Çin'de de olsa ilmi arayınız!

İnsanın öğrenme ihtiyacının temelinde ne vardır? Hayatta kalmamıza yardımcı olmayacak olsa bile bir çok şeyi öğrenmek isteriz ama neden? hiç bu soruyu öğrenmek istediğiniz oldu mu? Her türlü felsefik, uçuk kaçık, espiritüel ve bilimsel yoruma açığım, yorum yapan herkese +1 benden hediye, en iyi cevabı bir az zaman geçtikten sonra açıklayacağım, puanlamalarınızı da bekliyorum =)

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanın öğrenme ihtiyacının temelinde bana kalırsa insana özgü duyu ve duygular vardır. Bunun içinde merak, istek, heves, korku, savunma, saldırı, ele geçirme, müdafa etme, daha fazlası, daha çeşiti gibi bitmek bilmeyen bir çok istek ve ihtiyacın özü yatıyor.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• bu su gibi yemek yemek gibi insanın bir ihtiyacıdır.. insan farkında olmadan hep bir şeyler öğrenir. hayat okul gibidir aslnda.. biz okulda yalnzca bilimsel şeyler öğrenrz fakat hayat daha genel kapsamlıdır.. bizler merak içgüdümüz yüzünden hep öğrenme aşamasındayız

0|2
    0|0
  • merak kadar güzel ve bir o kadar tehlikeli başka bir huy yok..

İlmi aramak insanın içinde olmalı :)

0|2
    0|0
  • hayatta kalma, mutlu olma mücadelesi vardır. temelinde bu yatar.

ben eskiden dünyayı kurtaracağımı düşünürdüm, hayatın sırlarını öğrenip, özel çocuklar bulup onlara anlatacaktım. 13-14 yaşlarımda çok çalışmıştım bunları gerçekleştirmek için. şimdi bu isteğim geçti neyin neden olduğunun farkına varmaya başladım herkes gibi. ama şu anda da bir özgüvensizlik var, pek çok şeyi bilmediğimi düşünüyorum- diğer insanlardan yetersiz olduğumu. hep bir gazete okuma köşe yazarı takip etme merakı. eğlenmek için film izleyemez olmuştum bir ara.

tabii bir de öğrenme isteğinin dini temeli de vardır mutlaka. sonuçta hepimiz allah ı keşfetmek için geldik dünyaya.

0|1
    0|0
  • Öğrenmek en güzel şey

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...