Bayanlar, evlendiğinizde kızlık soyadınızı da kullanır mısınız ? Beyler siz bu duruma müsade eder misiniz?

Evet arkadaslar sahsen ben kendi soyadımı da kullanmayı tercıh ederim. Eşiminde buna saygı duyması taraftarıyım..

Peki ya siz kızlar evlendiğinizde kimliğinizde kendi soyadınızıda kullanıcak mısınız ?

Beyler siz eşinizin böyle bir isteği doğrultusunda saygı duyup müsade eder misiniz ? Yoksa şiddetle karşımı çıkarsınız ?

• Kızlar : Evet Kullanırım / Beyler : Kullandırtmam
    53% (40)57% (38)55% (78)Oy Ver
  • Kızlar : Hayır kullanmam / Beyler : Kullanabilir sakınca yok.
    47% (35)43% (29)45% (64)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|26

En İyi Erkek Görüşü

• Evlenmeyi dusunmuyorum ki soyadIna takiliyim

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Kadın eşim olduğunda benim evimin-hanemin dişisi olacak. Bana babasının soyadıyla gelmesin, benim klanıma karışamaz babası. O sürü artık benim. Kabul etmem. Teklif edebilir ama izahat ederim durumu.

1|0
    0|0
  • Müsade etmeyecek bir durum yok. Bu konuda bana danışmasına bile gerek yok soyadımı almaz almaz. Bana ne değil mi? Nihayetinde ortak bir hayatı paylaşıyoruz zorluklara birlikte göğüs geriyoruz. O zaman soy adımı almış almamış ne hacet saygılar...

2|0
    0|0
  • Kullandirtmam. Bir kiz x ile evlenince ne derler ? X e gelin gitti derler. Evlenen adam tarafida x lerden kiz aldik der. Bunu kadini asagi gordugum icin degil. Dogru bu oldugu icin soyluyorum.

2|0
    3|1
  • Ya kullanmazsa iyi olur böyle gelmiş, kullanırsa da açıkcası saygı duyarım çok zorlamam biraz kendi seçimine bırakırım

2|0
    0|0
  • Siddetle karsi cikarim, artik babasinin degil benim sorumlulugumda olacagi icin benim soyadim yakisir ona.

1|0
    1|1
  • isimler önemsizdir. farketmez.

1|0
    0|0
  • Niye evleniyorsun o zaman dost hayatı yaşa. Her gece birisi ile birlikte ol. Evliliğin kuralı koca himayesine girmektir. Erkek soyu devam ettirir. Demek ki neymiş erkeğin soyadını alcakmışsın.

1|0
    1|1
  • kullanabilir sakınca yok ;)

1|0
    0|0
  • hayatimi paylastigim kadin benim soyadimida tasiyacak soyadimi kendine layik gormeyen kizn hayatimda da yeri yok zaten

2|0
    1|1
  • Basit şeyler bunlar... Aslolan aşk.

2|0
    0|0
  • Ben gayet medeni bir herifim ama buna izin vermem,benim karım olucak insan bunun hukuku da benim soyadımı almasıdır.kız arkadaşımda bunu ypamıycağını bilir zaten

1|0
    1|1
  • Beni ilgilendiren bir mevzu değil. Nasıl istiyosa öyle yapsın eşim.

1|0
    0|0
  • Kullandırtmam. Evleneceğim kişi benim helalim olacaksa benim soyadımı almalı

1|0
    0|0
  • Kızlar : Evet Kullanırım / Beyler : Kullandırtmam

1|0
    0|0
  • Eğer ısrar ederse çocuğuma kendi soyadını dahi koyabilir 100 yıl öncesine kadar soy adı bile yoktu.

1|0
    0|0
  • Hiç sorun yapmam

1|0
    0|0
  • bence 2 soyad kullanmasının hiçbir sakıncası yok.

1|0
    0|0
  • yok öyle deal kullandırtmam kızlık gitti soyadıyla birlikte

1|0
    2|0
  • nası mutlu olcaksa öyle yapsın.

1|0
    0|0
  • avrupa uyum yasaları ile gelenekler değişiyor çarşıyım karşıyım geleneksel olarak soyadım sürücek...

1|0
    1|1
  • evlenınce kızlıktan cıkılıyor ama.kızlık soyadı kullanmak neden.

1|0
    2|1
  • Kullandırtmam uleyn.

1|0
    1|1
  • Kendisi bilir ama ileride, ortak sirket hesabi ya da hisse durumlarinda sikinti cikabiliyor.

1|0
    0|0
  • Oldu olacak ben eşimin soy adını alayım.

2|1
    0|0
  • ne bu ya eski köye yeni adate getiriyorlar ben böyle gördüm alıştım ondan A

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Her iki soyad da beraberce kullanılabilir..Bir beyana bakar..Niye tartışıyoruz ki?

2|1
    0|0
  • ben sanırım ikisini de kullanırım

1|1
    0|0
  • Soyadım gayet çok güzel vede kısa olduğu için kullanıyorum. '.soy adımlada gayet uyum içinde :D

1|0
    0|0
  • Kullanırım.

1|0
    1|0
  • kızlık soyadımı da kullanırım eşimin soyadıyla birlikte, öylede yapacağım Allahın izniyle.. Babamın soyadından vazgeçemem..

1|0
    0|0
  • eşimin soyadını kullanırım doğacak çocuklarımız onun soyunu devam ettircek çünkü..

2|1
    1|0
  • İsmimin yanına her soyadı yakışmadığı ve kendi soyadım da çok yakıştığı için kızlık soyadımı kullanmayı düşünüyorum. Şu an kim bu şahıs belli değil ama mümkünse soyadı benimkiyle kafiyeli falan olsun.

1|0
    0|0
  • Mutlaka kullanırım.

2|0
    0|0
  • Eşimin Soyadını Alırım :)

2|0
    0|0
  • kullanmayı isterim. soyadımı seviyorum çünkü.

1|0
    0|0
  • Sadece evlendigim kisinin soyadi olur

1|0
    0|0
  • Adım zaten 2 tane ve uzun isimler soyadım da uzun... Evlendikten sonra kızlık soyadım ve eşinin soyadı eklenirse ispanyollardam farkı kalmıyo ismimin :D direk benim soyadımı kulansak olmuyomuki -,-

1|0
    0|0
  • ben kullanmam :) bekarlık ve evlilik arasındaki en belirgin resmi farktır aslında soyisim. o yüzden kitabına göre yaşamak isterim.

1|0
    0|0
  • iki soyad bence çok sacma ben eşiminkini kullanırm

1|0
    0|0
  • Hayır kullanmam

1|0
    1|0
  • : Evet Kullanırım

1|0
    0|0
  • Evlenmeyi düşünmüyorum. Kocamınkini taşırım olursa.

1|0
    0|0
  • Eşimin soyadını kullanırım

1|0
    0|0
  • Kullanmasina kullanirim da cook uzun olabilir.

1|0
    0|0
  • soyadımı sevsem kullanırdım ama sevmiyorum

1|0
    0|0
  • kullanmam

1|0
    1|0
  • Eşimin soyadını alırım.

2|0
    0|0
Yükleniyor...