Hazırlık Sınıfı Okuyanlar Bakın bir Lütfenn :(

Çok çaresizim bu seneden sonra çöpe atıcağım kitaplara 500 tl dediler. ama olunlarda çakmasını buldum ucuza alıcam. ama Hocalar diyorki şifremi ne varmış ordn ödev mi not mu ne vericeklermiş bu şifre olayı nedir bir işe yarıyor mu yalan mı lütfen bakın bir.

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı şeyi bize de demişlerdi. Orjinal kitab markası, internet sitesinde sana bir hesap veriyor ve buraya girip pek çok çeşitli alıştırmalardan yararlanabiliyorsun. Büyük ihtimal öğretmeniniz oradan ödev verecektir..

Bize de öğretmen öyle demişti, ama bize 264lira vermek yemedi. Bizde, belki de risk alarak, korsan aldık. Hoca oradan ödev filan sormadı. Birkaç kere işlediğimiz konuları oradan takip edin dedi ama hiçbir kimseyi incelememiş bu durum ile ilgili. Bölüme geçtiğimdeyse hocaların orjinal kitabı, belki de yazara saygılarından dolayı, teşvik etmeye çalıştıklarını gördüm. Aynı tehditleri ve sanki orjinal almam zorunluymuş gibi lafları işittim. Ama zamanla hepsinin sadece havadaki laflar olduğunun farkına vardım..

Benim öğretmenlerimin böyle olması, seninkilerin de böyle olacağı anlamını içermiyor. Sen nasıl blöf yapıp yapmadıklarını anlayabilirsin? Hazırlıkta kalanlara tekrar sınıf açıyorlarsa, 2.-3. senesinde hazırlık okuyanlarla iletişime geç, onlar daha iyi bilirler neyin döndüğünü. Ya da bölümden de birilerine sorabilirsin durumu. En olmadı internette bölümünüzün sayfası filan vardır ordan birilerini bulup internetten sor derim. Direk onlardan duyduklarına göre hareket et.

Son olarak demek istediğim, yasal olarak orjinal alıcaksın diye birşey yok. Kitap zorunluluğu bile yoktur genelde. 500, bizimkinden çok daha fazla. Ama sen yinede üst rütbelilerinin tecrübeleri doğrultusunda hareket et. Eğer hepsi orjinal al derse, elden birşey gelmez.. Ama bence, demiyecekler ..

Kitabın sana vereceği hesabı başka hiçbir şekilde elde edemezsin, boşuna deneme.

0|0
    0|0
    • Ya benim merak ettiğim nokta kimse bana zorla 500 tl verdiremez. Olmayan bir şeyide vermemi beklemesinler Almassam ölüceksem alsınlar bir zahmet yok durumum almak zorunda değilim bizim özel üniversite ama ben tam burslu kazandım. ve okdr para vermez benim babam zaten yalvar yakar okuyorum . ooofff :(

• Ödevlerden 0 alsan da, bu; hazırlıktan kalacağın anlamına gelmez. Sen dediğim gibi yinede iç huzura kavuşma şansını göz önüne alarak üst sınıflarına başvur. Alamayacaksan zaten senin için yapacak birşey yok. Gidip korsanını alacaksın herhangi bir olayda da hocana durumu anlatıcaksın. En kötü ihtimal, ödevlerin bir kısmından 0 alırsın işte. Eğer orjinal zorunlu diyorsa hocan. Hepsinden 0 almazsın bu bir, 2. si ise ödev en fazla 20-25% filan tutar. yani 85-90 üzerinden değerlendirilirsin en fazla

Erkekler Ne Diyor 9

• bende zamanında çakma almıştım:D bizim zamanımızda 280 liraydı o set:D 60 tl ye almıştım sınıfın yüzde 80 i çakma alınca kimse bişey diyemedi öyle sene bittiydi:D

0|0
    0|0
  • ödevlerin verileceği sistemin internet sitesine gir ve bak bakalım online olarak şifre alabiliyor musun? alabiliyorsan sorun yok.

0|0
    0|0
  • Tatlım sakla onları seneye gelen hazırlık öğrencilerine 4/3 fiyatına sat. En azından az zarar et.

Veya 2. el al sende.

0|0
    0|0
    • 2. el değilde çakma alıcm çnkü 2. el yok şu şifre olayını halletseydimm

• Çakma da mantıklı ben öyle kitapları fotokopi olarak alıyordum.

Ancak bir keresinde iş hukuku hocası benim kitabımı almayanı emekli olana kadar mezun etmem demişti, iyi alalım dedik 40 sayfalık bir kitabı vardı 130 TL para istemişti :D

• Bölüm kitaplarına veririm para sıkıntı değil ama inglzce kitaplrna vermek koyuyoo :D

• kim dedi arkadas özele git die kitapları üst sınıflardan bulabilirsin bendce onlarında işi bitmiştir cunku

0|0
    0|0
    • kitaplar değişmiş. hem devlettede 400 tl

• orjinal alın zıt bilmem ne diye tutturmuş zöttürükler ki burslu olmsmda almazdım o ayrı mesele :D

• ablacım o zaman orjinal kitapların fotokpisini cektircen kullancan bişi derse hocalarım param yok lan cok istiyosanız gidin kendiniz alın bana kitapları de :D zöttürükler mi dedin sen :D ne kadar hoş bir kelime olmus öyle hem küfür gibi hem degil gibi :D

• bazı bölüm derslerinde oluyor o olay hazırlıkta hiç görmedim, duymadım.

0|0
    0|0
  • O şifre olayi var evet bazi ödevleri o kitaplarin internet sitesindeki ödev bölümünden yapmani isterler bunun içinde ikinci el kitap alman işine gelmez çünkü şifreler kullanılmış oluyor onlarda.

0|0
    0|0
  • al gitsin ne olacak

0|0
    0|0
  • şifreden kasıt hanfendi

0|0
    0|0
    • işte bende tam bilmiyorum kitapların üstünde şifre oluyomuş

• sanmam ya orjınallerının resmını cek karsılastır varsa fark bul sıfreyı arıcagımız yere bakarız

• o şifreyle ödevlerını yapıyorsun hocan da bakıyor ödevlere

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...