Başarı sizce nasıl elde edilir?

herşey Kadîr-i Zülcelâle (yüce Allaha)intisap ve istinat ettiğinden, bir karınca bir Firavunu, bir sinek bir Nemrud'u'u, bir mikrop bir Cebbarı mağlup ettikleri gibi, tırnak gibi bir çekirdek dağ gibi bir ağacı omuzunda taşıyarak ...

Bediüzzaman said nursi

Bir karınca firavunun sarayını içten içe kemirerek mahvediyor bir sinek nemrudun beynine girerek onu tarumar ediyor.ufak bir çekirdek dağ gibi bir ağacı sırtında taşıyor..burdan yola çıkarak bizde egomuzu bırakarak dua ve eylemlerimizle ben ettim ben yaptım demeleri bıraktığımızda ufak karıncanın sineğin ve çekirdeğin kazandıkları başarabilirmiyiz?bu konuda düşünceleri olan varmı?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Nedir bu sizin ruh haliniz?3 kişiyi bir arada görünce cemaat belleyip başlıyorsunuz vaaza.

Soru mu soruyorsun vaaz mı veriyorsun belli değil.

Başarıyı elde etmenin yolunu bulmuşsun işte dua et bol bol bediüzzaman oku dünyevi işlere bulaşma öte dünyanı kurtar...

0|1
    0|0
    • Ayrıca Bediüzzaman Kur'an takipçilerinin dünyevi olan helal işlerinin sevap olduğunu niteler Müslümanın çalışıp zengin olup yardım etmesini öğütler.fen ve din ilimlerinin beraber okutulmasını öğütler.haram ve yararlı olmayan dünyevi işleride elinin tersiyle iter.

Kızlar Ne Diyor 3

• Üstelemek başarının temel unsurudur. Kapıyı yeterince uzun süre ve yüksek sesle çalarsanız, birilerini uyandıracagınızdan emin olabilirsiniz.

0|1
    0|0
  • Disiplin, disiplin, disiplin.

0|1
    0|0
  • Güzel örnekler basarinin sirri sureklilik

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• ilk önce niyet düzgün olmalı ondan sonra dürüst bir biçimde başarı elde edilmeye çalışılmalı ve bu arada Allahtanda istenmeli ve dua edilmeli

0|1
    0|0
  • başarının büyük çoğunluğu şanstan ibarettir

zengin olan şanslıdır

daha zengin olan daha şanslıdır konu bundan ibaret

0|1
    0|0
Yükleniyor...