Aklınızdaki yobaz tarifi nedir ?

Kızlarını okutmak istemediği halde hastaneye gidince: bayan toktur isterim diyen mi ?

Gavur icadı diyip bütün bilim ve teknoloji olaylarına karşı çıkıp; evindeki bütün eşyaların gavur icadı olduğunu unutup kendi cahilliğini ekzantrik önermelerle çürüttüğünü düşünen kişi mi ?

İslam hoşgörü dinidir evladım derkenki yüzündeki sahtekar sırıtma siz farklı fikirdeyken ağızdan çıkan salyalara dönüşen kişi mi ?

vs. vs... nedir sizce yobaz... bütün yobaz arkadaşları rahatsız ettiğim için üzgünüm... hepinize bol eksili günler...

0|0
0|2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Senin dediğin dinde bağnaz insanlar bence yobazların tek varlık grubu değildir. Yobazlık, düşünmemektir, ilerlememektir. İnandığı düşünceden hiçbir şekilde vazgeçmemek, o yoldaki kişilerin peşinden gözü kapalı gitmektir yobazlık.

Günümüz insanı olarak bizim olduğumuz, ve olunmamız istenilen şeydir yobazlık. Tek bir safta, grupta ya da kişide değil; toplumdaki bir hastalıktır.

dipnot: Hay aklınsız bin yaşa ..

0|0
    0|0
    • soru kişisel değil...yobazın sizdeki anlamını sordum, ben ilk aklıma gelenleri yazdım: uzun uzun felsefe yapmak istemedim lakin şu kısa yazı bile okunmaya değer bulunmaz... ojelerden bahsetseydim belki daha teşekküllü bir soru sorardım...

dip not: what the fuck is going on !

• Yanlış anlamadıysam, yok demek istedin (jeton köşeli biraz). İspat isterim ?

• zamanında hocanın biri: önümdeki masanın burada olduğunu ispat edin demiş...öğrencinin biri ise : hangi masa ? demiş... hoca soruya cevap verdiği anda kendi sorduğu sorunun cevabını da alacak... yani masa var...

• % de 50 lik kısım varya onlar işte :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...