Sizce insanlarin Ömrü niye kısalmıştır ... ?

İnsanoğlu 950 sene yaşarken; neden maksimum 120-130 sene yaşar hale gelmiştir?

Bu geriye gidiş herhangi bir günahın bedelimidir? Yoksa yaşamayı bilmemesi yüzünden mi ?

insanoğlu kendi ömrününün kısalmasını sağlamıştır?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• Allah günah yazmasında bana bu kadar yaşamak bile fazla geldi

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 120-130 da az değil yahu

ben 60-70 ortalama diye biliyordum

sebep çoktur farklı açılardan bakarsak

doğanın katledilmesi de denebilir

çarpık yaşamlar denebilir

savaşlar, hastalıklar vs denebilir

dini açıdan bakarsak olması gereken şekilde yaşanmadığından denebilir

liste uzaarr gider

0|1
    0|0
  • Nedenini bilemicem ama iyiki de öyle olmuş ben 60-70 senenin günahını düşünemiyorum 950 ne demek yan yan bitmez.

1|1
    0|0
  • Eskiden bu dünyanın bekçileriydi insanlar doğayı korurlardı şimdi en büyük ihanet edenleri doğayı mahvediyorlar yapaylık arttıkça ömür kısalıyor bu benim görüşüm

1|1
    0|0
  • İnsan hiçbir zaman 950 sene yaşamadı.

0|1
    2|2
    • SwimInFlames;

bence iyi bir arastir bence : )

• Teist değilim

• Kur'�n-ı Kerim'de Hz. Nuh (a.s.) yaşıyla ilgili olarak şöyle denilmektedir:

"Andolsun ki. biz, Nuh'u kendi kavmine gönderdik de, O, dokuz yüz elli yıl onların arasında kaldı. Sonunda, onlar zulümleri�ni sürdürürken tufan kendilerini yakalayıverdi. Fakat biz, O'nu ve gemidekileri kurtardık ve bunu �lemlere bir ibret yaptık." (Ankebut, 29/14 ve 15)

Erkekler Ne Diyor 3

• İnsan ömrü kısalmadı aksine kolaylaşan hayat ömrün uzamasına neden oldu.Eski insanlar tahminen en çok 45 50 yaşına kadar yaşıyorları çünkü doğa şartları çok zorluydu fakat şimdi evindesin sobaya odun bile atmadan kaloriferli dairende hiç uğraşmadan edindiğin öğütülmüş kahveni yudumluyorsun ne bir hayvan tarafından yenirsin ne de başka kabilelerle savaşta ölürsün doğal olarak ömrün başına bir kaza gelmezse eskisine göre daha uzun olur.

0|1
    0|1
  • komşu 998 yaşında hala yaşıyor

0|1
    0|0
  • hızlı yaşıyoruz ondandır belki

0|1
    0|0
Yükleniyor...