Matematikçi arkadaşlar bu sorunun cevabını biliyor musunuz?

(a n b') n b ifadesinin en sade biçimi nedir? Soru test sorusu ama şıklarını bilmiyorum. (Konusu kümeler) n kesişim işareti olarak kullanılmıştır)

Güncellemeler:
düşünerek cevap veren arkadaşlara teşekkürler, demek ki 15 sene boyunca kullanılmayan matematik bilgileri unutuluyormuş, soruya rastladığımda b kümesi diye cevap vermiştim.

çözümüm de şu şekildeydi: a n b'= boş küme, boş küme n b=b diye düşünmüştüm, ikinci kesişim işlemi yerine birleşim işlemi uygulamıştım
dipnot: insanlar matematiği sevmiyorum diyor ama matematik soruları en fazla cevap alan sorulardanmış :D

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

• Cevap boş küme.

0|0
    0|0
  • Boş küme

0|0
    0|0
  • yok kız unuttuğndan değilmiş işte yanlış görmüşsün. matta soruyu yanlış çözünce tribe girmeyin yav. biraz uğraş olacak :)

0|0
    0|0
    • yok sınava falan gireceğimden değil kafam takıldı sadece

• bunun dağılma özelliği mi ne var, byle bnin değilinin kesişimi boş küme. sonra zaten ayla boş kümenin kesişimi de boş küme, cevap da boş küme

0|0
    0|0
  • A kesişim bnin değili sadece a da olup b de olmayan elemanlardır. Sadece ada olup b de olmayanlarla bnin kesişimi olmaz. Cevap boş küme.

0|0
    0|0
    • peki bu soruda kesişim işaretleri yerine birleşim işaretleri olsaydı cevap ne olurdu?

• A birleşim bnin değili evrensel küme eksi b nin elemanları olur. B ile birleşimi de evrensel küme olur.

• boş küme

0|0
    0|0
  • beynimin sayısal kısmına oksijen gitmiyor.

o.O

0|0
    0|0
  • soru kolay da bir kalem kağıt bulsam iyidi hani çözülmezse çözebilirim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• çokgen<3 dsads

0|0
    0|0
  • sorun eksik.evrensel küme var mı? yazmamışsın.yok varsayarak yapıyorum.

a nın elemanları x ve y,

b nin elemanları z ve y,

a n b nin elemanı da y olsun.

>>(a n b') n b =( (x+y) n (x) ) n (z+y)

>> = (x) n (z+y)

>> =boş küme

0|0
    0|0
    • bana verilen bilgi de bu kadardı. peki kesişim işareti yerine birleşim olsaydı sonuç ne olurdu?

• a ve b nin birleşimi iki kümenin tüm elemanlarıdır.x+y+z dir.ona göre yap.

• a u b ...Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

0|0
    0|0
    • çözümü var mı?

• çözümü elbette vardır kabataslak düşünerek bu cvbı verdim tam emin değilim konuları hatırlamıyorum çünkü

• cevap boş küme olacak

0|0
    0|0
  • matematik 7din bitirdin beni

0|0
    0|0
  • hey gidi be lise1 konuları su giibi içerdim bunları

0|0
    0|0
    • lise mi, benim okuduğum lise de matematik nerdeyse yoktu, orta okulda gördüm, geçen de bir akraba sordu bu soruyu, biliyor musun cevabını

• kızlarsoruyor oldu lise1matematiksoruları

0|0
    0|0
    • merak ediyorum, ilişki için aldığın cevaplar ilişkini güçlendirdi mi?

• ilişki sorum yok

Yükleniyor...