Neden insanların başkalarının kusurlarıyla dalga geçer?

Anlamadığım sayısız şeyden biridir bu neden başkalarının kusurlarına karşı bu kadar acımasızca davranıyoruz kimi zaman insanoğlu olarak.Aşırı kilolu birini gördüklerinde ya da çirkin birini bunu onun suratına vurmaktan haz alırlar.Onlar gibi olmadıklarından mı?Bu bir tür intikam mı?O insanlara her zaman kusurlarını hatırlatmalarına gerek var mı?Sanki bunun farkında değilmişler gibi. En basitinden bizim gibi olmayan birini neden o bakışlar altında eziyoruz.

Güncellemeler:
Akli dengesi yerinde olmayan veya zihinsel ya da fiziksel engelli insanlarla alay eden eğlenen insanlara bile tanıklık ediyorum ve bu şahıslar en az 16 yaşında, ailede neden bu eğitim çocuğa en başta verilmiyor.Yapılan araştırmalar bir çok engelli bireyin bu sözlü tacizlerden dolayı okul hayatını devam ettiremediğini ortaya koyuyor.

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Başkalarıyla dalga geçenler kuyruk acısı olanlardır adım gibi eminim zamanında kendilerinin kusurlarıyla da dalga geçmişlerdir ve içlerinde kalmıştır acısını başkalarından çıkarttıklarını sanıyorlardır.

0|1
    0|0
  • Valla ben de anlamıyorum...

Çocukluğumdan beri kilolarımla problem yaşayan biriyim..

Daha bugün üniversite güvenlikçi abisi sağolsun çok da severdim kendisini ama bugün gözümden epey bir düştü.

Salıncakla sen de sallan niye sallanmadın fotoğrafını çekicektim filan deyip saçmaladı.

Ben de olgunluğuma verdim olay olurdu hahaha deyip konuyu değiştirdim

Ama sen kossskoca evli çocuklu adammm, kendi yerden bitme boyuna bakmadan ne gerek var o lakırdıyı arkadaşlarımın yanında yapmana?

Saçmaladı kabul edelim, o an öküz gibi gülsem de anlayın işte üzülüyoz yapmayın şöyle şeyler!

0|1
    0|0
  • Dünya da olan birsey bu... Eğitimi de verilse engellenemez. Yurtdısında bır unıversıtede cocugun bırı kılolu arkadasına "katil balina" dediği için çocuk tufekle okula baskın yapmış.. Bunun yaşlada alakası yok ılkokul ogrencısı unıversıte ogrencısı bunu afedersınız ama herkes yapıyor.. Bu ınsanda varolan eziklik duygusunu baskasının gorunen kusuruyla bastırmadır. Malesef ki tedavisi olmayan bir hastalık niteliğindedir.

0|1
    0|0
  • Kimi insanlar empati kuramıyor bence. O şekilde davrandığında karşıdaki ne hisseder,ne duruma düşer aklının ucundan bile geçmiyor. Belki de vicdan meselesi,bilmiyorum..

0|1
    0|0
  • Ya o anlattıkların iğrenç zaten de bide şu arkasından öyle böyle diyp de yanına gelince ay kankam işte kardeşim diyenler varya suratına kezzap atasım var :/ Sinirlendim bak yine . Tmam sakitim.

0|1
    0|0
  • genelde o tür insanlar kendi kusurlarını örtmek dikkat çekmek ve olumsuz bakışları kendilerinden uzaklıştırmak amaçlı yaparlar. bir tür ezikliktir aslında. kişiliksiz insanların tercih ettiği bir davranış türü.

0|1
    0|0
  • çünkü allahın kusursuz yaratmadığı insanlar suçlu günahkar onlardan nefret edelim çünkü güzel doğmamak onların suçu

0|1
    0|0
  • insan demeyelim onlara yanlış olur

0|1
    0|0
    • Tanımlayacak başka kelime bulamadım :)

• benim kavgalarım normal kavgalar değil çok sinirleniyorum en son yemekhanede bana bakan çoçuk 0,01 saniye daha baksaydı yemek tepsisini suratına fırlatacaktım düşün sonra olacakları

• Kendini tutma,olduğun kişiden utanma benim artık gitmem lazım bir gün tekrar konuşmak istersen beni ekle :)

not:Enerjini ve öfkeni şu pisliklere yönelt bence. ;)

Erkekler Ne Diyor 15

• Psikolojik olarak kendini güçlü hissetmek için . Havada asılı elmayı yakalamak için insanların sırtına basıp onları ezerek yükselmeyi amaçlayan bir arzu . Oysa yapılması gereken herkes birbirinin kusuru kapatmalı ve ideallerini beraber gerçekleştirmeli .

0|1
    0|0
  • Diğer cevapları okumadan cevap veriyorum daha önce bunu söyleyen arkadaş varsa kusuruma bakmasın:

Diğer insanların kusurlarıyla dalga geçmek tamamen egoların tatmin isteğinden kaynaklı bir durumdur. Aksine insanların hatalarını düzeltmek ise erdemli insanların işidir.

Bazı durumlarda sadece eğlence amaçlı olsa da aşırıya kaçınca sizi insanlıktan çıkarır, farkında olmazsınız.

0|2
    0|0
  • aptallıklarını örtmek için.

0|2
    0|0
  • kendi kusurlarını kapatmak için maalesef.

0|1
    0|0
  • Berbat bir durum. benim yanımda biriyle uğraşılırsa duruma el atmadan duramam

0|1
    0|0
  • Akli dengesi yerinde olmayan ya da engelli birisiyle dalga geçiyorsa belki o** çocuğudur bu kişiler. Hatta direk o*** çocuğudurlar. Neden yorumluyoruz ki bu soruyu derinlemesine..

0|1
    0|0
  • kendi kusurlarını gizlemek için. aslında en büyük kusuru odur. ama bilemez insanoğlu

0|1
    0|0
  • İnsanlar geçmez ? Geçenler insan mı ?

0|1
    0|0
  • kendine söyleyemedigi seyleri baskasına rahat rahat soyler

0|1
    0|0
  • karaktersiz oldukları için vede kendi zeka kusurlarını görmedikleri için dalga geçerler :)

0|1
    0|0
  • karaktersizlik bence...

0|1
    0|0
  • belki bu sayede kendi kusurlarını unutuyolardır

0|1
    0|0
  • Senin kusurun düşmana karşı açık kapıdır ki bu dünyada dostu olanı az gördüm..

0|1
    0|0
  • başka konu bulamadıkları için

0|1
    0|0
  • haklısın ya bende arada yapıyordum ama artık büyüdük insanları dış görünüşe göre davranıyoruz hatamiz burda ve hala da görünce insanda bir laf etme isteği geliyor hemde şeytan dan dolayı adam veriyor gazı aldaniyoruz ... ( çok saçma bir yazı olmuş bende fark ettim yüzüme vurmayın.)

0|0
    0|0
Yükleniyor...