Kişileri güzel çirkin diye nitelemeyi etik buluyor musunuz?

Ben hiç doğru bulmuyorum bunu, çoğu kadını depresyona bunalıma itende bu değil mi zaten.Saçma sapan güzellik yarışmaları yapıp şu güzel bu çirkin diye yeterince şekilci bir toplum yaratıldı.İmkanı olanlar soluğu estetik merkezlerinde alıp iyice maymuna çeviriyor kendini makyaj vs gibi güzelleştirdiğini iddaa eden ürünlerin kullanımıda artık zorunlu bir ihtiyaç gibi yapıldı.Neredeyse kazandıklarının çoğunu daha güzel görünebilmek için harcıyorlar.Kimi insanın boyu kısa olur kimisi uzun bazıları simetrik vücut hatları ile oluşmuş bazıları ise desimetrik yani ellerinde bile değil durumlarını değiştirebilmek bu insanlara güzellik dayatmasıda yapılınca başaramazlarsa bunalıma giriyorlar.Bence insanlar bu şekilcilikten vazgeçmeli siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• çok güzel yazmışsın bence. Katılıyorum. Ama güzel görünme içgüdüsü kadının doğasında var toplum dayatmasıyla alakalı değil :)

1|0
    0|0
    • Güzel görünmek için birşeyler yapabilirsin ama bazı insanlar birbirleri ile sidik bile yarıştırıyor ben daha güzelim senden vs diye dile getirilmesin bunlar ve insanlar nitelenmesin çirkin vs diye ben bunu kastediyorum.O içgüdü her insanda var

• haklısın ama o dediğin mümkün değil. çirkin diye konuşmaya bile gerek duymayan insanlar var toplumda malesef.

Kızlar Ne Diyor 10

• Katılıyorum, İnsan olduğu gibi sevmeli kendini. Artık birçok kişide beden algı bozukluğu var ya farkında değil ya da inkar ediyor

0|0
    0|0
  • bana güzel gözüken baskasına çirkin veya etkileyici gelebilir saçma. bu yılki elidor güzellk yarışması birincisi bana hiç güzel gelmemişti mesela

1|0
    0|0
  • doğru erkekler güzel kadınları daha çekici ve etkileyici buluyorlar..malesef kadınlar dış güzelliğe önem vermek zorunda .

0|0
    0|0
  • etik buluyorum cirkine güzel diyip niye hayal aleminde yasatalim.

0|0
    1|0
  • hayır ben karakterine bakarım. dış görünüş olarakta bakarım ama güzel çirkin diye değil.. kendine bakıyor mu? saçı kepekli mi falan :) karakteri de önemli bir insanın.

1|0
    0|0
  • Ben öyle milleti çok değerlendiririm bu güzel bu çirkin diye eşimde buna çok kızar ve bunun yüzünden kavga etmişliğimiz bile var

0|0
    0|0
  • cok güzel yazmissin

5 puan verdim soruna ;)

0|0
    0|0
  • Herkesin düşüncesine saygı duymak gerekir beğenen beğenir beğenmeyen beğenmez bu kadr basit

0|0
    0|0
  • evet ama gerikafalılar çok

0|0
    0|0
  • BENDE ETIK BULMUYOORUM HIC KIMSE ETIK BULMAMALI

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• bı atasözu vardır fazla guvenme güzzellığıne bır sivilce yeter...

güzellık göreceli ve gecıcı bı durumdur muhım olan ınsanlıktır karakterdır dıyenlerdenım padişah mecnunu yanına cağırtır leyla ıle bırlıkte ve derke ey mecnun uğruna ağıtlar yakıp omrunu tukettığın leyla bumu ne cırkın bır kızmıs oyle der leylada esmerr çokk zayıf sivilceli bır bayanmış mecnun cevap verır padişah eyy kudretlı padişahım siz onu bırde benım gözumle gorseydınız anlardınız ...

bence öncelıkle dusunce yapılarımızı değiştirmeliyiz havalı gusel se*i cekıcı veya itici çirkin tipsiz gibi deyımler yerıne güzel bır yanını görmelıyız ınsanların karsımızdakılerın

0|1
    0|0
  • İnsanların kendileriyle barışık yaşamayı öğrenmeleri lazım.Kimin ne dediği değil senin ne düşündüğün önemlidir.Bu yüzden etik bulmuyorum.

1|0
    0|0
  • Soyka gönlüm cirkine bel baglama baglama =)

0|0
    0|0
  • Elit degilde estetik buluyoruM

0|0
    0|0
  • kafalarının içini nasıl görüyorlarmış

0|0
    0|0
  • mantık hacım bence etık..bır kadını yataga atmaya yarayan bır yontem her zaan etıktır

0|0
    0|0
  • genelde bu soruna yol açan erkeklerdir

1|0
    0|0
Yükleniyor...