Suriye'de gerçekten neler oluyor?

türkiye'deki şişirilmiş medya gerçekten suriye hakkında doğruyumu söylüyor? Libya benzeri bir olay mı dönüyor ?suriyeden sonra sıra kimde ?

Bugün ulusal kanalda syriyede 3 gün programını izledim ağzım açık kaldı suriye halkı denilenin aksine esadı çok seviyor bizim haberlerde 80 kişi öldü katliam yaşandı denilen yerlerde ufak kavga dahi yok daha neler neler kanım dondu türkiye neden kardeş ülkeyi yalnız bırakıyor ? Neden amerikanın emperyalist masalığını yapıyor ?

Gerçekten suriyede ne oluyor ? Sizlerin cevaplarını merak ediyorum

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece bizdekiler degilki..batidakilerde secmece bilgilerle halki bir noktaya yonlendirmeye calisiyor.klasik taktik yani..

Buyuk resimde ne var muhtemelen 10 yil icinde anlariz. o zamana kadar doldurusa gelmeyip rusya ve cin diyorum

0|1
    0|0
    • bende sana katılıyorum resmen kukla gbı kukkanılıyoruz

Kızlar Ne Diyor 3

• bizim haberlere bak sirf felaket haberleri verir sanki ulkede hic iyi birsey olmuyormus.

bu sekilde amaclari demoralize etmek halki, negativlestirmek, karamsarlastir'mak. Allah belalarini versin bizim turk medyacilara :D

0|2
    0|1
    • evet sankı katlıam yasanıyormus gıbı gosterıyorlarya bıde

boyle bılgılı at gozlıguyle bakmayan senın gıbı kızlara hayranım ;)

• sende bı muhabırsın anladık burda avukatlık yapma soruya bak cevap ver !

• sende sorunu sor yorumlara karışma eksile geç ne yapacağıma da bırak ben karar vereyim çocuk

• Medya abartıyor ..

0|0
    0|0
  • Suriye ne yapıyor,nasıl yapıyor bilinmez ama Amerika'nın onunla baş edemediği kesin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bize ne suriyenin olaylarından biz niye herşeye müdahale ediyoruz? yıllarca çekiç bölgemiz vardı boşa masraf boşa uğraş. filistinden bize ne libyadan bize ne ıraktan bize ne bize ne kardeşim afrikadaki açlara sömürenler niye bakmıyor aç karnını doyuramayan türk halkı kendi karnının açlığını unutup dışarı yardım eder oldu ıraktan terörist sokar oldu suriyeden mülteci getirir oldu. bizim bir sürü sorunumuz varken başkalarına niye uşaklık ediyoruz amerikaya ne rusyaya ne avrupaya ne? baş kaldıran kimler tanıyormuyuz ülkenin yüzde kaçı kim kışkırttı bunları biliyor muyuz? hep vahşet hep vahşet...

0|1
    1|0
  • ulusal kanalın ideolojik fikriyatı ile baas rejimi taban tabana aynı olunca, ulusal kanalın arkasında Rusya'nın olduğunu ve Suriye rejiminin arkasında da Rusya'nın olduğu gerçeğini bir çerçeveye koyup bakıldığında o yayında her şeyin güllük gülistanlık gösterilmesi normal.

Biz olaya insan olarak bakmalıyız.

Hem ABD Emperyalizmine karşı olup aynı zamanda Baas rejimine de karşı olmak mümkün.

Amerika ve Batı emperyalizmine karşıyız diye Esad'ı aklamaya çalışmak dürüstçe bir tutum olmaz.

Ulusal Kanal'ın ideolojisine saygı duyarım ama bu onların propaganda amaçlı yayın yaptığı düşünceme engel değildir.

0|0
    0|1
    • herkezın özgur dusuncesıne sonsuz saygım var

fakat bır noktada düzeltme yapmadan gecemeyecem buda bır komplo basımızdakı basbakan buyuk ortodogu dıye bas bas bagrıyor bunun ınsan haklarıyla alakası oldugunu sanmıyorum ortada bır pasta var ve turkıyede buna alet edılıyor lıbya,ırak,surıye sırada turkıye var

surıyede baas rejımı , turkıyede kürt rejımı, lıbyada kaddafı bunlar planın bır parcası önce iç isyan sonra katluam oluyor denıp ulkeyı ısgal etmektır

• meseleye bakış açılarımız çok farklı. Türkiye'de bir takım tayfa var sürekli tehlike altında olduğunu düşünen bir tayfa. Onları da anlıyorum koskoca bir imparatorluk yıkılmış bunun travması kolay atlatılamaz toplumlar için. Ama sürekli travma halindeki bir hastada ayağa kalkamaz. Her ülkenin her toplumun kendi gerçekleri vardır. dışarıdan bakarak bu gerçekler okunmaz. Türkiye saydığın ülkelerin hiç birisi ile aynı kategoriye konulacak bir ülke değil!

• ben suriyede üç kere bulunmuş biri olarak söylüyorum. halk Esed yönetiminden nefret eder ama aşırı korkarlar. Kardeş kardeşi ihbar eder. Polisin alıp götürdüğü insanlar hakkında kimse bir yere müracaat edemez, haber de alınmaz. Şimdiki Diktatörün Babası olan Hafiz ül Esed 1982 de Hama şehrinde büyük bir katliam yapmış. Yaklaşık 40 bin sivil öldürülmüştü. Suriye'de şu an yaşananlar maalesef gerçek. Şu anda ortadoğu Türkiye ve Batı ile Rusya, Çin, İran arasında bir nüfuz mücadelesine maruz kalıyor. Batı ve Türkiye'nin desteklediği halk, iktidardaki Rusya, İran, Çin yanlısı yönetimleri alaşağı ediyor.

Bugün Amerika dünyada söz sahibi bir devlettir. Fakat yarın Rusya ve Çin iyice güçlenip dünyada nüfüz etki sahaları elde etmeğe ve aramaya başladıklarında dünyanın her yerinde Ortadoğuda, Afrika'da, Afganistan'da Amerika'nın nüfuz sahaları ile karşılaşmış olacaklar. Elleri kolları bağlı kalacak. Amerika, Irak'ı petrol için işgal etmedi. düşün 50 yıl sonra Çin ve Rusya yanlısı bir Irak' da veya bir SURİYE de Rus ve Çin üslerinin olduğunu ve buralardan Çin ve Rus uçaklarının havalandığını. işte tehlike budur.

Bu yaşananların hepsi etki alanını diğeri( Çin-Rusya) henüz harekete geçecek gücü bulamadan genişletmek, bu yaşananlar da bunun bir parçası.

Sıra TÜRKİYE'ye gelmez. Çünkü Türkiye batıya muhalif bir kanatta değil, batıyla müttefik. Eğer Türkiye, Çin Rusya İran yanlısı bir ülke olsaydı o zaman bugün Suriyede yaşananlar yarın türkiye'de de yaşanırdı.

0|1
    0|0
  • nasıl yok orgeneralin ensesine kursun sıkıp evinin önünde temizliyolar 100 bin mülteci cadırı kuruluyo sınıra siz hangi kanala bakıosunuz

0|1
    0|0
  • Katliam

0|0
    0|1
  • soruyu soran değerli arkadaşım bak sana şu kadarını söyleyeyim dış haber servisi bu haberi servis eden kurumdur ve bu servis kesinlikle doğru olmayan bilgileri servis etmez herşeyin bir kuralı ve yönetimi vardır abartı olaylar yokmu tabiki var ama esadı sevdikleri felan yok baskı altında kimse rahatça konuşamadığı gibi suriye halkıda konuşamaz konuyu saptırmayın lütfen ve medya emekçilerine de haksızlık etmeyin

0|0
    0|1
    • dostum meslegıne saygum sonsuz fakat düsuncelerıne degıl bu ulkede tayyıp geldıgınden buyana ne basın özgurlu var nede adalet samanyolu tv nın kıme aıt oldugunu herkez bılıyor sarosuda bılırsın turkıyede ozgur ve dogru 2 kanal var ulusal,bengütürk

• ben kımsenın ıpınde hareket etmıyorum kendı dusuncelerım bunlar

• neyse konu hakkın bilgi sahibi olmayanlara polemiğe girmeyi sevmem

• son bir senedir benimde aklıma takılan bir soru var medya yaptığı haberleri neden bu kadar abartıyor. senin dediğin gibi suriye belkide o kadar kötü bir durumda değildir. bende artık medyaya fazla inanmıyorum.çoğu haberleri bana mantıklı gelmiyor

0|1
    0|0
    • aynen oyle ozellıkle cemmat yanlısı kanallar oyle abartıyorlarkı hadı tamam bı baglantım olmasa okey ee arkadas ıranda surıyede akrabalarm var anlatıldıgı gbı degıl

• Düşüncelerinde haklısın. Batı ne istiyorsa Türkiye onların suyuna gidiyor. Satılmış görsel ve yazılı basın da istediği şekilde haber yapıyor, bu milleti yönlendiriyor..

0|1
    0|0
  • olay abd israil ve ingilterenin olayı. ordumuzu zorla suriye'ye sokmaya çalışıyorlar.

israil pek istemiyor, çünkü şam'a giren türkler gözünü kudüs'e çevirir, filistin olayına el atar falan diye pek istemiyorlar.

yani oyuna gelmemiz lazım.

0|0
    0|0
  • Sen ulusal kanalda müslüman katliamı görmeyimi bekliyodun.

0|0
    0|0
  • Esad'ı Alevi diye medya bombaladıkça bomlabalıyor rte yine hedef gösteriyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...