Hiç olmadığı kadar yardımınıza ihtiyacım var.

Son zamanlarda değil bu uzun süredir böyle.Kendime,aileme ya da bir başkasına zarar verme korkusu içerisindeyim.sorunlarımı dile getirirken zorlanıyor ve bazen en ufak şeyi bile bir tehdit unsuru olarak algılıyorum.Artık çok zorlanıyorum dün annemle bu konuyu konuştum ve beni bir psikiyatriye götürecek yakın zamanda ancak hayatım zehir oldu.Ailemi seviyorum evet sorunlar yaşadık ancak onları gerçekten seviyorum ancak aklımdan çıkartamadığım iğrenç düşünceler basıyor zihnimi.Kendimi kaybetme korkusu yaşıyorum..Dün bütün gece uyuyamadım ağladım annemin yanında kendimi çok aciz ve güçsüz hissediyorum.Lütfen.lütfen eğer benimle aynı sorunu yaşayan ya da buna daha önce rastlamış olan biri varsa nasıl atlattığını anlatsın.bundan nasıl kurtulabilirim?İnternette bunun takıntı adlı bir psikolojik rahatsızlık olduğunu öğrendim ancak emin olamıyorum belki de kendimi hemen öldürmem gerekiyor elki bu en iyi çözüm lütfen yanımda birilerini olduğunu bilmeye ihtiyacım var soruyu gizli soracağım bunun için şimdiden af diliyorum çünkü böyle bir soruna sahip olmaktan utanıyorum.

Güncellemeler:
Utanıyorum çünkü okulumdaki insanlar arkadaşım dediğim kişiler hatta dostlarım bile benden çekinir oldu bana yadırgar gözle bakar oldular bunu öğrendikten sonra.Şimdi burada da aynısı olur diye korkuyorum benim kendimi rahatça ifade edebildiğim tek yer burası burayı da kaybetmek istemiyorum.
Benim için her birinizin cevabı oldukça önemli hepinize teşekkür ediyorum.Her birinizin kelimeleri

ayrı bir rehber oldu bana.
Doğru bir karar mı ve ne kadar işe yarayacak bilmiyorum ancak artık bir yerlerden başlamam gerekiyor.Ben artık kendimden ve rahatsızlığımdan utanmayacağım ve tedavi olmak için bunu kabulleneceğim.O sözde arkadaşlara gelince benim için artık hiç bir değerleri kalmadı.Artık yeni insanlarla tanışmanın zamanı artık yeni ufuklara açılma zamanı.Her şey daha iyi olacak hissediyorum.Ve sizin için bir önemi var mı bilmiyorum ancak benim için o sözde arkadaşlardan daha değerlisiniz..Hepinize teşekkürler:)
Arkadaşlar rahatsızlığım yine tetiklendi oysa bir süredir iyi hissediyordu.Anladığım kadarıyla korku ve gerilim tarzı şeyler izleyince tetikleniyor.Ne yapmalıyım?

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Seni zaten bu durumun için yani rahatsızlığını öğrendikleri için uzak duruyorlarsa onlar zaten hiçbir zaman dost olmamıştır. Rahatsızlık her insanın başına gelebilecek birşey. Burada birbirimizin orunlara çözüm aramak ve dertlerimizi anatabilmek için bulunuyoruz. Bence siz o dostlarım, dediğiniz kişilerle durumunuz düzeldikten sonra da kontak kurmayın.İyi gün dostu olacaksa kimse gerekmez olmasın.

0|1
    0|0
    • Bunun her zaman farkındaydım aslında sadece kendime bunu itiraf etmek istemedim çünkü kendime karşı dürüst olduğumda tamamen yalnız kalacaktım.Şimdiyse başladığım noktaya dönmüş gibi hissediyorum kendimi.Bana eğer gizliden çıkarsam kimsenin beni yargılamayacağına söz verebilir misin?

• Kimsenin değil, sizin kendinizi yargılayıp yargılamamanız önemli, kimse sizi neden yargılasın ki? boşverin, kendinize takıntı yapmayın bunları, illaki herkese eyvallah ben gidiyorum, demeniz gerekmez.Çıktın gitti, o kadar...Burada herkes böyle yapıyor.:)Sende yap...

• :) teşekkür ederim her şey için

Kızlar Ne Diyor 4

• Psikolojik veya fiziksel her ne türlü olursa olsun rahatsızlığın hiçbir türlüsü iyi değildir.Utanmanızı gerektirecek bir durum yok ortada o yüzden özürdilemenizde gerekemez. Annenizin fikrine bence katılın ve bir uzmana gidin.Yaşınızı tam olarak bilmiyorum fakat yaş krizine girmiş olabilirsiniz, o yüzden bazı şeyler hem sizin istediğiniz gibi hem de sizin istediğiniz şekilde olsun istiyorsunuz.Dünya sizin etrafınızda dönsün gibi bir hisse kapılıyorsunuz ara ara, anlattıklarınızdan bunları çıkartıyorum.Annenizin yanında kendinizi aciz ve güçsüz hissetmeniz çok normal sonuç olarak her anne evladından güçlüdür, her anlamda... Siz ufak tefek şeylere kafa yorup sinirlenmeyin. Herşeyi kafanıza takarsanız, bu da takıntıdan çok saplantı olur.

Annenizin tavsiyesine uyup bir uzmana danışın.En iyi çözümü onlar suncaktırç

Geçmiş olsun.

0|1
    0|0
  • Tövbe de ölüm cözüm degil... ilk basta Allahtan yardim dile bence.. derdide veren Allah dermaninida veren Allah. Ilk günahlarina tevbe et sonrada Allahtan dile gecmesini... Namaz kilmiyorsan namaza basla en iyi tedavi budur.. bunun yanisira evet psikolojik tedavi görmelisin. Spora basla ayrica bunaldigimda spor yaptimi bana tedavi gibi geliyor bu. Kücükken daha cocukken bende sorun yasamistim bu sekil degil ama benzer.. birde oyalanacak fazla düsünmeyecegin seyler yapmalisin... kesinlikle uyku hapi alma derim ben. Okul stresine de en iyi gelen sey spor. ALLAH yar ve yardimcin olsun

0|1
    0|0
  • utanmana gerek yok, insanız bazı anlar yataktan çıkası yaşayası gelmiyo insanın geceleri ağlayıp bu boşluğu doldurmakta zorlandığım çoook olmuştur, acizliğime de tahammül edemediğin anlarda hakeza.Ama derler ya, insanın bütün iç acılarının toplamı Rabbinden uzaklığı kadardır diye, ben kendimde farkettim ki Allah tan ne zaman uzaklaşsam bu tip depresif psikoloji beni sarıyo, boşluğu şeytan bu şekilde dolduruyo bir link atayım içini ferahlatsın istersen.banada arkadaşlarım psikologa git bir istersen diye çok söylediler gitmedim, derdimi nasıl anlasın bir insan dedim ancak beni Yaratan anlar benden dedim, O'na tutundum ve ne zaman O'na tutundum o gün bugün huzurluyum, ne zaman O'ndan uzak kalsamda o kadar berbat.Linki göndereyim mi? bana iyi gelir böyle zamanlarda?

0|2
    0|0
  • Ya utanma asla sonuçta elinde olan bişi diil bende de farklı psikolojik sorunlar oldu seninki kadar değildi tabi ki ama seni oyalıcak şeyler seni mutlu edicek şeyler yap.. Arkadaşlarınla eglen kendine hobiler edin psikiyatriye kesinlikle git..

0|1
    0|0
    • İstemiyorum gerçekten istemiyorum kimseye zarar vermek.Özellikle gece yatmadan önce çok oluyor uyku düzenim iyice bozuldu.Ya benim bu sene sınavım ne yapıcam ben?

• Rica ederim umarım bir an önce düzelirsin..

Erkekler Ne Diyor 1

• Geçmiş olsun kardeş benimde 2 sene önce böyle sorunlarım vardı ama anneme babama karşı değil diğer herkese böyle bir dusuncem vardı sankı lan deseler oldurecem gıbı pskılojım bozuktu destek alarak duzeldım sınır hastalığı gıbı birşey ınsallah sende duzelırsın yakın zmanda

0|1
    0|0
    • Teşekkür ederim.Peki bu süreçte ne yaptın kendini daha iyi hissetmek için?

Yükleniyor...