Yakın zamanda başımıza gelecekler... Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Erkeğin gittikçe değersizleştirildiği bir toplumda ben her ne kadar kadın-erkek eşitliğini savunsam da önümüzdeki yıllarda kadınların erkeklerden daha ön plana çıkacağını ve egemenliği ellerinde bulunduracaklarını gözlemliyorum malesef. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Lütfen feministler uzak olsun sorumdan

0|0
15|4

En İyi Kız Görüşü

• Değer veren değersizleşir. Peşinden koşan kişi insana değersiz gelir.

Bu altın kuraldır aslında. İlk adımı erkek attığı için değersiz görülebilir toplum içinde.

Erkeklerin toplumda üstün olduğunu bir kadın olarak düşünmüyorum. Bence sadece kendilerini üstün zannediyorlar, aslında tam tersi kadınlar daha üstün bir konumda.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Zaten kadınlar her daim ön plandalar.Böyle söylediğim için feminist olarak algılamayın. Saklılık ve yasaklar ve ayrıca toplum baskısı şu anda erkeklerin ön planda gibi görünmesine, sebep oluyor.Fakat söyleyin bakalım.Yumurta mı tavuktan, tavuk mu yumurtadan? Yani erkekleri de doğuran kadınlar olduğu için aslında bu sizin dediğinizi yapmak için çoookkk ama çoookkk geç kalınmıştır. Neyse zararın neresinden dönersek kardır...Sizin korkunuz egemenlıik elden gidiyor, diye mi?Korkmayın canım.Kadın erkeksiz, erkekte kadınsız bir yere varamaz.Boş hayaller kapılmayın.Olacak ve öleceğe fayda olmaz, derler:)

0|0
    0|0
    • Ben korkmuyorum. ben eşitlikten yanayım bunu vurgulayarak söylemiştim

• olmasın istiyorum işte. eşitlik olsun. kimse kimsenin önüne geçmesin istiyorum.

• Toplum baskısı ve temek zihniyet değişmedikçe o dediğiniz dahhhaaa .çokkk uzaklarda bir yerlerde

• yok ya öyle gözükse bile bir gerçek var ki erkeklerin dediği oluyor her konuda aslında kadın güçlü gözüken bir karaketere bürünmek zorunda kalıyor :))

0|1
    0|0
  • bir cinsin diğerine üstün olduğu değil her iki cinsin de insan gibi konuşarak birbirine saygı duyarak anlaşıp uzlaşabileceği bir toplum benim hayalim

0|0
    0|0
  • cevaplardaki yorumlarını okudum. senın problemın cok daha başka bırsey. sorduğun soru ıle alakası yok. ataerkıl bır toplumdayız , kadının uzerınde ınanılmaz bır baskı var. sokak ortasını karısını döven adama kımse mudehale etmıyor. kadının karnından sıpayı sırtından sopayı eksık etme anlayışı hala devam edıyor , hükümetımız de bunu sureklı destekledıgını soyluyor zaten. anaerkıl bır toplum muhtelemen cook uzun yıllar sonra kurulur kurulursa, korkma sen gormeyeceksındr o gunlerı. bır kızı elde edememenın sebebını de bu sorularda arama sana tavsıyem. muhtelemen özguvenlı bırı degılsın cunkı kendıne güvenecek vasıflara sahıp degılsın. sen cırkın bakımsız seksı olmayan bır kadına bakar mısın? kadınlar da yetersız, yakışıklı olmayan, statusu dusuk bırıne neden bakalım. kendımden asagı bırıne hayran olamam kı dı mı yanı?

0|0
    0|0
    • ben çirkin ama bakımlı bir kadına bakarım. artı olarak tipim gayet iyi ve bakımlıyım da. tek sorunum özgüven. e ne yapayım. yaratılışım böyle. kadınlar bakıyor kiç özgüven yetiyor onlara. tipe falan bakılmıyor artık.

• Ayrıca, kadınlar toplumda erkeklerden daha üst bir konumda olsalar dahi; egemenlik kadınlara geçmeyecektir. Egemenlik erkeklerde kalır ama belirli kişilerde

0|1
    0|0
  • senin basina gelmemesini isitiyorsan fakir meslegi olmayan bir kiz al

yaninda ayrilmaz sözündede cikmaz

ortalik vitik kiz kayniyo veren verne

0|0
    0|0
    • bana denk gelmedi o verenler hiç işte

• verenmi ariyodun

bilmem kimi erkegin sirda bekleyen on sekpartneri var

adam sasmiski hangisine gide karizma varsa yakiskliysa iyide konusuyorsa kizla

ben kadinlar tarafinda tutulmayan erkek isterim deyerimi bilir

• evet vereni arıyorum

• Bend kesinlikle esitlikten yanayım.. hiç senin gibi düşünmedim. Düşünmedim çünkü her şey allak bullak olmuş vaziyette. Ben ilerde ne olur kestiremiyorum..

0|0
    0|0
  • her cinsin kendine göre üstünlüğü var kardeşim kadının ele alması gerkn bir konuysa alsın zarar gelmez

0|0
    0|0
  • Erkekler tembelleşmeye başladı kadınlar iş hayatında daha çok yer edindikçe

0|0
    0|0
    • konu tam olarak bu değil. Kadın kadınlığını daha çok ön plana çıkarmaya başladı ve daha ulaşılmaz olmaya başladı

• Ay yaa büyük kayıp cidden... Kendine sinirlen sen bence :)

• hadi işine ya. inşallah beter olursunuz. inşallah aldatılıp aldatılıp perişan olursunuz. uğraşma benle daha fazla sen yoluna ben yoluma. herşeyi değiştireceğim herşeyi

• kadının değersizleştiğinmi farkedemiyorsunuz çünkü zatene kadına verilen değer yoktu ortada

0|0
    0|0
    • kadın mı değersizleşiyor ? asjhdajshdsajhda. benimle tanışmadığınız için hep bunlar

• evet, süper.

0|0
    0|0
  • Vasifsizligini duzeltmeye calisirsan kendine uygu birini bulursun merak etme. Tum vasifsizliginla karsina sahane bir hatun cikip sana hayran kalmayacak bu hayatta emin ol buna.

0|0
    0|0
  • :))) çok güldüm yaa vahhh yazık size. feminist değilim hiç değilim hem de. ama göz var nizam var kardeşim her gün en az bir kadın koca, eski sevgili, nişanlı cinayetine kurban giderken, yüzlercesi aldatılıp susarken, kadın aldatsa o.. erkek yapsa elinin kiriyken, yine yüzlerce kadın dayak yiyip de bunu konu komşuya çaktırmamak için sokağa çıkamazken sen ne değersizliğinden bahsediyorsun! doğum yapan kadın vücudu bozuldu ya da çocukla ilgileniyor diye aldatılan kadın. sosyal yaşamda erkeğin yanında rol almaya başladık diye bir tarafınıza mı battı? Atam nur içinde yatsın

4|0
    0|1
    • hamileler sokakta yürümesin dedi ya bir bakanımız unutmayalım (!) +

• kadının teklif edebilmesi için önce mahalle baskısını kadın üzerinden kaldıracaksın ki rahat hareket edebilsin. erkek tarafından ayıplanacağını düşünen kız teklif edemez. çünkü ona türk kadını ağırdır hanımdır denilmiştir. erkeğin teklif etmesi gerektiği onun hep susması ve beklemesi gerektiği öğretilmiştir. ama artık birçok şehirde bu inanç yıkılmaya başladı. kızların teklif ettiği çok örnek var. özellikle de erkek umursamıyorsa kız peşinde koşmuyorsa. bir de neyin üzerine düşersen o olmaz olsa

• da senin istediğin gibi olmaz. her şeyin en güzeli sen istemeyi bıraktığında geliyor. onun için doğru bir karar almışsın

• Erkek mı degersızlesıyor :) hadı ordan.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Fındık mı daha değerli,Salata mı.Zaten hatun popülasyonu fazla kanıtlandı.Biz 10da çalışsak onlar 3 çalışır bizi geçer.Bide biz uçkura düşkünlüğümüzden olanı da veririz.Bakınız Hun Ve Osmanlının çökme sebeblerine.

1|1
    0|0
    • onlar bizden de düşkünler aslında. tek farkımız belli etmiyolar

• Oda toplum baskısından işte.Ama genellemeye yayarsak ta şeytan ayrıntılarında gizlidir.

• bizden daha ön planda olmalarını isterim ama bizlerin yaptığı işleri kadınlar bizler gibi yapamazlar ..ama sonuna kadar haklarını arasınlar .sosyak hayatta daha çok yer alsınlar .toplumdan uzak durmasınlar .

0|0
    0|0
    • toplumdan uzak falan durmuyolar Allahım nasıl bir çevrede yaşıyorsunuz anlamıyorum.

• Sadece geceyi düşünerek hareket eden beyinler olursa haklısın ama çok zor bu

1|0
    0|0
  • Kadını değerli yapan erkeklerin azgınliği. Yoksa hepsi saflar.

0|0
    1|0
Yükleniyor...