Sen kimsin veya gerçekte kim olmak istersin?

Saat devamlı ilerliyor. Yaşadığım hayatı sonuna kadar hakkını veriyorum aldığım her nefesin ömrümden götürdüğü saniyeleri biliyorum. Bana bildirileni değil sistemin zorladığını değil kendi hayatımı yaşıyorum diyenlerden misin? Dayatılan üniversitelerden birine giren, kpssye çalışanlardan mısın? Başkalarınca uygun görülen kişiyle evlenenlerden misin? yoksa hür iradenle kültürlü bir birey olarak bu saçma sistemi sallamayıp istediğini mi yaşıyorsun. Dayatılanların dışında boş bir birey olarak değil aklı selim donanımlı biri olarak arzuladığın işi mi yapıyorsun öyleyse ne mutlu sana... Sen hangisisin?

0|0
17|13

En İyi Kız Görüşü

• Yaşamak isteyip yaşayamadığımız çok şey var.Saat ilerliyor ne zaman duracağını bilmiyoruz fakat hiç birimiz saatin her an durabileceğini düşünerek yaşayamıyoruz çünkü o saat ya durmazsa.. Birilerini mutlu etmeliyiz ki mutlu edilebilelim, kurallara uymalıyız ki saygı görelim vs kısacası ilerleyebilmek için bunu yapmak zorundayız.Ama düşüncelerimize kimse karışamıyor ne istersek onu düşleyebiliyoruz.Düşüncelerimizde tamamen özgürüz.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Çok güzel bir soru teşekkürler öncelikle.Ben hayatın önce sunduklarını yaşadım sonrasında ise kendi sunduklarımı yaşmaya başladım.Bu şimdide bu şekilde devam ediyor.Şuanda okuyor ve çalışıyorum iyi olabilmek istiyorsan geleceğini garanti altına almak istiyorsan kpss zaten şart olan bir durum.Bunu zorunlu bir gerekçe olarak görmek üzücü olsada yapmak zorundasın.Başkalarına göre hayat yaşamam kendi hayatımı yaşarım sınırlarımıda kendim koyarım.Abartılı bir durumum asla olmaz her şey dozundadır.

0|0
    0|0
  • Dayatılanların dışında boş bir birey olarak değil aklı selim donanımlı biri olarak arzuladığım hayatı yaşıyorum çok şükür:)

0|1
    0|0
  • İkisinin ortasındayım, hür iradem her zaman daha baskın tabiki ama bazen gerçekten uğraşılırsa yıpratacak engeller çıkıyor ve ben yıpranmaya deymeyecekse engellere razı olabiliyorum bazen.

Ama kesinlikle arzuladığım işleri yapıyorum, asla istemediğim şeyleri değil.

0|0
    0|0
  • hepimiz öyle ya da böyle sistem mağduruyuz durum bu.. ben aklı selim donanımlıyım sevdiğim işi yapıyorum desem de az ya da çok sistem mağduru olmuşumdur olmuşuzdur..

0|0
    0|0
  • Üniversiteye girdim , kpssyi sonunda kazandım. Kendi seçtiğim işi yapıyorum. Kararlarımda çevreden kadar kendim de etkili...

0|0
    0|0
  • Şimdilik kendimden memnunun hamdolsun.

0|0
    0|0
  • ben zeytinim peynirimi arıyorum

0|1
    0|2
  • Karanlıktan tek başına yürümekten korkan, arkasına bakıp duran, hızlı hızlı yürüyen, kalbi küt küt atan kişiyim.

0|0
    0|0
  • Kafasına göre yasayan biriyim..

Kimin ne dediği beni bağlamaz, kendi doğrularımdan baska doğru yoktur.

Hayatı ciddiye almam ciddiyetım sadece karakterm nokta nokta

0|0
    0|0
  • kendimi doğrularımla yanlışlarımla seviyorum..

0|0
    0|0
  • Yorumsuz..

0|0
    0|0
  • öss denen sınavın hayatımı kısıtlamasından dolayı.Ç.dısı yasıyorum bu sıralar..Yaşamak denirse.

0|0
    0|0
  • ben benim

0|0
    0|0
  • Ben benim:)))

0|0
    0|0
  • sanırım yolunu kaybedenlerdenim

0|0
    0|0
  • ben özgür bir meleğim...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• yaşadığımızı zannediyoz:D

0|0
    0|0
  • Olmak istediğim kişiyim , bu yolda ilerlemeye devam ediyorum .

0|0
    0|0
  • Üniversitelerden birisine girip Ales+üds+ortalama kasmaya çalışanlardan biriyim... Evet, kariyer peşindeyim.

0|0
    0|0
  • Will Smith'in yerinde olsam fena değildi yani .

0|0
    0|0
  • ben benim gerçekte kendinim ve bir başkası olmak istemezdim

0|0
    0|0
  • gözümün gördügü hiç biseyden korkmayan biriyim ne kazandıysam herseyi allahın verdiyi bu cesur yürege borcluyum v.b... yanı

0|0
    0|0
  • ben yalnız, abaza, ne için çalıştığını bilmeyen, bu yaşa kadar uzun süreli ilişkisi olmayan salak bir insanım

0|0
    0|0
  • Şarkıda dediği gibi, bir garip aşk bestesiyim. Kim olmak istediğime gelince, bana huzuru ve mutluluğu getirecek kişilikte, konumda olmak isterdim.

0|0
    0|0
  • link

2.25. saniyeye dikkat. senin sorun da o diyalogu çağrıştırdı bana. "sen kimsin!, nesin!" :Diyi seyirler

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Tam olarak istediğim hayatı yaşayamasam da her zaman kendi kararlarımla olmak istediğim yerde ve olmak istediğim insanlarlayım.

0|0
    0|0
  • "acaba başkası ne der" sorusunu kendime sormadan yaşayan biriyim...

0|0
    0|0
  • ALLAH ın aciz bir kulu

0|0
    0|0
Yükleniyor...