Ateizm ve ateistlerin evren kainat oluşumu teorileri

dindar bir insan değilim her görüşe saygım var aslında bende bir ateistim kafamda herşeyi çözdüm dünyanın oluşumu gezegenlerin galaksilerin oluşumu herşey tamam hepsi bir toz parçasının gelişmesinden geliyor ama o toz parçasının oluşmasını ne sağladı bir yaratıcı diyorum gerekmezmiydi sırf bunun için ? deizm daha yakın geliyor fakat ateist arkadaşların görüşlerini almak isterim bir çok bilim adamı şu anki teknoloji ve düşüncelerle çözemiyoruz ama bizden sonra gelişmiş nesil çözecek veya bazı şeylerin cevabı yoktur gibi açıklamalar yapıyor sizin düşünceleriniz neler?

0|0
5|8

En İyi Erkek Görüşü

• Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti.

Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.

Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı…

Berber: ” Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah’ın varlığına inanmıyorum.”

Adam: ” Peki neden böyle diyorsun?”

Berber: ”Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu,

terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi.”

Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi.

Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı.

Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.

Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti.

Adam berberin dükkanına geri döndü.

Adam: ” Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok”

Berber: ” Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim.”

Adam: ” Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı.”

Berber: ” Hımmm… Berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?”

Adam: ” Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa,bu gitmeyenlerin tercihi.

İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!”

1|1
    0|0
    • Allah yani Avrupalı amerikali avustralyali insanlar için var .avrikalilar için hiç yok manası çikiyor.sonuçta onlar daha zengin daha lüks daha modern herşeyde Müslümanlarda daha iyi şartlarda yaşiyorlar o halde onlarin dini doğru bizim ki yanliş

Erkekler Ne Diyor 7

• Herşey tamam diyelimde hepiniz bir şeyi atlıyorsunuz. Gerçeklik. Eline aldığın mouse gerçekte var mı yoksa mouse yok mu? Diğer bir değişle yaşadığını sadığın hayat aslında beyin içinde gerçekleşen bir simülasyon programı mı? Bizler şuan derin bir uykudayız ve beynimiz bir adet rüya gösteriyor olamaz mı?

Demek istediğim çok fazla maddesel yaklaşıyorsunuz. Madde dediğin şey sadece beyinde gerçekleşen bir takım elektriksel olayların yorumlanması o kadar. Karşında birinin olduğunu bile doğrudan görmüyorsun beyninin içinde gözüküyor herşey bu kadar basit. Aşk, korku v.s tüm soyut kavramlar bile hormonların sayesinde oluşan şeyler.

0|0
    0|0
  • İlk defa duşünen bir ateist gördüm:-) ateistligi sorgulayan gordum helal sana.

Allah hidayet verir insallah.

Mantikli dusün. Al sana bir soru..?

İnsan vucudundaki döllenmeyi saglayan organlardir dgilmi bir akim organlar bu görevi yapiyor ve ben sana diyorum ki düzeni kontrol eden vee kainati tutan. Herşeye gucu yeten bir tanri olmasaydı, şu an canlı bir tane bile varlik olmazdı.

Evrim teorisi aldatmacadır. Eger ki Hz.Muhammed (s.a.v) kafasina göre yazmış olsaydı kitabı, sadece araplara hitap ederdi. Ama görüyoruz ki insanlarin hepsine hitap eden bir kitap var önümüzde, bırakin şu sacma sapan ateistligi, deizmi falan.

Evrim diye biseyden bahsediyorsunuz ama ben hic evrim geciren bir hayvan ya da insan goremedim:-)

İnsan doguyor,insan ölüyor.

Maymun doguyor maymun ölüyor.

Kaplan doguyor kaplan ölüyor:-)

Zamaninda olan evrim niye simdi devam etmiyor :-)

SÖZÜM ATEİSTLERE , KAFANİZ GUZELMİŞ. GÜLE GÜLE CEHENNEMDE KULLANİN :-)

0|1
    0|1
  • başlangıç ve son yoktur.Bunu hiç bir bilim açıklayamaz

1|0
    0|0
  • Olayı toz parçasına indirgemek pek doğru değil. Büyük Patlama--ki artık herkes üzerinde hemfikir--neler olduğu yolunda teoriler var.

Yakın zamanda evrenin farklı yönlerinden gelen arka plan radyasyonda farklılıklar saptandı. 2015'te bu farklılıkları incelemek için bir uydu gönderilecek.

0|0
    0|0
  • Bu kafayla senin bu yaşa gelmen bile mucize önce bunu çöz.

3|1
    0|0
  • bır yaratıcının olması mantıgı neden tuaf gelır hıc anlamam dınle ınsanların dayattıkları tuaf gelırde bır yaratıcının varlıgı ınsana neden tuaf gelır

0|0
    0|0
    • yaratıcının kitapları efsaneleri tuhaf gelince doğal olarak yaratıcının olup olmadığınıda sorguluyorsun

• hata ne bılıyormusun bastan baslamamak once kafandakını cope at en bastan dusunmeye basla arada bır karıncayada bak al elıne dusun senden kucuklugunu ve aynı seyın sana olmasının ımkansız olabılme ıhtımalını

• birde böyle laflara aldırıs etme sakın sana laf atanlara dogruyu dusunmeden sadece atadan geldıgıne ınanmak korelmıs bır zıhnıyet demektır sen dusun sana uygununu bul bulmus bırı olarak tavsıyem

• islam ensest ilişkileri kucaklıyor bence

çok sapıkça bir durum bu.açiklama ne havva ile adem çocuklari oldu habil kabil sonra kızları olmuştur bu kızlari habil ile kabil mi yoksa adem mi hamile bıraktı bana bunu söylesin biri?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• bosver bunlari yat uyu bea

0|0
    0|0
  • Gece gece okurkene bir zigara içtim. Ama ben zigara içmem.

1|0
    0|0
  • kapasiteni asan konular hakkinda konusmamaya ozen goster.boylece tiye alinmazsin en azindan.

0|0
    0|0
  • ah su degisiklik hevesi yokmu siz genclerde coolmu oluyorsunuz noluyor anlamiyorum

2|1
    0|0
  • sen cok yanlis gelmissin kardes... bizi asan konular hakkinda konusmamak en iyisi.bilmedigimiz,yetercince bilgiye sahip olmadigimiz konulara dusuncesizce ve baliklama atlamayalim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...