İnsanlar neden kendi hayatlarına başkalarının gözle bakamazlar?

Az önce dizi izlerken kendi kendime karakterler hakkında, kimin kimi sevdiği hakkında, kimi olası şeyler hakkında tahminlerde bulundum ve çoğu doğru çıktı. Biraz düşündükten sonra, farkettiğim kendi hayatımla ilgili karar alırken bile bu kadar rahat olamazken ve insanları - beden dilini iyi bir şekilde yorumlarken, neden kendi hayatımı doğru düzgün yorumlayıp az çok gelecekle ilgili kararlarımda, bu yorumlardan yararlanmıyorum. Merak ettiğim de çok açık başlıkta da belirttiğim gibi insanlar neden kendi hayatlarına başkalarının gözünden bakamazlar?

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Güzel bir soru.İnsanlar kendi hayatlarına başkalarının gözünden bakmayı istedikleri zaman başarabiliyorlar.Sadece uygulamak istemiyorlar ve 1 ihtimal belki böyle olur şöyle olur düşüncesiyle hareket ettikleri için onlara avunmak daha kolay geliyor.Onları yönlendireblecek birileri olsa aslında düşündükleri çok daha kolay eyleme geçirebilecekler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• cunku seni senden iyi hickimse taniyamaz..sen karsindaki insanlara yorumlarini sunarken rahatsindir fakat kendi sorunlarina cozum getirmen gerektiginde kendini iyi tanidigin icin sordugun sorunun her cevabina mutlaka bir savunma bulacaksindir iste bu yuzden insan kendi hayatinda yorumlarken sikinti ceker cunku savunmanin nerden gelecegini bilirsin:)

0|0
    0|0
  • empati yapmak bizim millete göre değildir

0|0
    0|0
  • "Terzi kendi söküğünü dikemez" sözü tam olarak bunu ifade ediyor olmalı.

0|0
    0|0
  • Kim diyor bakamadığımı.

0|0
    0|0
    • Genelleme yaptım ve sanırım yanlış oldu. Alacağın kararlarda yardımcı oluyor mu, yorumladığın hayatın.

• Geliştir derim.

• Teşekkür ederim.

• ben bakabiliyorum ama:( niye genelledin:(

0|0
    0|0
    • Genelleme için özür dilerim. Peki aldığın kararlarda yardımcı oluyor mu gördüklerin?

• aynen öyle:)

• Teşekkür ederim :)

Erkekler Ne Diyor 2

• İnsan kendini kayırır çünkü, objektif olmak istemez ya bir duruma iyi taraftan, çok olumlu bir şekilde bakar ya da kötü taraftan, olumsuz bir şekilde bakar.

Bilinçaltı mekanizmasıyla alakalı bir durum, bedeni, ruhu korumak için her şeyi yapar.Bu bazende bu durumda olduğu gibi zarar verir.

Çoğu ruhsal hastalık bilinçaltı yüzünden oluşur ; Sosyal fobi, ankasiyet bozukluğu, psikanalitik bozukluklar gibi.

Beden kendini korumak için bazen hatalar yapabilir bu da onlardan biri.

Daha kısa olarak bilinçaltı kaş yapayım derken göz çıkartır.

0|0
    0|0
    • Peki sizofreni, manik depresiflik ya da delilik olur mu bu yüzden insanda?

• Senin durumunda bir şey yok, sadece kendine objektif bakamıyorsun ki bu bir çok insanın sorunu ben bile bazen yaşıyorum bu durumu, korkulacak bir şey yok.

• insanlar kendilerini başkalarının yerine koymaıyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...