Sizce çok mu kinciyim??

8 sene evvel, kanser hastası annemin Ankara gitmesi, babamında tedavi süresince işsiz kalması zaten çok psikoloji yıpratan sebeplerdi..

Ama asıl akrabaların ilgisizliği insanı mahvediyomuş. Teyzemin ve halamın o zamanlar bana(13), kızkardeşime(10), erkek kardeşime(8), yaptıklarını asla ama asla unutamıyorum. ne zaman halamın yüzüne baksam geliniyle yaptığı kavga yüzünden bizi teyzeme şikayet etmesi geliyor. Ya da ne zaman teyzemin yüzüne baksam diğer teyzelerime "ne şanslısınız bunlar benim başıma kaldılar " demesi geliyo. Annemizin babamızın yokluğunu hissettirmemek yerine bize yük olduğumuzu ima etmelerini unutamıyorum. Tabi ki Şu an onlarla vakit geçirmek gidip gelmek hoşuma gidiyor ama o zamanlar gözümden hiç gitmez. Evin en büyüğü bendim ve kardeşlerim ezilmesin diye hep ben ezildim ve bu sebepten yeğenlerime sırf o yüzden sevemiyorum çünkü teyzemde bir kez olsun başımızı yarı yetim diye okşamadı .. . Sizce bunun adı kin mi?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• bende annemide babamıda kanserden kaybettim.annem öldüğünde küçüktük ama babam öldüğünde ben üniye gidiodum ablamda çalışıodu. daha babamın cenazesinin 3. günü halamlar onların üstüne kalmamızdan korktular.biz büyümüştük artık kimseye muhtaç değildik.ama onlar o kdr korktular o kdr alçaldılarki birsürü laflar ettiler burda yazmak istemiyorum. destek olmak yerine hep köstek oluyolar (bizim hakkımızıda yiyolar yani).kin tutmamak elde değil bayramda seyranda elerini öpüorum ama içimden glerek değil .hepsini allaha havale ediorum .

sorunun cevabına gelince kinse kin .istediğimiz şey bir tatlı söz bir yavrum kelimesi bunu çok gören insanlara az bile!

0|0
    0|0
    • öpmeyin böyle insnların ellerini be canım. Allahtan korkusu olmayanı havale etsen ne fayda.

• Başın Sağolsun Kardeşim. . :(

"ALLAH"Annezin Ve Babanızın Günahlarını Affetsin Yerleri Mekan'ı, Cennet Olsun..

"ALLAH" Yar Ve Yardımcınız Olsun...

Erkekler Ne Diyor 4

• insanlar bazen sevginin şefkatin ne olduğunu bilmiyorlar. ben çoçuklarımı birisi 3,5 birisi 5 yaşında dayılarına emanet etmek zorunda kaldım o kadar akrabanın içinden bir tek kişi sahip çıktı. onlarda nasıl baktı bilmiyorum..onlar için yazdıgım şiiri yıllar sonra okusam hala dayanamıyorum. ama bende akrabalarımdan vaz geçmedim. sizin durumunuzda beninki gibi . Kinci degilsiniz ama yürekte açılan yaranın izi silinmiyor.

0|0
    0|0
  • Sakın Unutma...! Akraba Akrebdir...

O Çoooook Eskidendi Gerçek Akrabalıklar...! Eğer., Yatın, Katın, Villan ,Birde Lüx Otomobilin Olsaydı, OOOOO, Senden Ala

İyi Akrabamı Bulacaklardı...

0|0
    0|0
  • Yok bu kin değil. Bunları zaten unutma, unutturmada, bunlar senin yetişkinliğinin, artık kişiliğinin tam anlamıyla oturtumasının işaretleri. İleridede mutlaka öcünü al arkadaş. Kimsenin yanına bırakma...

0|0
    0|0
  • Buna kin denmez acı, nefret, umutsuzluk, ilgisizlik, aile sefkatsizliği, ajraba gaddarlığı, küçüklükten kalan bir akraba sadekatsizliği. Bu arada büyük geçmişler olsun inşallah sağlık durum iyidirdir anneniin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sen iyi görüşüyormuşsun. Ben olsam görüşmezdim dahi. Asla kin olduğunu düşünmüyorum. Senin annense onun da kardeşi. Size daha sıkı sarılması gerekirdi; kendini kötü hissetme.

0|0
    0|0
  • bunları hissetmen normal ama ben birine böyle hissetseydim herhalde belli ederdim ister istemez ya da fazla muhattap olmazdım

0|0
    0|0
  • kin değil bu kin bile tutsan çok haklısın nasıl insan bunlar ya

0|0
    0|0
  • yaptıklarını onlara sor belki bir anlık sinirle söylemişlerdir sonradan pişman olmuşlardır ayrıca olanlardan yeğenlerinin suçu yok haksızlık etme

0|0
    0|0
Yükleniyor...