Günde kaç mekik iş görür?

Mekik sehpası aldım. 1 haftadır günde 50 tane çekiyorum. sabah 25 akşam 25. 2 günde bir de yarım saat tempolu yürüyorum. vücudumla sorunum yok çok şükür ama karın kaslarım sıkılaşsın istiyorum. mekik sayısını ne zaman artırmalıyım? günde kaç tane işimi görür?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Mekik hangi kasları çalıştırır link

Karın kasları için günlük egzersiz programı link

Alt karın kası sıklaştıran hareketler link

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Kilo için değil biraz belirgin olsu ndiye uğraşıyorum.Boyum 175 kg 59 2 günde bir mekik çekiyorum 260 280 arası kadar.Gene de pek değişiklik yok.Pek bişi anlamadım ama bırakmadım halen devam ediyorum.Günde 3 kez 50şer tane iş görür.1 gün dinlendirmelisin tabi.Normal mekik yerine bacaklarını kırarak ellerini bacaklarının üstünde birleştirerek sırt üstü normal mekik çekebilirsin.Eller ensede mekikler genelde boyunda zedelenmeye yol açıyor çünkü.Karında yağ olmamalı bunun için.Yağ eritmek için mekik yanlıştır.Bisiklete binmek en iyi zayıflamakdır bana göre.Ama karın sıkılaşır mekik ile.

0|0
    0|0
    • 260 ço kdiyenlere bir şey diyeyim.Kolayca değişiklil olmaz vücutta.İyi şekilde zorlamadan olmayacağına inanırım.Ha çokda zorlamayın fıtık yapar bel fıtığı.Zaten vücut zorlandığında otomatikmen kalkamıyorsunuz. :)

• Vücudunla sorunun yoksa şu başlangıç aşamasında günde 50 iyi. 2 hafta sonra bir set(25 adet) daha ilave eder, 1 ay sonrada 100'e çıkarırsın. Devamlılık önemli tabi.

0|0
    0|0
  • yediklerinde dikkat et yoksa günde 1000 tane ceksen işe yaramazz vucud egzersizi kalori yaktıran bişi degildir cünkü ..

0|0
    0|0
    • nasıl yani mekik kalori yaktırmıyor mu :S

• peki sağol

• günde 50 az,günde 200 tane çekmen gerek bence ayrıca dikkat et belini sakatlama ve unutma mekik yağ yakmaz

0|0
    0|1
    • ne yapar peki mekik?

• kasları belirginleştirir

• mekik karındaki kasları harekete geçirdiği için yağ yakmasına sebep olur ve bu işi geliştirirsen kas yapmaya kadar gider karın kası (baklava) meydana gelir günde zayıflamak için 20 mekik karın kası yapmak için ise 50 yeter ama unutma çnceden egsersiz yap ve kan dolaşımını hızlandır kendini çok yorma alıştıra alıştıra git sürekliliğini kaybetme yorulduğunda bırak

• 50 sabah 50 akşam düzenli yaparsan sıkılaşacaktır

0|0
    0|0
  • sınırını kendin belirlemelisin ilk önce hiç dinlenmeden kaç tane çekebildiğini gör ondan sonra mesela 80 çekebildiysen 4 sete böl 1 dk dinlen aralarda kas yaptırır eğer 30 sn dinlenip 8 set yaparsan kalori yaktırır basit

0|0
    0|0
  • 100 güzel bi sayı. ama 100 çok yağlı göbekler için.

0|0
    0|0
  • Setler halinde yapman gerek. 3 set 25 tane çekmelisin günde. 11.00 - 21.00 saatleri arasında yapman daha faydalı olacaktır. Setler arasında 1-2 dk bekleyerek :)

0|0
    0|0
  • günde 250 tane atmalısın ve alt karın çalıştırır tam çekersen yarım çek birde leg raise yaparsan güzel bir fiziğin olur ama koşuda yapmalısın

0|0
    0|0
  • 25 i kat kat ustune koyarak 4-5 ayda bellı olmasada elını koyduğunda taş gibi olduğunu anlarsın. ama 25 baslangıc olması sartıyla

0|0
    0|0
    • yaza kadar karın yağları gider mi böyle üstüne koya koya yapsam?

• benım yaptıgımı yapamazsın sen ben barfix cubuguna asılıyorum sağ sola kıvıyıroyurm sabıt ekılde guc ıster 30 tane cekeblyrm ancak tek seferde

• o çubuktan bende var ama beceremiyorum. nasıl yapabilirim tüyo verebilir misin, gücüm yetmiyor sanırım

• Valla ben 600 çekiyorum günlük 6. günü sporumun ilk 5 günü 300 çektim

0|0
    0|0
  • 5000000000 yeterli

0|0
    0|0
  • en az 50. ama her gün.

0|0
    0|0
  • bence yeterli...devamlılık sağlaman kafi..

0|0
    0|0
  • 150 ama 3 x 10 lu 5 ayrı mekik modeli yap...

0|0
    0|0
  • 100 tane olması lazım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Günde minimum 20 dk. spor yapman lazım. Vücut 20 dk dan sonra yağ yamaya başlıyor... 3 set mekik çekiyorsan blok yap.

0|0
    0|0
    • zaten günde 30 dk da yürüyorum mekik dışında.. blok nedir?

• 3 saat mekik çektiğimi hatırlarım 15 dk mola yaparak. :) Acıyı hissettikçe dahada yapasım geliyor. :D

• İnsanın kendini "boş yere" yormasıyla spor yapması farklı şeyler yalnız

• İdeal bir sınır bence devam et faydasını görürsün.

0|0
    0|0
  • çok da fazlalaştırma sporun en iyisi hayatın boyunca devam ettirebileceğindir

0|0
    0|0
  • Bende çekiyordum günde 100 bazen 150 işe yarıyrdu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...