Bilgisayardan anlayanlar; teknik servise mi başvurayım ?

Casper marka dizüstü bilgisayarımı 20 gün önce hard disk arızası sebebiyle teknik servise götürdük, onlar da garantisi hala sürdüğü için merkeze gönderdiler ve hard diskim değişti, bilgisayarımı bugün teslim aldım. Sorun şu; benim bilgisayarımın hard disk kapasitesi 750 GB idi, fakat servisten aldıktan sonra bugün bilgisayarıma tekrar baktığımda 500 GB'lık hard disk takıldığını gördüm. Bir sorun olur mu, yoksa gidip yarın tekrar teknik servise mi başvurayım ?

0|0
1|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bir insan neden Casper'ı tercih ederki.Boş tenekeden farkı yok.Ayrıca bazı arkadaşlar teknik olarak sorun olmaz demiş.Hard diskin boyutu önemlidir sadece dosya vb. şeyler depolanmaz.Bilgisayarın hızınıda etkiler yani ramle orantılı çalışır.Örnek olarak bilgisayarına 1 tb boyutunda harici bir hard disk takarsan bilgisayarın uçar.Uzun lafın kısası yarın hemen servise geri ver 750gb lık hard disk taksınlar hatta ceza olarak 1tb takmalarını iste sen onlara kazık at bu sefer.

1|0
    0|0
    • :)))) çok haklısın, saol ilgilendiğin için

• yazmış olduğun cevaptaki bilgileri kuzenin sana söylemişse kusura bakma ama sadece gülerim :)))

• Gülmeye devam et o zaman.

Erkekler Ne Diyor 15

• Sorun olmaz kesinlik ile ama 250 gb lik alan kaybetmişsin. Yoksa ellerinde bir üst model vermek zorundalar. lap bir üst modeli desteklemiyorsa lap yenilemek zorundalar. haklarınızı iyi bilin ve zorlayın arkadaşım. Satınaldığınızın alt modelini siziniz ininiz olmadan size dayatamazlar.

1|0
    0|0
    • haklsınız... yarın hemen başvuracağım

• Kullanım açısından bir sorun olmaz elbette. Ama 750gb ile 500gb lık harddiskler arasında fiyat farkı vardır. hakkını ara git 750 gb lık harddisk taktır. Uyanıklık etmişler. Böyle durumlarda düşüğü değil yükseği takılır ellerinde yoksa 1 fb lık takmaları gerekiyordu. Kesinlikle götür hakkını ara derim.

1|0
    0|0
    • çok teşekkürler saol

• Rica ederim. Aralarında fiyat farkı yok vs gibi kandırmaya çalışırlar hiç kanma. Ben size 750 verdim 750 istiyorum diye diretin olmazsa kesinlikle tüketici haklarına başvurun

• yok falan derslerse, polise gideceğim direkt... yaptıkları direkt sahtekarlık

• yönetim araçlarından HDD nin kapasitesien bak. biçimlendirilmemiş bölüm varmı.. veya yarın direkt git söyle. fırça at. nerde bu 250 GB diye hesap sor.

1|0
    0|0
    • toplam kapasite 442 Gb yazıyor... yarın tekrar gideceğim

• tabi ki başvurmalısın malzemeni çalmışlar sakın hakkını yedirme ! belki o taktıkları da 2 nci el nereden bileceksin ki? şikayet etmeni tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • Yasal olarak bunu yapmadan önce sizin onayınızı almaları gerekiyordu. Şu an tekrar servise verdiğiniz takdirde 20 iş günü olan süreç sıfırdan başlar ve 20 iş günü dolduğu takdirde hak talebi size geçer ve ;

a.) onarımını bekleme

b.) yenisini talep etme

c.) fatura tutarı olan ücret iadesi talep etme

seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz. Casper reklamlarında atıp tutar ama donanım parçalarını toplayarak üstüne marka yapıştıran bir firmadan ibarettir. Teknik servis kalitesi ve müşteri memnuniyeti yoktur. Teknik servis noktaları , garantili cihazlardan para kazanabilmek için virüs olmayan pc lerden , virüsleri temizledik diye ücret talep etmekle kalmayıp alan bir yapısı vardır.

Vakit kaybetmeden teknik servise geri götür ve 750 gb olan hdd 500 gb olarak takılmış. Satış anındaki donanım ne ise onun takılmasını istiyorum ve ellerinde yoksa bir üst modeli takılsın diye talepte bulun.

0|0
    0|0
  • Bir sorun değil ama bir kazık yemişliğin var gidip tekrar götür bilgisaarı ve ben 750 gb lk istiorum eskis de öyle idi de

1|0
    0|0
  • Kazıkladıklarının sanmasınlar git söyle durum böyle böyle diye...

1|0
    0|0
  • Sık karşılaşılan bir durum git başvur.

1|0
    0|0
    • kaç gün içinde geri teslim alırım bu sefer, çok bekler miyim?

• yok ben gayet iyi anlıyorum

0|0
    0|0
  • eğer diski 2ye bölmedilerse başvur geç olmadan

0|0
    0|0
  • Casper'ı 100 tl deseler bile almam.Parama yazık

0|0
    0|0
  • hacılamışlar hard diskini...

0|0
    0|0
  • nihayetinde sorun giderilmiş neyin kafasını yasıyorsunki hala sanki büyük bir olaymıs gibi belkide adam digger tarafını bolmedı sen 500 olarak goruyorsun nerden bılelım bılıp bılmeden ıskembeden atmayın adamlara gıderken zaten hırsız gozuyle gıdıyorsunuz

0|0
    0|0
  • Cihazınızın diğer özelliklerinide bir bilene kontrol ettirip aldığınız ürünmü yoksa değil mi onuda inceletmenizde yarar var. Teknik servis kavramını böyle aşağılayan firmaların hepsinin ...

0|0
    0|0
  • sadece depolama alanı düşmüş :) eğer cok oyun oynamıyorsan bir şey olmaz ..

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 750 verip 500 almışsın sence sorun değil mi ? :) tekrar götür

1|0
    0|0
Yükleniyor...