Başkasının kredi kartını izinsiz kullanma

Merhaba,

Ben şirketten Mayısın sonunda ayrıldım ve patronum benden 30TL borç almıştı ve ben işten çıktığımda paramı geri almadım. Onun eski ortağı bana iş teklif etti ve bende kabul ettim o da buyüzden beni dava etti. Benim sigorta çıkışımı Mart ayında vermişti masrafları kısmak açısından 3 ay sonra yine duruma göre başlatacağını söylemişti sesimi çıkarmadım ve sonra mayısın sonunda işten çıktığımda mahmeye martta işten çıktığımı ve iş için vermiş olduğu kredi kartı numarasından işten ayrıldıktan sonra izinsiz kullandığımı beyan etmiş Ama her ne kadar ben sigortasızda olsam o aylarda çalışıyordum ve kredi kartını şahsi harcamamda kullandım ve maaşımdan kesti 44 ve 24TL bunu kendisiyle konuşmuştuk ve maaşımdan kesilmişti ama o suçlamaya bunu yazmış çok zoruma gitti. Ayrıca 13TL işten sonra harcadığım tek gerçek harcamadır ve bunuda bana 30TL borcu vardı ondan düşmelerini söylemiştim hatta kullanınca hemen muhasebecisine mesajda attım. Ben kötü niyetli olsaydım kendi adıma harcama yapıp haber verip alacağımdan düşünmü derim. Eski ortağının yanında işe başladım diye bana böyle oyun oynadı ve mahkemeye verdi sizce sonuç olur lütfen yorum yaparsanız sevinirim mahkemeyi kazanırmıyım kaybersem nolur Sicilime işlermi?

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Çalıştığın dönemi ispatlar birsey bul kendisini sigortasız işci çalıştırmak ile şikayet etmekle tehdit et. Olmadı çalıştığın dönemi ispatlarsan harcamanın sirket adına yapıldığını ve patronun yalan söylediğini ispat etmiş olursun. ve patrona hakkında asılsız ithamdan tazminat davası acma hakkın doğar ve diğer suçlamadan kurtulursun. Ayrıca davanın gidişatına göre dava bölünebilir. yani patronun çalışıyordu ama sahsi harcamasına ben izin vermedim kendisi yaptı gibi bir yol izlerse bu ayrı bir dava halini alır. Bu durumda da harcamanın tarihine bakman lazım . karalama yapmakta yalan söylüyor diyebilirsin ama bunun içinde madem izin vermedi şimdiye kadar neden itirazda bulunmadı şeklinde savunma yapabilirsin ki burdada harcama tarihi önemli. KK davaları karışıktır avkata ver bence konuyu çok takma ama hafifede alma. Patronu tehdit en büyük kozun ciddi ceza yiyecek çünki.

0|0
    0|0
    • Ben zaten sigortasız çalıştığım 3 ay için dava açacağımı söyledim. Benim 1 şahidimde var kendisi bana 30TL aldığında yanımızdaydı karakolda ifade verdi oda şahit olarak. Mayısta ayrılırken aksilik hesap ekstemi almadım ordan maaşımdan kesmişti kanıtlardım ama yok. Sigortasız çalıştığımı ispat edecek 2 şahidimde var. Ben bu davayı kaybedersem çok büyük haksızlığa uğramış olurum daha önemlisi sicilime işlermi? Lütfen cevap yazarsan çok sevinirim

• Anladım. ,Allah razı olsun çok saol

• Rica ederim allah hepimizden razı olsun.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Sigortasız çalıştığın günlerde delil olarak kullanacağın evrak ve şahit varsa sürüm sürüm süründürürsün varsa git söyle çalıştığımı belgeleyen deliller var de sigortaya ve iş mahkemsine dava açtım de varsada lafta kalmasın yap

0|0
    0|0
    • En son hesap ekstresini almadım ama yinede var nisana kadar olan buda iş görür ayrıca 2-3 tane şahit var aynı iş yerinde birlikte çalıştığım onlarda şahitler ve şirket maillerindende belli olur, Ayrıca şirket kameralıydı kayıtlar incelenirse mahkeme tarafından o dönemlerde işe gelip gittiğim belli olur. Ayrıca ihbar tazminatı, asgari geçim indirimi hiçbişey almadım. Herşeyin parasını alırmıyım avukatmı tutsam sence napmalıyım?

• 6 ay çalıştım bunun 3 ayı sigortasız.

• tamam dediğimi yap bir de avukat ayarla maddi manevi şikayette bulun normalde avukata gerek de yok ama en azından yol gösterir iyi olur ve kazanırsın

Yükleniyor...