Toplum önünde konuşabilir misininiz?

Toplum önünde konuşabilir misininiz? Diyelimki üniversitede bir sınıftasınız 40-50 kişi var karşınızda, kendinizi 3-4 dakka boyunca tanıtacaksınız. O an ne yaşarsınız rahatça konuşabilir misiniz?

• Panik olurum aşırı heycanlanırım konuşamam.
    16% (15)17% (13)17% (28)Oy Ver
  • Heycanlanırım ama bir şekilde konuşurum.
    60% (55)36% (28)49% (83)Oy Ver
  • Sorun olmaz konuşurum.
    14% (13)23% (18)18% (31)Oy Ver
  • Çok rahatça konuşabilirim.
    10% (8)24% (18)16% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
44|61

En İyi Erkek Görüşü

• Rahatça konuşurum ve öyle çok heyecan falan yapmam. Sonuçta karşımdaki kişiler de insanlar ve ben o kadar kişiye hitap eiyorsam demek ki kendim bilgili olduğum bir konuda onları bilgilendiriyorumdur ya da bir konu ile ilgili açıklama yapıyorumdur. Bunda çekinecek bir şey yok. Asıl çekinirsem benim hakkımda düşünecekleri beni daha çok endişelendirir. Bu yaşa gelmiş ve hala iki lafı doğru düzgün bir araya get,remiyor. Kendini ifade edemeyen asosyal biri derler. Gerçi toplumun ne söylediği çok da umurumda olmaz ama gene de hoş değil. Özellikle iş görümesine falan gideceksen rahat ve kendine güvenli olmalısın. Bu tür konular çok önemlidir ve karşı taraf da bunlara oldukça dikkat ederi. Süklüm püklüm durup ya da tekleyerek konuşup da iyi bir etki bırakamazsın toplum üzerinde. Yavaşça tane tane ama kuvvetli ve emin bir şekilde anlatmalısın derdini.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 60

• Gezi direnişiyle gelişen forumlarda deneyimledim toplum önünde konuşmayı... Anladım ki, oldukça yetenekliymişim :D

0|0
    0|0
  • Lise yıllarında münazara (şimdi de var mı acep?) yönettirirlerdi, hatta üst sınıfların bile..

Sonrasında daha da sevdim "gevezeliği".. Çalıştığım özel radyolar da beni kötü emellerine alet etti bu anlamda :)

Sorun olmaz, konuşuruz.. Maaş ne kadar? Sigorta, tam Akbil, sınırsız tonbalığı? :)

0|0
    0|0
  • Kalabalığın önünde mesleğim gereği belki binlerce konuşma yapmışlığım olmuştur. Yeri geldi 1.600 kişiye seslendim, yeri geldi 15-20 kişiye de. Ama hayatımdaki iki konuşma benim en büyük yaşadığım heyecanlardır;

1. İlk göreve başladığımda 400'e yakın benim yaşlarımdaki erkek topluluğuna yaptığım konuşmadır ki, Sayın Deniz Baykal'ın "ııı"larından daha çok "ııı"larım oldu ve üstüne bir o kadar saçma cümleler. 1994 yılının Kasım ayıydı, hiç unutmadım. Bir diğeri de,

2. 2007'nin Şubat ayında bilim kuruluna karşı tez savunması yaptığımda az kalsın ayaklarımın etrafı göletlenecekti. Ondan sonra çok savunma yaptım ama ilki ve akademik bir sunum olması sebebi ile resmen tırt olacaktım.

Yaşadığım büyük heyecanların daha sonraları çok faydasını gördüm. 600 üyesi bulunan bir kurulun divan başkanlığını da yaptım, çok sevdiğim Rahmetli Kemal Sunal'ın filmindeki gibi "bayım" apartman yöneticiliği de. Hatta 3 farklı şubenin koordinatörlüğünü de...

0|0
    0|0
  • Düzenlediğimiz bir gece dolayısıyla, bir arkadaşla düet yapmamız gerekiyordu ve kendi yazdığım bir yazıyı okumam istenmişti başlangıçta çok heyecanlanmıştım, yapamam diye düşünmüştüm ancak cesaretimi topladım, rahatça düeti bitirdikten sonra konuşup, makalemi okumuştum koca sahnede yaklaşık 300 kişi vardı sonra seyirciyi selamlayıp noktalamıştım konuşmamı, büyük bir alkış kopmuştu. Sahne arkasına geçtiğimde elimde tutuğum makale kağıdım sırılsıklam olmuştu bakıp bakıp gülmüştük :) bu yıl tekrar seçtiler makale hazırlıyorum. :)

0|0
    0|0
  • Odaklanma meselesi biraz.O an sadece söylyeceğin kelimeler aklıan gelirse, gözlerin gözlerin üzerinde sürekli gezinirken bile heyecanlanmıyorum. Canlıyayında bir iki kere konuştum, çok rahattım. Heyecanlanmadım bile. TOpluluk önünde de öyle. Bir iki antreman ypamak iyi olabiliyor. Ayna karşısında özellikle

0|0
    0|0
  • Kimsenin arkasından konuşmam, ne söyleyeceksem, yüzüne söylerim. :D

Konuşurum tabii ki, heyecanlanacak bir durum değil, sakin ol şampiyon! :)

C şıkkı dedim, çok şık oldu. :)

0|0
    0|0
  • Aynen üniversitede konusuyorum. 50 60 kisinin önünde bir konudaki fikirlerimi söyleyebiliyorum. Hocalarda benim konusmami istiyor özellikle

0|0
    0|0
  • bütün okulun önünde bağıra bağıra gençliğe hitabeyi okumuştum ezberden.. 1000 kişilik bir kalabalığın önünde de şarkı söylemiştim.. en sonda yurt dışında bir proje sunumunda bir gece önceden kendi yazdığımız ingilizce bir şarkıyı söyledim.. alıştıktan sonra zevkli bile oluyor..

0|0
    0|0
  • Gözlerimi kapayı şarkı söyledimdi hey gidi:/

0|0
    0|0
  • Daha önce yapmadığı bişeyse ilkinde insan biraz zorlanıyor evet . Bende utangaç mahcup biriyimdir evet toplum önünde konuşmakta zorlanırım .

0|0
    0|0
  • Sorun olmaz konuşurum, ki çok konuştum da.

0|0
    0|0
  • 1000-2000 kişi onunde konuşmuş adamım ben :) 20 30 kişi ne olcak devamlı bulundugum ortamlar :D

0|0
    0|0
  • Oraya cıkıp konusma yapmak,brıfıng vermek sebebı ıle secıldıysen zaten sorun yok..Cesaretın buyugu cıkana kadar..en rahat halımle konusurum..salondakı veya sınıftakı herkesın bana baktıgını benı dınledıgnı bır yana bırakıp salonun atmosferıne bakarım..netıcede etkılemek gerek dınleyıcılerı...bunu dusunurum sadece..

0|0
    0|0
  • Bıraksınlar konuyu seçeyim, konferans bile veririm.

0|0
    0|0
  • Konuşabilirim , ama ani olursa birden panikler terleyebilirim .

0|0
    0|0
  • heyecanlanırsan karşındaki insanları çıplak hayal et derler hep. denedim... ereksiyon oldum amk... bir işe yaramadı...

0|1
    0|0
  • 1000 kisilik sahnede defalarca saatler suren oyunlar oynadim :D

Dogal olarak konusmada problemim yok. :D

0|0
    0|0
  • çok rahat konusurum hatta trt canlı yayında konustum izledim kendim bile şaştım sanki 20 yıllık tv ciyim :)

0|0
    0|0
  • Heycanlanırım ama bir şekilde konuşurum

0|0
    0|0
  • Heycanlanırım ama bir şekilde konuşurum.

0|0
    0|0
  • 4 yıl türkçe öğretmenlği okuyup diksiyon dersi alıp 2 yıl tiyatro oynayıp uzun süre drama dersi verdiğim için sorun yok :D

0|0
    0|0
  • heycan yaparım, ama 50 kişiyi de hitap ettiğim ve güldürdüüğüm zamanlar oldu :) kıvrak zekalıysan işin içinden çıkarsın, heycan her işte var

0|0
    0|0
  • düzenli bir şekilde konuşuyorum, bu yüzden gayet rahatım

0|0
    0|0
  • İlk başta heyecanlanırım, hatta konuşmama başlayınca sesimin tonunu kontrol edemem ancak daha sonra toparlar ve git gide heyecanımı neredeyse 0'a düşürürüm. Bence mesele dinleyenlerle göz göze gelmemek

0|0
    0|0
  • yurt dışında gittiğim ülkelerin en kasıntı mühendislerine sunum yapıyorum sürekli sorum yok

0|0
    0|0
  • Çok çok çok rahat hem de:)

0|0
    0|0
  • Daha önce topluluğa vs. konuştuğum oldu, televizyonda da konuştuğum oldu.Bir sıkıtı yok.

0|0
    0|0
  • birkaç defa yaptıktan sonra gerisi artık otomatik pilota bağlıyor ilki her zaman her insan için heyecanlı olur ama

0|0
    0|0
  • Konuşurum tabisi, heyecan yaparım ama durumu toparlarım :) Kendimi öğretmen zannederim:)))

cut.

0|0
    0|0
  • oo konuşmak ne demek..zamanında info veriyorum böle 100 kişi var ya yok..olm sen kalk dükkanı açık unut hey mg şansı...ondan sonra utanır oldum sdfdf

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    30

Kızlar Ne Diyor 44

• B yi seçtim.Heycanlanırım hatta eeee diye gevelemeyede başlarım ama biraz ısındıktan sonra yola devam der konuşmamı bitiririm.Seviyormuyum toplum önünde konuşmayı? Hayır ama benim işimde böyle durumlarda bunu seçmeme gibi bir lüksüm yok.Mecburen konuşmam gerek :).

0|0
    0|0
    • Allahin bir kulusun Ömer.Iyi geceler.

• Gördüğüm kadarıyla her kese yazmışın.İnsanları gece gece kızdırmak istiyorsun anlaşılan.Tipinini için bir şey diyemem ama yorucu bir insan olduğu belli.Hadi yat uyu ve üyeleri rahat bırak.Hakkında hayırlısı.

• ne ıs yapyrsnkı

• İletişim dersime giren bir profesör sayesinde 3 yıl aynı sınıfta okuduğum insanlarla tekrar tanışmak gibi bir durumla karşı karşıya kaldığımdan beridir zorlanmıyorum.

Saçmalık olduğunu düşündüğüm için dersten atmıştı. Ben sınıftan çıkmayınca da sınıfı toplayıp boş bir sınıfa geçmişti.

Ne günler..

0|0
    0|1
  • Heyecanlandım ama konuştum.

0|0
    0|1
    • çok yakışıklısın ömer, şimdi gider misin

• Omeri silmekten limit bitti be :D

• 50 tane sildim heralde demekki 50 gibi bir limitim var bu ne yav böyle erkenden bitti daha çok sileceklerim vardi :D

• İlkokulun ilk günü çıkıp mini konser verdim,diğer okullar da da dersler verdim.Sunuculuk deneyimim var.Mikrofonu seviyorum sanırım :) Çok rahatımdır,bunu da kendime olan sonsuz güvenime bağlıyorum.

0|0
    0|0
  • Sımdıye kadar en fazla 1000 kısının onunde konustum.

Okulumda sıır, yazı, sarkı, ılahı gıbı seylerde secerlerdı sureklı.

Onun dısında daha kalabalıgın onune cıkmadım.

Ve evet heyecanlanırım ıllakı; ama mıkrofonu ele alınca akısına bırakıyorsun zaten sorun kalmıyor.

0|0
    0|1
  • hiç sevmem hiç. heyecanlanırım. bir de bütün kafalar bana döner ya kimisi sırıtır kimisi ciddidir. o karmaşık suratlara baktıkça ne diyeceğimi şaşırırım bazen.

0|0
    0|0
  • amannn hatırlamıyorlar konuş gitsin

0|0
    0|0
  • Malesef bölümüm dolayısıyla derslrde çok yaşıyoruz bunu :)

Bol bol konuşma ve sunum yaptırıyorlar..

İlkinde gerçekten çok heyecanlanmıştım..

Ama bir kaç cümle konuştuktan sonra gerisinide getiriyorsun..

0|1
    0|1
  • Ben konusamiyorum nedense dilim tutuuyor ne dedigimi bilmiyorum sacmaliyorum kizariyorm cok zor bir durum :(

0|0
    0|0
  • kimseyi umursamam .çıkarım yaparım konuşmamı dinleyen herkese teşekkürler diyip geçerdim yerime

0|0
    0|0
  • evet biraz heyecan yaparım sesim titrer ama sakinleşirim sonra..Allah'tan hitabetim kuvvetli o yüzden rahatım..

0|0
    0|1
  • seni dinleyen kişiler de senin gibi oldukları için heyecan yapmana gerek yok

0|0
    0|0
  • Heyecanlansam da bir türlü konuşurum.

0|0
    0|0
  • çok rahat konuşurdum ne olucak :D

0|0
    0|0
  • konuşamam ben

0|0
    0|0
  • Alıştım artık bu tür şeylere. O yüzden çok rahat konuşurum

0|0
    0|0
  • E-) Zevk alırım aslında, bu bir avantaj ve her saniyesinden faydalanırım aklıma ne geliyorsa söylerim

0|0
    0|0
  • geçen sene sınıf sunumu panel konuşamadım ama bunu öyle bir toparladım ki sınıfçak gülüyoduk hocada dahil bende :D o gün sunamadım çok güzel ama hepimiz çok mutluyduk güldük eğlendik elime yüzüme bulaştırmadım :D

0|0
    0|0
  • Sakinleştirici alırım . :D Anca öyle.

0|1
    0|0
  • Rahatça konuşurum

0|0
    0|1
  • sorun olmaz konuşurum tabıkı heycanlanırım ama benı etkılemez

0|0
    0|0
  • yıllar yıllarrr önce 250-300 kişinin karşısına bile çıkmıştım.heyecan oluyor ama hakimiyetini sağlamak güzel bir duygu.

0|0
    0|0
  • Byi seçtim. heycanımı yenmeye çalışırım konuşurken ama yüzümün kızarmasına engel olamam sanırım

1|0
    0|0
  • Mecbur öğretmen olacağız bir seneye. Yiyosa konuşama.

0|0
    0|0
  • gününe göre değişiyor eğer keyfim yerindeyse 3 4 dakika olur 1o 15 dakika yani :D

0|0
    0|0
  • : Heycanlanırım ama bir şekilde konuşurum.

0|0
    0|0
  • her daim...

0|0
    0|0
  • çok rahatça konuşurum

0|0
    0|0
  • ben çok heyecan yapıyorum ama dışarıdan belli olmuyor bu. yine konuşuyorum bir şekilde :)

0|0
    0|1
  • Ayyy ben çok heyecanlanırım çişim geliiir

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    14
Yükleniyor...