Andımızın kaldırılması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Andımızın kaldırılmış. Ben çok üzüldüm siz ne düşünüyosunuz?

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• Her şeye rağmen Türk'üm. Doğruyum.

"Ne mutlu Türk'üm diyene" dedik. ırkçısınız dediler. Irkçılığı bundan sonra görün:

"NE MUTLU TÜRK OLANA"

4|4
    0|2

Erkekler Ne Diyor 18

• demokratikleşme paketi adı altında Türkiye'yi, kendi istedikleri şekilde manüple edecekler. Dikkat edersen, bu paketin en önemli yapılma amacı; bir an an önce kamuda başörtüsü yasağını kaldırmak. Bunlar demokratikleşme paketi diyor da; bu paketin adı "faşizme giriş paketi" resmen

3|1
    0|1
  • Bence çok iyi oldu.

2|0
    3|4
    • Neden peki

• Irkçımı? Türkiyede yaşıyoruz Türküz.. başka bir ülkede söylense ırkçılığı anlarım ama biz zaten türküz. ırkçılıkla ne alaka?

• Türkiye'de yaşıyorsun diye başka millete mensuplara bunu okutmak ırkçılık.

• Kürt kardeşlerimiz Türküm demek istemiyormuş söylenilene göre. Oysa bana göre kökenler ayrıdır ama hepimiz Türk adı altında birleşiriz. Bu yüzden Türküm demek tüm kökenlerimizi ifade eder. Hadi bu kadar geniş bakamıyorlar diyelim. Onlara göre bu bir dayatmaymış. Peki ilkokuldan itibaren dayatılan din dersi nedir? Burası demokratik ve özgür bir ülkeyse insanlara zorla din öğretemezsin. Allah'a şükür inançlı biriyim ama daima özgürlükten yanayım.

1|1
    0|1
  • Bu, Türküm, doğruyum diye başlayan, ülküm yükselmek, ileri gitmek diye devam eden ve varlığım Türk varlığına armağan olsun diye biten bir söylemdir. buradaki Türk kavramlarını kaldırırsanız ahlak ve erdem kalır geriye, çocuklara verilen de budur. Kaldırılmak istenen Türk kelimesidir. Aslında Güneydoğu Anadolu’ya bakarsanız zaten kendi maliyesini, polisini, idari yönetimini kurmuş bir yapı söz konusu, adım adım özerkliğe gidiyorlar. Türk kimliği giderek Anayasa’dan da çıkarılacak, gidiş o.

Anadilde Kürtçe eğitim de Anayasa’nın 42. Maddesine aykırı. Bu maddeye göre başka bir dil Türk yurttaşına anadili olarak okutulamaz, öğretilemez. Okullarda Kürtçe okutulamaz. 42. Madde yabancı dile izin vermiştir, ama ana dil olarak değil. Devletin dili Türkçe ise eğer, ana dili de Türkçedir.

2|1
    1|2
  • Ne mutlu türküm diyene

2|1
    0|1
  • Cumhuriyet rejimini sindirmek yok etmek için atılmış adımlardan biri başka mantıklı bir açıklaması olamaz

2|0
    0|1
  • Çok da iyi oldu pek de güzel oldu

0|1
    3|2
  • sitede küfür yasak o yüzden fikirlerimi açıklayamıyorum

2|0
    0|1
  • Daha neler kaldırılacak bu ne ki?

0|0
    0|1
  • Çok sevindim çok gecikmiş bir uygulama kimse hergün Türk olmadığı halde Türküm demek zorunda bırakılmamalı kimse Atatürk'ün izinden durmadan ilerleyeceğine and içmek zorunda kalmamalı normal olan budur

0|1
    1|2
  • Çağdışı bir uygulamaydı zaten böyle bir uygulama ayıptı geç alınmış bir karar

0|1
    1|2
  • daha neler kalkacak eksilecek

0|0
    0|2
  • Hepsi amerikanın oyunu sırf avrupayı güçlendirmek dünyayı feth etmek için türkiye'de elden gidiyor yazık

0|0
    0|1
  • Bence de olmaması gereken birşeydi fakat kaldıran adamların kaldırma amacı ile benimki farklı..

0|0
    1|1
  • bence normaldir bu millet böyle devam ederse istiklal marşımızda kaldırılacaktır

0|0
    0|2
    • istiklal marşı muhafazakarlarında marşıdır.mehmet akif bir muhafazakar idi.fakat and tamamen ırkçı ve jakobence.

• TÜRK' lük ayrı bir şey onu TÜRK olmayan anlayamaz inşallah başka birşeyleri daha kaldırmazlarr

1|0
    0|1
  • kaldırılmamalı ve hala söyleniyor kaldırılmadı

0|0
    0|0
  • Hükümetin 23 hayali gerçek olursa şeriyata göz kırparız demek

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 10

• o da birşey mi benim okudugum lisede cuma çıkışları okunan istiklal marşı da kalkmıştı. Allah belalarını versin ya herşeyi mahvettiler Mustafa Kemal geldi bir Cumhuriyet Devleti kurdu ama müslümanlarda demokrasiyle tanışan ilk devlet olarak yeniliği kaldıramadılar tek neden bu biz ileriye değil geriye gitmek yozlaşmak önümüzü görmemek istiyoruz dediler ve ülkemiz bugün bu halde. Bu arada bugun Gezi döneminde bakkala ekmek almaya çıkan ve polislerce kafasından vurulan 14 yaşındaki Berkin'inin hastanedeki uyanamayışının 107. günü. bilin istedim.

2|1
    0|1
  • Türkiye Cumhuriyetinde ekmek yiyen kendini bilmez nankörlerin Türküm demekten hoşlanmadıkları için erdoğanın yaptıgı asrın hatası. bu kımlık adı altında kı herkes amerıkaya da gıtse Türk vatandaşıdır dili dini ırkı farketmeksizin böyle anılırlar ama kendi ülkeleri altında bu kelimeyi söylerken sınırlenıp bıde bunu dile getiren bölücülerin kendi bilmezlerin işine yarayan birşey olmuş. ekmek yediği kaba tüküren para kazandığı devleti kötüleyen insanlara bir kap kına yollayın yaksınlar ama şunu kimse unutmamalı kim ne derse desin NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

1|1
    0|1
  • Andımızı okurken bitsedee gitsek diye dua ederlerdi istiklal marşını okurken hakır hakır gülünürdü insanların vatan aşkı yenimi doğdu ?

0|1
    1|0
  • çok isabetli olmuş.

sözlerini hatırlayalım.

türküm, doğruyum, çalışkanım,

yasam; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.

ey büyük atatürk!

açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

varlığım türk varlığına armağan olsun.

ne mutlu türküm diyene!

çok fena, ırkçı.

1|1
    2|0
  • ben bu sabah andımızı okuduklarını duydum yeni. evvelden bir kişiydi okul merdivenlerine 4 öğrenciyi çıkarmışlardı okuyorlardı:)

0|0
    0|0
  • Yerinde bir karar.

1|1
    1|3
  • ''Türküm'' deyince diğer milletler tahrik oluyormuş

2|0
    2|0
  • Türklük fena batmış birilerine..

1|2
    2|3
  • küçükken zorunlu olarak okuturlardı keşke bizim zamanımızda kaldırılsaydı