İnsanların yaşamı çok adaletsiz değil mi?

Yaşamı çok adaletsiz buluyorum.. İnsanları, yapılanları, hatta bazı kuralları. Buna rağmen alışıklık kazanıldığı için normal gelmesine de anlam biçemiyorum.

Her ülkede farklı bir adalet var ve insanlar hala geçimsiz. Bir yerde aç insanlar, bir diğerinde her gün gezmeye gidip arkadaşlarıyla eğlenip gülenler...

Hak hukuk zaten yok, birine yardım edersin art nyetsiz, o ise bundan bile bir şirret çıkarır... Hayvanlara olan eziyetinse haddi hesabı yok, sözde canlılara saygılı veya dindar biri hiç çekinmeden o canlının hakkını gasp etme hakkını görüyor kendinde. İnsanlığımdan utanıyorum çoğu zaman...

Neyin sınavı bu, neyi sınamak? En başında rol verilmiş zaten. Saçma...

Nedir insanların derdi?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Evet. Kesinlikle katılıyorum.

İnsanların derdi ne sorusuna gelince. Aslında insanların bir derdi yok. Pek çok kişi olup bitenin farkında dahi değil. Bu bahsettikleriniz normalleşmiş ve hayatın bir parçası olmuş durumda. Bu nedenle insanlar ya da bu olayları görmüyor ya da "adam sende, bana dokunmayan yılan bin yaşasın" diyor.

En basit örnek, Suriye'deki savaşı fırsata çevirmek için altına yatırım yapan kişi sayısı hiç de az değil. Ölülerin sırtından para kazanmaya çalışmak bu olsa gerek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• İnsanların tek derdi var birbirini yemek ve gerek gerçek anlamda gerekse mecazi anlamda birbirini becermek. Başka da amaç yok.

0|0
    0|0
  • İnsan bencil kindar tatmin olmayan bir yaratık din denen şey sözde barış için ortaya çıkmışken hepsi birbirine düşman bazen diyorum dinler olmasa belki daha guzel olurdu

0|0
    0|0
  • Evet bir takım olumsuzluklar var bu hayatta ama bizler zincirin halkaları olarak varsayalım kendimizi bizim de suçumuz var. İnsanların derdi nedir diye sormuşsunuz insanların derdi mevki makam , para sahibi olmak .

0|0
    0|0
  • Allahın kanunu seriat dünyanin tamamina hakim olmadiği sürece dünyada huzur beklemeyin.

Sübhanallah

0|0
    2|0
  • Testide Ne Varsa Dışına O Sızar...

0|0
    0|0
  • Ben bu sınavı bozarım aga . :)

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Doğanın kuralı budur. Kuralları her zaman güçlü olan koyar.

0|0
    0|0
  • sen çokmu adaletlisin kimseyi kırmadınmı hiç ?

0|0
    0|0
    • hehehehe haklsınınnn

• sen o insanları çok mutlumu sanıyosun o insanlar bu dünyada kaybedenler gelelim senin soruna Allah kimseye zulmetmez sadece imtihan eder bakalım isyan edecekmi diye senin gibi isyan edenler hem bu dünyada hemde ahirette mutlu olamaz bırak onlar bu kısa dünyada mutlu olsun ahirette sonsuz azap çekecekler

0|0
    0|0
    • Neden sorgulamayı isyan sanıyorsun? İnsanları sorguluyorum, kendimi değil.. hadi güle güle yobaz.

• yobaz kimin oldugu gayet belli insanları küçüksemek tipleriyle dalga geçmek senin ve senin gibilerin yaptıgı bişey sonradan soruyorsun insanlara neden böylesiniz diye önce kendini düzelt sonra diger insanları yargıla

• tamam haklısın conii

Kızlar Ne Diyor 2

• Kapitalist sistemde adalet mi görülmüş?

0|0
    0|0
  • evet adalet yok ama nedenini hangimiz biliyoruz ki?

0|0
    0|0
Yükleniyor...