Ailenizin onaylamadığı bir ilişkide ne yapardınız?

5-6 yıllık bir ilişkinizin olduğunu varsayın.Sevgilinizle evlilik hayalleri kurarken anneniz ve babanız karşınıza çıkıyor ve onunla evlenmeni istemiyorum diyor.Bir tarafta yıllarınızı verdiğiniz sevdiğiniz adam/kadın, diğer tarafta aileniz.Çok sevdiğiniz o insanı terkeder miydiniz? Ailenizden mi vazgeçerdiniz? Yoksa bekler miydiniz? (Yaşım 26)

• Ailemi seçer,sevgilimi zorla da olsa unuturdum.
    14% (1)0% (0)12% (1)Oy Ver
  • Yıllarca emek harcadığım ilişkimden vazgeçmem,ailemin kararıma saygı duyması gerektiğini düşünürdüm
    43% (3)100% (1)50% (4)Oy Ver
  • İki tarafı da seçmem ,sorunun çözülmesini beklerdim
    43% (3)0% (0)38% (3)Oy Ver
  • İntihar ederdim
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Cevap B

benim yaşadıklarımla tıpatıp benzerliği olduğu için cevaplıyorum..

Eşimin yabancı olması dolayısı ile ailem karşı çıktı..Onunla evlenmeni istemiyoruz eğer evlenirsen de onu gösterme bize dediler ve bana baya soğuk davranmaya başladılar caydırmak için..Ben de onlara sizden sonra bu hayatı ben yaşayacağım,karışmaya hakkınız yok,izin almaya da gelmedim sadece bilgilendiriyorum dedim..Suratlarından düşen bin parça idi..Hiç umrumda olmadı..Bunca yıllık ilişkimden sırf ailem istemiyor diye vazgeçecek değildim..Yüzümüzü görmek istemezlerse bu onların sorunu idi..Ben her türlü ihtimale hazırlamıştım kendimi...Gerekirse görmezdim yüzlerini..Ama et tırnaktan ayrılmaz misali eninde sonunda kabul edeceklerine de adım gibi emindim..

Hatta nikahıma sadece erkek kardeşim ve arkadaşlarım geldi..Ben hayat arkadaşımı bulmuştum ya ister gelsinler ister gelmesinlerdi..Evlendikten 2 ay sonra birgün eşimi de alıp bakın size kimi getirdim diyerek çat kapı gittim..Sonrasında beni bırakıp bir muhabbete daldılar ki valla kıskandım..Sonuç ; bizimkiler eşimi çok ama çok sevmiş..Şimdi ise öve öve bitiremiyorlar..

Diyeceğim o ki aileye her zaman evet demek bazen elinizdeki güzel fırsatları ve hatta mutluluğunuzu da kaçırtır..Aman dikkat! :)

0|0
    0|0
    • çok haklısın canım..ben de aynısını yapacağım.onları üzmek istemiyorum ama bana bundan sonra başka çare bırakmadılar.yani 5 yıllık hayat arkadaşım gözlerimin içine sevgiyle bakarken ona sırtımı dönemem..

• aynen canım..bizim ailelerimizden istediğimiz bizlerin tercihlerinde köstek değil, onlar beğense de beğenmese de her şartta destek olmaları..onlar belki bir süreliğine üzülürler ama sizin ne kadar mutlu olduğunuzu görünce kesin yumuşayacaklardır..Mutluluklar diliyorum canım..

• teşekkür ederim.umarım yazın düğünüm olur ve burdan tekrar yazışırız

Erkekler Ne Diyor 6

• Yıllarca emek harcadığım ilişkimden vazgeçmem,ailemin kararıma saygı duyması gerektiğini düşünürdüm...

0|0
    0|0
  • zırt diye herşeyden vazgeçilmez. duruma ve tarafların gerekçelerine bağlıdır. istemediklerine göre bir bildikleri olmalı. ne?

0|0
    0|0
  • Ya şimdi ailemiz karşı geliyor deniliyo ya sanki aileler hiç nedeni olmadan kafalarına göre olmaz diyo nedeni ney asıl önemli olan o neden karşı geliyolar ?

0|0
    0|0
    • ticaretle uğraşıyor erkek arkadaşım.sebep bu.yani garanti iş değilmiş

• Anladım uzun süredir yapıyosa ve iyi ise kazancı ozmn sorun yapmaları lazım bence

• keske aılem evlendırmek ıcın baaskı kurmasa... boyle bır durumda olsaam aılemın elını oper tesekkur ederım ve kıza yenı evlenme gırısımlerı ıcın basarılar dılerım

0|0
    0|0
  • Çaktırmadan evlenirdim evlenemesemde evlilik yalanı ile kandırır düdükler öhöö nediyodum , aa önemli olan aşk evet

0|0
    0|0
    • ciddi bir soru sordum ya

• zorlama diosun da, 5 yıllık bir ilişki bitebilir mi bir anda

• 5 değil 20 biter , aşk zaman ve mekana göre deişir, nelerin bittigini gördüm bu yaşa kadar

• Ben ne dersem odur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Neden istemiyorlar? Sennin sevdigine göre bir iyi tarafi var ve ailenin sevdigi veya sevmedigini bilmeliydin bu güne kadar nasil sürdü iliskiniz?

0|0
    0|0
  • Aileden aileye değişiyor bu durum. Sana saçma sapan sebeplerle karşı çıkacak bir ailen yoksa ki yoktur gibime geliyor: 'Yemişim ilişkisini, annemi babamı ezip geçemem.' derim.

0|0
    0|0
  • İlk önce ailem neden onaylamıyor onu sorar ona göre hareket ederdim. Benim göremediğim ne gibi yanlışını gördüler merak ederdim.

0|0
    0|0
    • Mantıklı.ailem işi yüzünden karşı çıkıyor.ben memurum o ticaretle uğraşıo

• Bunu ailene tatlı dille anlatıp ikna edebilirsin bu bir sorun değil bence..

• Zor bu durum...

0|0
    0|0
  • C dedim beklerdim bir süre.

0|0
    0|0
  • Sorunun çözülmesini beklerdim. Bu süre içerisinde de ailemi ikna etmeye çalışırdım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...