Hangi estrümanı çalmaya daha yatkınsınız? Bunu nasıl anladınız?

Müzikle ilgilenmek istiyorsunuz ancak hangi çalgı aletini kullanmaya daha yetenekli olduğunuz nasıl anlayacaksınız ? Mesela ben gitara başladım ama belli bir seviyeye kadar gelebildim çünkü parmaklarım klavyeye pek yatkın gelmedi ve istikrarlı çalışmadığım için koptum. Bu arada klasik gitarla istediğim tınıları işitemediğimden biraz da soğudum açıkcası. Bazen klasik müzik bazen blues,country bazen metal rock moda giriyorum yani bazen keman piyano akustik gitar mızıka vs öğrenmek bazense hard modda elektro gitar amfi vs düşünüyorum..

Her müzik türünden çalmaya heves ettiğim müzik aleti ve bazı parçalar var mesela pachebel'in canon in D sini solo piyanoyla çalmayı veya vivaldi'den kemanda bişeyler çalmayı çok isterken aynı zamanda bateriyi çoşturmak buna paralel elektro gitarla da " pentagram-westaland, amon amart- death in fire" çalmak için neler vermezdim...

Hepsine biraz yatkınlığım var ve belli bir seviyede başarabileceğime inanıyorum ama çekincem belli bir seviyeye kadar öğrenmek ve sonra aleti bir kenara atmak konusunda...

En yatkın olduğum müzik aletini ve müzik türünü tespit edip onun üzerinde yoğunlaşmak istiyorum sizce bunu nasıl yaparım ?

• Klasik Gitar, akustik gitar
    A seç
  • Piyano
    B seç
  • Keman
    C seç
  • Bateri
    D seç
  • Elektro gitar
    E seç
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
Sanırım geniş bir çalışma alanı olan bir enstrumana el atmalıyım çünkü çeşitli tarzlarda favori parçalarım var bu yüzden tek müzik türünü icraa edebildiğin bir alet beni dar alanda bırakır. Şu an elektro gitar ve marifetli bir anfi mantıklı gibime geldi... ELEKTRO GİTARLA çok çeşitli müzik türlerinde çok farklı sesleri alabiliyoruz sanırım ?
bir de ricam de şu soruyu puanlayın zahmet olmazsa

0|0
1313

En İyi Kız Görüşü

• Seçtiğin müzik aletine haftada ne kadar zaman ayırabileceğin önemli,özellikle keman çok uğraş isteyen bir müzik aletidir,7-8 ayda çalmayı öğrenirsin ama gelişmen yıllar ister.

0|1
    0|0
    • kemanın perdeleri yok sanırım peki kemana yatkın olup olmadığımı nasıl anlarım

• Evet kemanın perdeleri yoktur bu nedenle diğer müzik aletlerine kıyasla biraz daha zor.Kemana yatkın olup olmadığını bir kaç ay çalmadan anlayamazsın ancak 2-3 kere dinlediğin bir şarkının melodisini mırıldanabiliyorsan az da olsa yaparsın kemanı.Fakat keman çalmak istiyorsan azimli olman lazım insan ilk başladığı dönemlerde hiç bir şey çalamayınca kemandan saçma sapan sesler çıkarınca morali bozuluyor bırakası geliyor. haa bir de ilk günler çok fena boyun ağrısı yapıyor ama sonrada alışıyorsun.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 12

• Yıllar önce keman çalmayı bilmiyor iken arkadaşımın elinde keman görüp hemen denemek istemiştim arkadaşım bilmiş tavrıyla " ya sen bunu bilemezsin yayına zarar vereceksin bu yay çekmek 1 haftada öğreniliyor " demişti bende sinirlenip kemanı elinden alıp notalara bakmıştım oradan bir parça bulup çalmayı denemiştim ve hiç bilmediğim halde çalmıştım

bana zor denen bütün enstrümanları çaldım

soruna gelirsek bunu kendin yapamazsın anca konservatuara gitmen lazım 1-2 saatliğine veyahut bir müzik öğretmeniyle görüş.

0|0
    0|0
  • Piyano çalıyorum :)

0|1
    0|0
  • Herkes gibi gitara başladım. Fiziki şartından önce enstrümanı sevmen ve onunla uzun süre geçirmen çalışman gerekiyo. Tüm gün çalıştığında virtüöz olmamak için hiçbir neden yok emin ol ama tek şart uzun süre başında kalabilmek

0|1
    0|0
  • Gitarım var ama çalmayı bilmiyorum sadsfddas :)

0|0
    0|0
  • Ya ben ney ensturmanına bayılıyorum nedense kardeşim içimi ısıtıyor ya ama işte bir türlü imkanlar el vermiyor

0|0
    0|0
  • ''ney'' kendimi daha yakın hissediyorum ve dinlediğimde gerçekten huzur buluyorum

0|0
    0|0
  • ben küçüklüğümde piano çaldım ama ilgimi çekmedi

sonra 2 sene önce gitara sarmıştm sonra biraz çalmaya başlayınca bıraktım onuda :D

trampet ve yan flüt denemek istiyorum şimdide :D

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Hİç biri dinlemeyi severm ben

0|0
    0|0
  • Klasik gitar çalmayı denedim sıkıldım hiçbirine yatkın değilim

0|0
    0|0
  • Yan flut olduğuna karar verdim. cunku kucukluğumden beri uflemeli calgılar ile aram iyiydi ilk okulda muzik dersimiz vardı flutu en iyi ben calardım (ogretmenimde oyle soylerdi) ve cok severdim elimden hic dusurmezdim. Kulağm iyi o konuda notaları da iyi biliyorum hala.. gitarda iyiym bir de baska muzik aletini denemedim piyano denedm o da harika bisey ama kulağmın yettiğine inanmıyorm pek.

0|0
    0|0
  • herhangi bir müzik evine git ordaki deneyimli hocalardan yardım al onlar seni test ediyorlar zaten el yatkınlığına ve kulağına bakıyorlar

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Fransız olan dadımdan bana geçmiş bir aşktır, piyano çalmak. Piyano çalmayı, tuşlara bütün estetikliği bozmadan yavaşça, ruhu okşayarak dokunmayı bana o öğretti. Teşekkürler, dadı!

0|1
    0|0
  • elektro gitar benim aşkım hayatım yaşamama sebebim off speed picking yokmu ne halelre sokuyor beni deli gibi

0|1
    0|0
    • klasik gitara göre klavyesi nasıl daha mı kolay ?

• şu başlagngıç için alınan elektro gitarlar hakkında ne dersin hani siyah beyaz

• rengisyle kalitesini ölçemezsin 5 bin tl ye de senin dediğin gitardan var 200 tl yede marka ya bak sen başlangıc için 500 tl ye güzel bir gitar alırsın seni ileri seviye kadar götürür ileri seviye tabi kendine artık yeni bir gitar alman lazım cünkü artık iyi çalıyosun ve gitarın sesi kulagını tırmalcak ve normal olarak daha iyi tonv eren kulagına uygun bir gitar alıcaksın ilk başta al bir tane dandik ilk öğren kötü den başla kademe kademe git

• Piyano

0|1
    0|0
  • Klasik Gitar Çalmaya Çalişiyorum :) Çok Fazla Çalişamadiğim İcin Biraz Soğudum mu Diyim Tikandim mi Bilmedim :)

Slow Sarkilari Sevdigim İcin Gitar Tek Geçerim..

0|0
    0|0
  • Fliütten başka bisey calamam

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • darbuka :)))

0|0
    0|0
  • ben kemanın hayatını bilirim tınısına kadar ezberledim keman benim hayatım ondan ayrılamam ayıramazlarda ve haklısın gelişmek çok zor ben bir kemancıyım

0|0
    0|0
  • 16 yıldır piyano, klasik, akustik gitar çalıyorum.

0|0
    0|0
    • piyano mu akustik gitar mı elektro gitar mı tavsiyen ?

• klasik gitar kullanıyorum ama belli bir seviyeye kadar geldim. geliştirmek için hevesim kalmadı çünkü istediğim tınıları yakalayamıyorum hep uyuz uyuz şarkılar çalışnıyor. muhteşem klasik müzik parçaları da çalışınıyor ama ben beceremiyorum. biraz blues-country ye geçip akustik gitarın verdiği hevesle mi geliştirsem yoksa direk elektro mu

• Türk gençlerindeki blues özentiliğini hiç anlamam. Kime sorsan blues. Blues çalabilen bir tanesi bile yok. Klasik gitarının kalitesine göre tını kalitesi değişir. Ya da güzel şarkı seçimi yapamıyorsundur. Bana kalırsa akustik bir gitar al. Akustik gitar çok daha zengin bir tınıya sahip. Tatmin eder seni şu an için. Elektro gitar apayrı bişey. Ama tavsiye etmiyorum.

• Clasıc gitar var evde duruyor sadece...

0|0
    0|0

• Akordiyon

0|0
    0|0
  • yatkın değilim ama bütün şıkları çalabilmek isterdim.

0|0
    0|0
  • gitara heveslendim lise yıllarında ama çalamadım..bateri çalmayı isterdim gerçekten

0|0
    0|0
    • sol el parmaklarının klavyeye uyumlu olmamasında olabilir.. mesela benim sol yüzük parmağımı tam olarak yönetemem ve serçe parmağımın kısa kalması söz konusu

• doğrudur sol parmaklarım zayıf :S

Yükleniyor...