Gelmeyecek bir gideni, olmayacak bir nedeni beklediniz mi?

Çok küçük bir yalanı, çok büyük bir orantıda dinlediniz mi? Çok büyük bir yalanı, çok yalın bir doğrultuda söylediniz mi? Gecikmiş bir gizemi,... Daha Fazla

Güncellemeler:
Neden gocunuyoruz ki aslında?

Hayat zaten beklemekten ibaret değil mi?

İlla ki ömür boyunca bir şeyleri beklemiyor muyuz?

Akşam olmasını bekliyoruz işten çıkmak için,

Sabah olmasını bekliyoruz uyanmak için,

Önce duymayı bekliyoruz ne hissettiğimizi söylemek için,

Kaybetmeyi bekliyoruz onu çok özlediğimizi anlamak için...

En İyi Erkek Görüşü

• Gelmeyeck bir giden. Demek ki daha önce gelmiş ve kalbimde yeri varmış ama eğer gittiyse artık bitmiştir. Seven gitmez çünkü gerçekten seviyorsa. Çok ekstrem durumlar hariç tabii ki. Ne demişler. Gidene üzülmemek gerek, sevse zaten gitmezdi. Ama gelene de pek sevinmemek gerek, ne de olsa başkasından geldi. Bu bir kısır döngüdür. Beni terkedeni asla beklemem ve dönse de geri almam. Çünkü ya daha iyisini bulamadığından ya da kaybettiğini anladığından dönmüştür.

Olmayacak bir nedene gelirsek de olmayacak bir neden olmadığını söyleyeyim. Çünkü insan bir şeyi istedikten sonra her türlü nedeni yaratabilir bence. Elimizde seçimler olduktan sonra nedenler otomatikman ortaya çıkacaktır.Çünkü bir bakıma her seçim bir neden sorusunun cevabıdır. "Bunu seçtim çünkü... gibi." Yani giden hiç gelmesin bana ama bir neden mutlaka bulunur geleceğe umutla bakmaya.

Gerçi nedensiz de sevilir. Nitekim. "Sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir. Bazen küçük bir an için ömür bile verilir." :))

Soran beğendi