Gelmeyecek bir gideni, olmayacak bir nedeni beklediniz mi?

Çok küçük bir yalanı, çok büyük bir orantıda dinlediniz mi?Çok büyük bir yalanı, çok yalın bir doğrultuda söylediniz mi?Gecikmiş bir gizemi, birikmiş bir özlemi sakladınız mı?'Gelmeyecek bir gideni, olmayacak bir nedeni beklediniz mi?'Bir gerçeği erken, bir açlığı tokken anladınız mı?Hep mi hep ölecekmiş gibi, hiç mi hiç ölmeyecekmiş gibi yaşadınız mı?Yalanı sürmeye sürmeye, yanlışı görmeye görmeye saklandınız mı?Doğruluğun yönünde, doğruların önünde aklandınız mı?Ortamsız bir yaşamda, yaşamsız bir ortamda harcandınız mı? link Özdemir AsafGelmeyeceğini bile bile birini beklediniz mi? 'Ne olursa olsun, ben vazgeçmeyeceğim!' dediniz mi?"Ağlıyordum.O gidenler, 'Sen iyi bir insansın!' diyordu.Ve hiçbiri de aslında; iyi insan sevmiyordu."Teşekkürler.

Güncellemeler:
Neden gocunuyoruz ki aslında?
Hayat zaten beklemekten ibaret değil mi?
İlla ki ömür boyunca bir şeyleri beklemiyor muyuz?
Akşam olmasını bekliyoruz işten çıkmak için,
Sabah olmasını bekliyoruz uyanmak için,
Önce duymayı bekliyoruz ne hissettiğimizi söylemek için,
Kaybetmeyi bekliyoruz onu çok özlediğimizi anlamak için...

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• Gelmeyeck bir giden. Demek ki daha önce gelmiş ve kalbimde yeri varmış ama eğer gittiyse artık bitmiştir. Seven gitmez çünkü gerçekten seviyorsa. Çok ekstrem durumlar hariç tabii ki. Ne demişler. Gidene üzülmemek gerek, sevse zaten gitmezdi. Ama gelene de pek sevinmemek gerek, ne de olsa başkasından geldi. Bu bir kısır döngüdür. Beni terkedeni asla beklemem ve dönse de geri almam. Çünkü ya daha iyisini bulamadığından ya da kaybettiğini anladığından dönmüştür. Olmayacak bir nedene gelirsek de olmayacak bir neden olmadığını söyleyeyim. Çünkü insan bir şeyi istedikten sonra her türlü nedeni yaratabilir bence. Elimizde seçimler olduktan sonra nedenler otomatikman ortaya çıkacaktır.Çünkü bir bakıma her seçim bir neden sorusunun cevabıdır. "Bunu seçtim çünkü... gibi." Yani giden hiç gelmesin bana ama bir neden mutlaka bulunur geleceğe umutla bakmaya. Gerçi nedensiz de sevilir. Nitekim. "Sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir. Bazen küçük bir an için ömür bile verilir." :))

Erkekler Ne Diyor 24

• 1970 lerde ve öncesinde yaşasam bekleyebilirdim ama artık gideni unutturacak o kadar çok şey var ki

• Hayatta bircok hatalar yapılır. ama insanı tanımayı bilmeyen ve dogru kişiyi secmeyen kızların yaptıgı hatalar kadar büyük degildir

• daha neşeli olmak lazım. bu melankoli iyi gelmez. insana.

• :) Çok şükür bu psikolojide değilim, ama bu şiir hoşuma gider. Hele sorumun sonundaki satırlar daha bir hoşuma gitti.

• Beklemek güzeldir ama gelmedikten sonra ne anlamı varki. ?

• Sabah bitirdin beni.

• gelmeyecek birine hayatı adamak bana göre değil. Bu davranışı bir direnme bir savaşma olarak görmüyorum. İnsan öncelikle kendi hayatı için savaşmalı herşeye rağmen mutlu olmak için. Önce kendini sevmeli gidenin arkasından bırakmamalı hayatının iplerini daha çok sarılmalı

• DinledimOnu da dinledimÖnemli hakeden kişi ile alakalı ise evet.Hayır aslaEvet çok kez 6. hislerim sayesindeyok öyle bişiAsla yalana dayanamamEvetKısmen

• Kimsenin umudu ile alay etmeyin belkide tek sahip olduğu o umududur umut ışte daha çok unut der gibi oldu ama :-(

• Güzeldi .

• Teşekkür ederim.

• Rica.

• gelmeyecek birisini bekledim. ama şöyle bişey var ki giden o değil ben oldum. geri döndüğümde ise onu bulamadım. bu da böyle bir anımdır :D

• :) Pişman mı oldun gittiğin için?

• Öncekileri Göster
    • hayır birde mavi gözlü esmerdi. ülkenin stoğunda kaç tane mavi gözlü esmer var? yazık oldu :D

• :)) Senin suçun. Kıymet bilmemişsin. Şimdi ara dur :))

• Sabah sabah erken kalkmanın sonucu hep işte bunlar :D

• halen beklemekteyim.

• Umarım beklediğine değer.

• çok güzelmiş. paylaştıgın için teşekkürler

• Beğenmene sevindim. Rica ederim. Cevap için ben teşekkür ederim.

• Çok küçük bir yalanı, çok büyük bir orantıda dinlediniz mi?DinledimÇok büyük bir yalanı, çok yalın bir doğrultuda söylediniz mi?Ne evet ne hayırGecikmiş bir gizemi, birikmiş bir özlemi sakladınız mı?Sakladım'Gelmeyecek bir gideni, olmayacak bir nedeni beklediniz mi?'BekledimBir gerçeği erken, bir açlığı tokken anladınız mı?Aynen öyle oluyorHep mi hep ölecekmiş gibi, hiç mi hiç ölmeyecekmiş gibi yaşadınız mı?İkisini aynı anda yaşıyorumYalanı sürmeye sürmeye, yanlışı görmeye görmeye saklandınız mı?Zaman zamanDoğruluğun yönünde, doğruların önünde aklandınız mı?Aklandım ama ne fayda :)Ortamsız bir yaşamda, yaşamsız bir ortamda harcandınız mı?Fazlasıyla...

• Cut :)

• yok beklemeye gerek yok hayatın olur yönlerini kabul edip olmayan yönlerini kafandan sileceksin...

• link sonra ; link

• SİZ HİÇ DÜŞÜNMEDİKLERİNİZİ DÜŞÜNDÜNÜZMÜ?SONRA DÜŞÜNMEDİKLERİNİZ HAKKINDA DÜŞÜNMEYİP DÜŞÜNMEYEREK DÜŞÜNDÜNÜZMÜ?DÜŞÜNMEDİKLERİNİZ HAKKINDA DÜŞÜNMEYEREK YORUM YAPTINIZMI?

• çok çok güzeldi ellerine sağlık bırcok şeyı hatırlattı

• Beğenmene sevindim. Teşekkürler.

• özdemir asaf beğenılmezmi bazı eskı dusuncelerı hatırlattı gerçekten ellerine sağlık yüreğine sağlık

• Oldu ve BİTTİ ...

• Balbadem ismi iyimser bişeyler çağrıştırıyo ama hem kırık kalper çarşısındasın. kimbu kıran? neden?dedim ve baktım gizli yine yasakmış. zahmet olmazsa beni bir engelleyiversene. gzli yazamıyorum olmuyo. bak valla sağlına duvarcı olurum bak

• Bunları okuyunca aklıma bu dizeler geldiİki rayı gibiyiz bir tren yolunun yakın olması neyi değiştirir son istasyonun.

• Sunay Akın.
      Güzel.

• Şairin adını bilmiyorum,öğrendiğim iyi oldu Teşekkürler.

• Ne demek, rica ederim bay gizemli :)

• "Ağlıyordum.O gidenler, 'Sen iyi bir insansın!' diyordu.Ve hiçbiri de aslında; iyi insan sevmiyordu."çok güzelmişş...

• Bence de.

• Öncekileri Göster
    • O kadar kitap okurum, onu bir türlü okuyamadım. Keşke vaktim olsa da dizisini izleyebilsem...

• Kesinlikle tavsiye ederim. Müziği zaten bitiriyor :)

• Ölebilirim genç yaşımdaEn güzel dizelerimi söylemeden yanımda götürebilirimŞimdi kavak yelleri esiyorken başımdaSevgilim seni bir akşamüstü düşündürebilirim Özdemir Asaf = )

• Güzel...

• merci :)

• Bir gün her şey son olunca Sahte aşkları bulunca Keder seni unutur mu? Yapışır sana kanımca Unut gitsin dertlerini Çektiklerin yetmedi mi? Terk et sevmediyse Gözyaşların bitmedi mi? Keşkeleri koy kenara Süslen hadi bak aynaya Unutanı sende unut At kendini diskolara at kendini diskolara

• Dj cumhur. ^^

Kızlar Ne Diyor 6

• çok güzel şiir ...cevaba gelince inş beklememişimdir

• ölümü ölmeden yaşamaktır onun geleceği düşüncesi bütün eylemlerinizi etkiler yapacaklarınızı onun geleceğini düşünerek planlarsınız ne kimseyi görür gözünüz ne bir başka yüreğe sevdalanırsınız. çünkü siz o gelecekmiş gibi yaşarsınız oysa aklınız der ki "salak... anla artık gelmiyecek görmüyor musun? kaç zaman geçti? ne bir haber ne bir ses var? üzülürsün... ağlarsın... göz yaşlarını dindiremez kimseherkes "yazık. değmez onun için bir damla göz yaşı seni sevse senin yanında olurdu." der işte o an "herkes"ten nefret edersin çünkü bu senin sevgindir saf ve masum... tıpkı bir çocugun annesini sevdiği gibi katıksızneden karışır bunca insan sevgime diye düşünürsün aslında onlar akılcı yolu gösterirler oysa adı aşk olan bir duygunun akılla ilişkisi yoktur çünkü aşk yürekten hissedilir beynin algılamaz sana kötülük yapsa bile aşıksan aşkından vazgeçemezsin anlamak için aşık olmak gerekir gelmiyecek olduğunu bilsen bile beklemek sevdiğin insanı bu dünyada yaşıyacağın en güzel "umut"tur çünkü adı aşktır bu umudun.

• Bazen beklenen bir dost, bir sırdaş, bir arkadaş da olabilir. Beklenen kişi her zaman aşık olunan kişi olmayabilir.

• sorduğun sorulardan bana uygun olanını cevapladım kendımce.. gelmıyecek bırını beklemek kısmını yanı..

• bekledim .. 6 senenin sonunda zaman bekleyişime koca bir hassktr ve nanik çekti:)o olmadan varmış gibi , fotoğraflarını oymuş gibi öperken bir gün kızım salakmısın sen neyin kafasını yaşıyosun diyipte beni kendime getirende olmadı .. sonra bir baktım ona değil yaşadığım aşka aşıkmışım .. sevgimmiş yüce olan başkasını sevince anladım bunu .. meğer bir p**evenk mişte ben prens yapıp bitaraflarını kaldırmışım hayallerimde:) .. zaman geçti geçirdi anlicağın .. neyse

• hayır beklemedim.

• sabah sabah ağzımıza sıçıldı

• Ve bu beni anlatir...

Yükleniyor...