Çok istediğiniz bırsey var. Olması ıcın çok cabalıyosunuz olmayınca ne yaparsınız?

Çok istediğiniz bırsey var. Olması ıcın çok cabalıyosunuz olmayınca ne yaparsınız?

Yanı Olmuyor ne yaparsan yap Olmuyor amuda kalk taklalar at uc ıstersen ama olmuyor işte Ne yapmak lazım. bıraz beklemek mı lazım?

0|0
23|14

En İyi Kız Görüşü

• Uğraşıp da istediğim sonuca ulaşamıyorsam 'vardır bunda da bir hayır' der Rabbime tevekkül ederim...

Beklemek her daim herşeyin daha iyisini bulmak demektir.

Allah (c.c) kuluna 3 şekilde cevap verir:

Evet! der istediğini verir…

Hayır! der daha iyisini verir…

Bekle ! der en iyisini verir…

1|3
    1|1
    • Peki ben daha iyisini değilde benim istediğimi istiyorsam ne olacak.

• Senin istediğin senin için hayırlı olmayabilir. Bunu sadece Yaradan bilebilir. Onun ne yapacağını beklemekte fayda var.. Elbet sabrının mükafatını verir

Kızlar Ne Diyor 22

• Bende yaşadım bunu çok ama çok istediğim bir şey olmadı hayatımda belkide daha böyle bir fırsat elime geçemicek ve ben bu fırsatı değerlendiremedim.Hayatımda ağlamadığım kadar ağladım üzüldüm. Sonunda vardır bunda da bir hayır dedim. Ama kendimi zihnimi sorguladığımda farklı sonuçlara ulaştım ben mutlu olacağıma inanmadığımı gördüm yani gerçekten zihnimde mutlu olamayacağıma dair bir kalıp yerleştirmişim bu yüzdende ne yaparsam yapayım beni mutluluğa ulaştıracak olan fırsatları tepiyorum. Öncelikle zihninizdeki bu yalnış düşünceleri temizlemelisiniz, biliçaltınızda bu tür kalıplaşmış düşünceler varsa bunları silmeniz lazım yoksa ne yapsanız etsenizde herşey düşündüğünüz gibi oluyor.

0|0
    0|0
  • Elimden geleni yaparım hala da olmazsa pes ederim

0|1
    0|0
  • Dürüst cevap vermiyo kimse, herkes o kadar ermiş değil, hayırlısı buymuş diyebilecek misin bakalım? Çok üzülür insan, yıkılır, belirli bir zaman sonra belki hayırlısı diyebilir.

0|0
    0|0
  • olmasi icin daha cok cabaliyorum ve hirslaniyorum

0|0
    0|0
  • olması için elimden geleni yaptığıma inanıyorsam ve o hala olmamışsa oturur ağlarım ama çok sürmez sonrasında kendime yeni bir hedef belirler ona ulaşmak için uğraşırım..

0|0
    0|0
  • ya beklerdim ya da vazgeçerdim..

0|0
    0|0
  • kader kısmet der geçerim

0|0
    0|0
  • ağlardım ...!

0|0
    0|0
  • 'Demek hakkimda bu hayirlisiymis' der yoluma devam ederim.

0|0
    0|0
  • böylesi hayırlıymış der geçerim

0|0
    0|0
  • vazgeçip başka bir şey istemek lazım

0|0
    0|0
  • çok üzülürüm tabıkı

0|0
    0|0
  • Dua etip elnden gelenı yaparm olmuyorsa zamana bırakırım elbette zaman bir çözüm bulur

0|0
    0|0
  • oturup bazen sinirden agliyorum ama vardir bundada bir hayir diyip bekliyorum :)

0|0
    0|0
  • Olmuyorsa kader derim

0|0
    0|0
  • Su sn o durumdayim sadece sabrediyorum

0|0
    0|0
  • herşeyi yaptığım halde olmuyosa niye bekliyim ki bekleyince o şey olcakmı sanki

0|0
    0|0
  • hayal kırıklıgıı..

0|0
    0|0
  • siktir ederim

0|0
    0|0
  • olmuyorsa zorlamanın alemi yok, baska işlere basla derim :)

0|0
    0|0
  • olmayınca olmuyo..zamana bırak belki olmaması hayırlıdır.''belkide''kim bilir..

0|0
    0|0
  • Olmazsa olmaz kardeşim napalım yani. Benden değerli mi? O olmaz bir diğeri olur üstelik daha iyisi olur. Koy g*tüne rahvan gitsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Daha çok çabalarım. Yeteri kadar emek verilen bir şeyin olmaması mümkün değildir. Birşey olmamışsa demekki yeteri kadar emek verilmemiş demektir. Emek silahımız sabır stratejimizdir.

0|0
    0|0
  • Çabaladığım halde isteklerim olmamış ise iki noktada hata yapmışımdır. Birincisi istediğim şeyin olabileceğine gerçekten inanmamış olmamdır. İkinci hatam ise amaçlarımı gözden geçirmeyi ihmal etmiş olmamdır. Eğer amaçlarımı hatırlayıp onları sık sık sorgulamış olsaydım "istediğim herşeyi yapabilecek güce sahibim" bilincini tazelemiş olurdum. Böylece dilediğim herşeyi elde edebilirdim. Beklemek eylemine gelirsek bu yapabileceğim en büyük hata olurdu. Çünkü beklemek eylemi iflas etmenin ilk adımıdır. Düşünsenize ben bekliyorum diğer tarafta ise baa karşın milyonlarca insan durmadan devam ediyor. O zaman bekleyerek ileri gidemediğim gibi bulunduğum noktayı da bir süreden sonra muhafaza edemezdim. Bu durumda beni kaybetmeye bir adım daha yakınlaştırmış olurdu saygılar...

0|0
    0|0
  • Örnek aldığım bir ayettir. Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerrdir. Ve (bütün bunları) Allah bilir, siz bilmezsiniz.Bakara 216.

Not:Sen gönlünce dene çabala ama fazla zorlama.Akışına bırak.Sevgilerle...

0|0
    0|0
  • Vazgeçerim, erişebileceğim birşeyi isterim. Tersi durumda yani hem ilişkilerde hem de nesne ve amaçlarda iş histeriye ve anlamsız bir mutsuzluğa depresyona dönüyor. Her zaman beklemekle de olmaz. Ol-maaaaz, olmaz bazen. Sonuçsuz isteklere kendini bırakan insan dipsiz kuyuya kendini bırakmış gibi olur bazen.

0|0
    0|0
  • ben bekliyorum sorun etmiyorum eskisi gibi benim başıma çok geldi böyle şeyler

0|0
    0|0
  • hayırlısı :D

0|0
    0|0
  • tevekkül...

0|0
    0|0
  • tekrar dene

0|0
    0|0
  • Bir kaç kez başıma geldi. İnsan bazen şerri hayrı ister gibi istiyor. Ama sonradan anlıyosun ve iyi ki Allah nasip etmemiş diyorsun. Allah (C.C) kısmet etmiyeceği bir şeyi istetmesin.

0|0
    0|0
  • Oldururuz illaki.

0|0
    0|0
  • köpeğime tavuk vs atıyorum parçalaması çok hoşuma gidiyor

0|0
    0|0
  • Önümdeki diğer maçlara bakarım.

0|0
    0|0
  • moralim bozlur hayyatan soğurdum..

0|0
    0|0
  • çalışırım çabalarımmm tabi bir yandan dualarla desteklerim sabır gösteririm uğraşırım canımı disime takarım olacak derim allahın izniyle olmazsa pes etmem aynı yolu farklı şekilde geçerim o da olmadı en iyi yolu seçer ordan devam ederim kaderci olmadım

0|0
    0|0
Yükleniyor...