Insanlar neyle büyülenip de gerçekten uzaklaşıyorlar?

Ölüp toprak ve kemik haline geldikten sonra biz dirilecekmişiz ha!

Bize de, daha önce babalarımıza da bu vaad edilip durdu.

Doğrusu bu dirilme işi, önceliklerin masallarından, başka bir şey değil!” dediler. [79,11-14; 36,77-79]

84 – De ki: “Bütün dünya ve içinde yaşayanlar kimindir söyleyin bakalım, biliyorsanız.”

85 – Elbette: “Allah’ındır” diyeceklerdir. Öyleyse, sen de ki: “Neden aklınızı başınıza almıyorsunuz?” [39,3]

86 – “Peki, yedi kat göğün ve yüce Arşın Rabbi kimdir?” diye sor.

87 – Elbette, “Allah’tır”, diyeceklerdir.

Öyleyse, sen de ki: “İnandığınız Allah’a karşı gelmekten sakınmaz mısınız?”

88 – De ki: “Peki her şeyin gerçek yönetimini elinde tutan,

Kendisi her şeyi koruyup gözeten, ama Kendisi himaye altında olmayan kimdir? Biliyorsanız söyleyin bakalım! [36,83; 21,23; 15,92-93]

89 – Elbette, “Allah’tır” diyecekler.

Sen de ki: Öyleyse nasıl oluyor da büyülenip gerçekten uzaklaşıyorsunuz?”

Sizce gerçeğe karşı sırt çevirmeler neden kaynaklanmakta?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Gözlerin ve kalplerin mühürlü olmasından kaynaklı. Vicdan her zaman doğruyu söylese de nefis örtülü olduğu için hiç bir şeyi açıga çıkarmıyor. İnsanlarda kendi zevkleri uğruna kapılıp gidiyorlar şu dünyaya nefislerine yardım ediyorlar ve bu şekilde görünenler onlara sadece bir görüntü oluyor gerçekleri kendi elleriyle kapatıyorlar bu yüzden de fark edemiyorlar yaptıklarını.İnsan oğlu gelecekten çok nankör.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sen gercek diye temel alir dayatmayla karisik cumle kurarsan ben seninle tartismam.

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 2

• Çünkü gerçek o değil.

0|1
    0|1
  • Olumden sonrasinin ne oldugunu ya da olmadigini bilim mantik vs cercevesinde nasil kanitlamayi dusunuyorsun nasil bir uzmanligin var

0|1
    0|1
    • Siz cennetin ve cehennemin olmadığını kainatın her tarafını arayın boyut atlayın ruhlar alemini dolaşın tarayın olmadığını gösterin ben yavaş yavaş cennetin ve cehennemin varlığını gün aşırı burdan size aktaracağım.

• Cok bos isler pesindesin once kendi cennetini yarat sonra gerekirse hacca gidip dua edersin

• Asıl sizsiniz boş işler peşinde olan arkadaşım.yakın zaman sonra sizce bitecek sınırlı bir dünyada geçici zevkler ve kariyerler için boşuna uğraşıyorsunuz.ama benim kariyerim öldüğümde yok olmayacak lezzetlerim bitmeyecek.bu dünyayı yoktan nasıl yaratan varsa bu dünyayı yıkıp yenisini kuracak olan Rabbimin olması boş işlerimin olmamasının açık bir göstergesi.sizinki ise sizin için cehennem yoksa koca bir boşluk

Yükleniyor...