Sosyal medyanın asosyal insanları..

90'ların başında internet evlerimize girmek için izin isterken hatta biz onu evimize çağırmak için can atarken şimdilerde paldır küldür girmeye başladı. Buna bağlı olarak zaman içerisinde insanlar interneti internetlikten çıkartıp sosyal platformlarda kendilerinden geçip adeta ayin havasında browserları açmaya başladılar.

Çeşitli arkadaşlık sitelerinden arkadaş bulanlar, Twitter'da yaptığı her şeyi anlatıp gezip gördüğü yerleri hatta yedikleri yemekleri ekleyenler var.

Bunun insanları yavaş yavaş asosyalliğe sürüklediğini fark edenler arkalarına bakmadan kaçmaya başladılar. Çünkü sürekli orada zaman geçirmek insanı köreltiyor, o ne yapmış, bu ne demiş, şu neredeymiş vs vs.

Özellikle son zamanlarda bu sitede dahi sorulan sorular başka gözle bakıldığında "insanların hayatlarını buradaki cevaplara göre yönlendirdiği" sonucuna varılabilir.

Sizin etrafınızda bu tarz insanlar var mı?

Yoksa sizde zamanında öyle olup sonradan elini eteğini bunlardan çekenlerden misiniz?

pieÖzümüzde hepimiz iyi insanlarız, hadi o gelmeden kaçalım.

0|0
6|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence internet sayesinde artık insanlar hayatı iki şekilde yaşayabiliyor.Bir gerçekte olduğu gibi bir de kendi istedikleri gibi.Fakat insanlar bu duruma kendilerini o kadar kaptırdılar ve gerçekte hangisini yaşamaları gerektiği konusunda o kadar karıştılar ki kendileri bile hangisinin doğru olduğunu kavrayamıyor.Bir tarafta çok hoş bir o kadar da sahte bir dünya diğer tarafta sıkıcı, monoton fakat bir o kadar da gerçek bir dünya var.Bu da insanların kendi hayatlarını istedikleri gibi yaşayamadıklarından kaynaklanıyor bence.Bunu aşabilirlerse böyle bir sorun kalmaz diye düşünüyorum.Çok mu uzattım ne :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Etrafımda yok diyecek kimse olduğunu düşünmüyorum.Bir yere gidiyorsun herkesin elinde telefon kimse kimsenin yüzüne bakmıyor.Facebook kullanmıyorum dediğinde vebalıymışsın gibi bir surat ifadesi. Bazen ne kadar dünyadan soyutlanmış gibi hissetsemde böylesinin daha iyi olduğu kanaatindeyim.

1|0
    0|0
  • hepimiz içindeyiz az ya da çok farketmez aynı renk yani...interneti 2 sene önce bağlattım daha önce iş yerinde gerektiği kadar kullanıyordum.. sosyal platformlara hiç bulaşmadım. bazı işlerimi daha kolaylaştırıyor ve çabuklaştırıyor.oyun kısmına bulaşmamaya çalışıyorum çünkü bende hastalık yapıyor.babama zamanında tetrisi eve soktuğu için kızıyorum hala deli gibi tetris oynuyorum .

0|0
    0|0
  • etrafımda çok var,bende o sonradan dediğin gibi elimi ayağımı çektim bu işlerden lgilenmiyorum etrafımda cok oluyor face aç tekrar felan diye ama ben böyle mutluyum twitter ve face kapattım şuan tek KS var bu siteninde beni onlar kadar etkilediğini düşünmüyorum mutluyum.

0|0
    0|0
  • bir erkeğin en seksi yeri nedir sorularına şehvetle verdiğim "boyun" cevabından sonra profil fotoğrafının akıbetine karar vermiş olabilir misin?

3|1
    2|0
  • Ben kafa dagıtmaya gelıyorum ksden baska sosyal bı medyada hesabım yok. Bugun 4 saat klasık teorık mekanık gordum kafam şişti :/ o yuzden takılmaca.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...