mü? Yoksa sorunun temelini halledecek bir iş mi? Ben kendimi yetiştirdim. Sen de çok iyi biliyorsun bu işin zihniyet değişmedikçe türbanla çözülmeyeceğini. İnsanların türbanlı kadınlardan da tahrik olduğunu sen de biliyorsun. İnternette buna dair bir sürü örnek var. Eğer konu kadınları korumaksa, eğitimin erkeklerden başlaması gerekiyor.

• Onlar istisna değilmi? Çoğunluk normal açık kızlardan etkileniyo. Çözüm değil ama sonuçta iki yararı var 1- Allah'ın dediğini yapmış oluyosun ve buna istinaden kadınları kızları da korumuş ( en azından zarar görme riskini azaltıyosun)

• arkadaslar surekli allahin istegi deniyor.. gercekten bilen varsa aydinlatsin benimkisi cahillik, dalga gecmek icin demiyorum allah kapanmayi (tesettur ve carsaf vb icin) tam olarak nerde istemistir? hangi ayet vs de geciyor?

0|1
    0|0
    • Böyle çok fazla eleştiri var etrafta, ben daha iyi olduğu için sevap olduğu için savunuyorum. Diğerlerine de saygım var. Bak bu konuda da kötü "yok o öyle değil yanlış yorumlamışlar" diyenler var etrafta ama sen güvendiğin,inandığın bir Kuran mealinde bu ayetlere bakarsın istersen inanırsın.

link

• Dünyanın Binbir Hali Var
    Kimi kapanır veya kapanmak zorundadır ama ameli pistir kimisi kapanmaz daha iyi ameli olur ve sevaplar yapar kimi tam Anlamıyla ALLAH'A CC Kul olur ve gerçekten içinden gelerek ve ALLÂH CC onu her an izlediğini inanarak hem kulluk eder ve her yapacağı harekete dikkat eder.
    Şimdi dinimizde kapanın diyor ama malesef daha çok açıklar görüyoruz
    Alış veriş dünyası Ve bir gerçek varki Gösteriş! Ben kendi adıma böyle yorumluyorum ben kendi hanımıma kapan dedim 5 torun sahibi cevabı -ben daha hazır değilim dedi yani ne zaman hazır olursun sordum o kendinden gelecek cevabı verdi bu kadar aptalca cahil ve cevap olurmu? Arkadaşlar ben ilk aileden bir insan ne görürse öyle de gider birde insanın gerçekten içinden gelmeli...
    Misal güzeli bende seviyorum ama ALLAH'ın cc bize koyduğu şartlar ile benim hanımım bana göstersin kendini çok isterdim ama dedik aileden öyle görmüş ahlak gelenek tesettür yok. Benim büyük kızlarım var ama süsü sevmezler anneleri daha çok süslenir dedik dünyanın binbir Hali var o yüzden artık ayrılıklar ihanetler Rekor kırıyor tabi bunların çoğunu medya diziler de etkiliyor çok payları var kadının 3-4 kocası var birde üstüne kendinden 20 yaş küçüğünden hamile kalıyor...
    Arkadaşlarbilmiyorum ALLAH CC BİLİR Ama içimde bir his var sanki dünyanın son yüzyılarında yaşıyoruz Dünyanın çivisi çıktı Dostluk kardeşlik insanlık kalmadı kimseye güvenemez hale geldik o yüzden son sözüm...
    Bir tek ALLÂH cc Yar
    Gerisi Yalancı Bahar... bunu ille bir gün his edeceksiniz

Saygılar Ayhan

0|0
    0|0
  • Bu insanın içinden gelecek birşeydir zorla kapattıramazsın ...

2|1
    0|0
    • Zorla dedikmi kardeşim :) Vesile olmak uyarmak. Yani bak yaparsan sevap işlersin demek zorlamak mı oluyo?

• Hayır değil fakat tesettür anlayışını unutma yani modern tesettür denilen şey tesettür değildir ...

• İçinde varsa kapansın. yoksa aranız açılır bu yüzden karıştırma o konuyu. zararlı çıkarsın.

0|1
    0|0
  • Kimse zorlayamaz birinin kapanması için. Kişinin kendi iradesi ile yapacağı iş. Yobazlığa gerek yok.

0|1
    0|0
  • o kapanırsa kapanır, sanane bundan?

0|1
    0|0
  • içinden geliyosa taksın gelmiyosa takmasın ''vesile olmaya'' ne gerek var

0|1
    0|0
  • Evlilik gibi bir bağım yok ise Zorlamam kişi kendinden sorumludur. Var ise sadece telkinlerde bulunurum

0|0
    0|0
  • Müslümanım diyipde uygulamayan bir sürü insan var tesettür giyiyorum diye bir sürü insan baş örtüsü takıyor Allah için takmıyorsa senin için takacağı tek şey baş örtüsü ve layıkıyla tesettüre girmeyen hiç giripde Gerçek anlamda tesettürlülere laf getittirmesin Kısacası bu işler zorla yapılmaz madem Tesettürlü olmasını istiyorsun tesettürlü biriyle neden ciddi düşünmedin ?

0|0
    0|0
  • kapnamsa olmaz mı hayır yani kapanınca ne olucak onu merak ettim ?

0|0
    0|0
    • namuslu olcak bu kuş beyinlinin aklınca

• Kuş beyin bak buraya; ben tesettürlü müslüman kadın daha iyi namusunu korur dedim diğerlerine laf etmedim. Kapanınca ne olucak;

Kuranda yazan Allah'ın dediklerine uymuş olucak, tam da orda yazdığı gibi kendini belli etmezse, kendini kötülüklerden koruyabilecek. Ne kadar günahkar da olsak bu sayede soğuk hava koşullarına karşı koruyabilicek. Ulan erkek adamsın bunları anlaman lazım sen çok terbiyeli bir insan da olsan etrafta pislik dolu kuş beyin.

• sen de kendine kapalı sana göre birini bul kardeşim

Yükleniyor...