İnsanların sizin hakkınızda yanlış düşünmesi, sizi yanlış tanıması sizi nasıl/ne ölçüde etkiler?

Diyelim ki; bazı sözleriniz ve/veya davranışlarınız, karşınızdaki insan/insanlar tarafından yanlış anlaşılıp onların hakkınızda yanlış düşünmesine sebep oluyor. Siz de açıklama yapıyorsunuz, ben düşündüğünüz gibi değilim diye.

1) Böyle bir duruma düşseniz, doğru anlaşılmak ve doğru tanınmak için karşınızdaki insana açıklama yapar mısınız?

2) Bu durum; yani insanların sizin hakkınızda yanlış düşünmesi ve bu düşünceleri doğrultusunda size yanlış davranmaları sizi etkiler mi? Üzülür müsünüz?

Teşekkürler

0|0
13|21

En İyi Erkek Görüşü

• 1- Açıklama yapmam, şayet duruma göre zaten bunu belirtirim. Yani durduk yere yanlış anladınız diye üzerine de gitmem, fakat gelip bu konuyu üstelerse bende sakince anlatırım paniklemem, baktım saldırı yapıyor bana ordan ordan, hiç ugraşmam.

2- Üzülmüyorum, sadece yanlış tiplerle karşılaştıgımı düşünüyorum. İlla ki hatam olmuştur fakat kişiye göre değişir bu durumumda elbette.

cut.

0|0
    0|0
    • Mesele şu: Ben üniversitede okuyorum. Yanıma birini almıştım ev arkadaşı diye. Boş bulunup ona geçmişte yaşadığım bazı sıkıntılarımı anlattım. Neyse, daha sonra onunla anlaşamadım ve ayrıldık, bugün tamamen çıktı evden. 1 hafta önce de yanıma başka birini almıştım. Bugün o çıkan çocuk şimdiki ev arkadaşıma demiş ki: ‘’O çocuk çok iyi biri, kalbi temiz, kimseye zarar gelmez ondan. Fakat en ufak bir sözde bile kırılır.’’

Halbuki ben öyle biri değilim.

• En azından bu durum durulur, çünkü bakacak bir olumsuz hareket yok, yavaş yavaş alışır sana da

Erkekler Ne Diyor 20

• 1- Eğer sevdiğim saydığım bir insan ise evet gereken açıklamayı yaparım.

2- Eğer sevdiğim saydığım bir insan değilse zerre kadar umursamam ve asla da üzülmem.

0|0
    0|0
  • önce kendini bilen insanlar kendini bilmeyen insanların kendisi hakkında ne düşündüğünü umursamaz :) tabi karşındaki kendini bilmeyen bir insansa eğer anlık hatamdan benim hakkımda yanlış bir düşünceye kapıldıysa bir şekilde bu durumu kurtarmaya çalışırım bir de şu var başkasına göre yanlış olan sana göre doğru olabilir herkesin yanlışına doğrusuna göre hareket etmeye kalkarsan sen sen olmazsın

0|0
    0|0
  • ön yargı varsa zaten o nasıl düşünüyorsa hakkında ve duyduysa o şekilde tanır beni elimi sıkıp merhaba demesine gerek kalmaz..beni tanımış olur kendi aklınca

0|0
    0|0
  • Hepsine benden bir orta parmak.

0|0
    0|0
  • önemsemediğim kişilerse erkeklik organıma kadar

0|0
    0|0
  • kardeşim ben sadece şunu derim benim hakkında kötü düşünen kendi kötü düşünen dir.

Allah seni bildikten sonra gerisini salla.

0|0
    0|0
  • valla beni hiç etkilemez utanmamda ne düşünüyorsa düşünsünler ben kendi keyfime bakarım beni tanıyan saten benim nasıl bir insan olduğumu biliyorlardır bu yüzden hiç kafama takmam o insanda birinden elbette duyacaktır benim nasıl bir insan olduğumu teşekkür ederim

0|0
    0|0
    • Peki onlarla aynı evde yaşamak zorunda kalırsan? Ayrılır mısın sadece bu yüzden?

• Ortada abartacak bir şey yok, ben abartıyorum

• evet olabilir kafanı başka şeylere ver bence

• 1- Uzun zamandır insanlara açıklama yapmak zorunda hissetmiyorum kendimi.

2-Kırılmıyormuş gibi davransamda yine de ben de insanım hepimiz kırılıyoruz sonuçta.

0|0
    0|0
  • insanlar düşünürler.

insanlar konuşurlar.

ne düşünürseniz düşünün be skimde değilsiniz!

sende diyebiliyorsan ne ala. onlar olmasa başklaarı vardır her zaman. boşver takma. değmezmiş onlara

0|1
    0|0
  • aynısı benim başıma geldi kimseyi takmıyorum ne düşündükleride umrumda değil onlar sadece kendi kendilerine düşünür

0|0
    0|0
  • çok önnemli değil..

0|0
    0|0
  • çokta skmde olmaz. benim için çok şey dediler ama. dedikleriyle kaldılar.

0|0
    0|0
  • 1 : Yaparım. Kendimi en iyi şekilde tanıtmaya calısırım

2 : Kesinlikle üzülürüm ama kısa sürede geçer.

0|0
    0|0
  • çok samimi arkadaşımsa üzülürüm onun dışında hiç tınlamam bile gün gelir karşıma çıkıp derse ki sen bana böyle demiştin diye o zaman açıklamasını yaparım

0|0
    0|0
  • Kasımpaşa.

0|0
    0|0
  • yalnış tanıyan kaybeder beni enterese etmez :D

0|0
    0|0
  • Yanlış anlaşılmak üzer tabi ama açıklama yapma gereği duymam . Gerçekte nasıl biri olduğumu karşımdaki anlasın bir çaba sarf etmem .

0|0
    0|0
  • Zerre umrumda olmaz .Bir kez açıklama yaparım. itimat edip etmemek kendi bileceği iştir.

0|0
    0|0
  • benı tanıyan zaten tanıyor tanımayana bişi açıklamak zorunda değilim :)

0|0
    0|0
  • insanların benim hakkımda ne düşündüğünü pek sallamam

saygılar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Nothing else matter dinliyorum Metallicadan :).İsteyen istediğine inanır.Günün sonunda ben kim olduğumu biliyorum.Dileyen dilediğini düşünebilir.

0|0
    0|0
    • Peki onlarla aynı evde yaşamak zorunda kalırsan? Ayrılır mısın sadece bu yüzden?

• Genelde öyle olmasam da sert ve katı bir görünüşüm var. İnsanlar ilk başta ön yargılardan dolayı yanlış düşünürler hakkımda. Düşündüğünüz gibi değilim demem zaman veririm beni tanımları için, davranışları beni etkilemez çünkü dediğim gibi ilk baştaki düşünce ön yargıdır... İlk gördüğünde benden hoşlanmayan ya da korkan insanlar bir süre sonra pervane olur etrafımda, aynı düşüncelerini devam ettiren insan çok azdır onları uzak tutan da benimdir :)

0|0
    0|0

• :) ya dediğim gibi zaman ver insanlara boş yere iyi davranılsın istemiyorsun anladığım kadarıyla.

• herkes anlamak ıstedıgını anlar sen kendını ne kadar zorlasan zorla bunu kolay kolay degıstıremezsın. hatta bazen sen bısı demesen yapmasan da ınsanlar cok ıyı karar verır senn kım olduguna falan. ugrasmak nafıle.. ugrasmak ıcın calısmam bıle herkes tarafından ıyı tanınacak degılsın ya .

0|0
    0|0

• Eskiden olsa aşırı üzülrdüm en pislik insan bile bni kötü bilsin istemezdm ama nolduysa bilmiorum durumlar değişti artık o kadar da önemli değil istediğini düşünsün.sonucta hayatmda o kadar önemli biri değilse üzülmeme de sebebiyet olamaz ben benim için en önemlisiyim :)

0|0
    0|0
  • Çok üzülürüm yüzüm düşer, o ortamda asla olmak istemem. 1 kere açıklama yaparım. olmazsa yüzlerine bakmam zaten

0|0
    0|0
  • Karşımdakinin kim olduğuna bağlı,değer verdiğim biriyse açıklama yaparım.

Değersiz biriyse kendi bildiğiyle kalsın,umrumda olmaz :)

0|0
    0|0

• Mesele şu: Ben üniversitede okuyorum. Yanıma birini almıştım ev arkadaşı diye. Boş bulunup ona geçmişte yaşadığım bazı sıkıntılarımı anlattım. Neyse, daha sonra onunla anlaşamadım ve ayrıldık, bugün tamamen çıktı evden. 1 hafta önce de yanıma başka birini almıştım. Bugün o çıkan çocuk şimdiki ev arkadaşıma demiş ki: ‘’O çocuk çok iyi biri, kalbi temiz, kimseye zarar gelmez ondan. Fakat en ufak bir sözde bile kırılır.’’

• O söyleyen çocuğa da söyledim ben böyle birisi değilim diye, şimdiki ev arkadaşıma da söyledim, ben böyle birisi değilim dedim. Ama ikisinin de bana karşı sanki bu durumu bilip bana ‘’ona göre’’ davrandıklarını hissediyorum, bana karşı hakkımda yanlış düşünerek davrandıklarını hissediyorum. Sırf bu yüzden şu anki ev arkadaşımdan ayrılmak bile geçti aklımdan. Ne diyorsunuz bu konuda, bana bir fikir verir misiniz lütfen?

• umursamam ... benim hakkımda böyle düşünüyosa beni yakından tanımayan biridir ... yakınım olmayan birininde hakkımda ne düşündüğü umrum olmaz doğrusunu söylemek gerekirse

0|0
    0|0
  • ne kadar çabalarsan çabala eğer hakkında yanlış düşünüp ve hala ona takılıp kalıyorsa vazgeçiremiyorsun inandıramıyorsun malesef.

ve etkiler tabiki üzülürüm

0|0
    0|0

• O söyleyen çocuğa da söyledim ben böyle birisi değilim diye, şimdiki ev arkadaşıma da söyledim, ben böyle birisi değilim dedim. Ama ikisinin de bana karşı sanki bu durumu bilip bana ‘’ona göre’’ davrandıklarını hissediyorum, bana karşı hakkımda yanlış düşünerek davrandıklarını hissediyorum. Sırf bu yüzden şu anki ev arkadaşımdan ayrılmak bile geçti aklımdan. Ne diyorsunuz bu konuda, bana bir fikir verir misiniz lütfen?

• çokta tın ...

0|0
    0|0
  • Aynen . Açıklama yapmaya çalışırım, üzülmeye gelincede çok üzülürüm.

0|0
    0|0
  • karsımdakı kısı benım ıcın degerlı ıse evet acıklama yaparım onun dısında bılmedıgım bı kısı yorum yaparsa hıc umursamam

0|0
    0|0
  • isteyen istediğini düşünebilir şeklindeyim

0|0
    0|0
  • hiç takmam kafaya :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...