Pele abartılmış bir futbolcu mu?

yani tamam şimdi oynamıyor elbette ama Pele'nin abartıldığını düşünüyorum siz de bu fikrime katılıyor musunuz? nedir bu ya o kadar görüntüsünü izledik kat kat iyileri var.

0|0
4|20

En İyi Kız Görüşü

• Bence abartılıyor özellikle attığı gol sayısı ,gecenlerd bir spor programında anlatıldıda Pele'nin döneminde ulusal lig yokmuş sadece bölgesel linkler onlarda kendi aralarında ilçe liglerine kadar uzanıp gidiyormuş yani pele mahalle takımınn oyuncusuymuş o yüzden o kadar gol atmış :)

0|0
    0|3
    • Yapılabilecek en büyük hareketlerden biri Pele'ye mahalle takımının oyuncusu demektir. -ledim.

Kızlar Ne Diyor 3

• o zamanlar futbolculara bu kadar fazla yatırım yapılmıyordu. şimdi ne yediklerine, nasıl bir hayat sürdürdüklerine, alışkanlıklarına kadar her şeyi detaylı inceleyip, organize ediyorlar bunları. yani hangi kişisel diyet hazırlıyorlar. o zamanlar tıp bile bu kadar ileri değildi. o yüzden abartı değil bence. bazıları demiş ki, günümüzde oynasa belki adını bile duymazdık. bence yetenek varsa, bugün kullanılan metotlarla onu zirveye çıkarırlardı ve adını yine duyabilirdik.

0|1
    0|1
  • bence de öyle..katılıyorum..brezilya milli takımından başka başarısı olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • Pele kesinlike abartılmış birisi. Egoist bir adam. Gerçek efsane Maradona

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Aynen katılıyorum kardeşim.Ben arşiv maçlarına biraz meraklıyımdır da durarak oynayan bi futbolcu öyle çok koşan mücadele eden birine benzemiyo zaten sadece o değil o zaman şimdiye göre futbolcuların fizik kondüsyonu çok gerideymiş.şimdiki gibi kondüsyona dayalı bi futbol oynanmıyor.sonuçta 50'lerde 60'larda oynayan bi topçudan bahsediyoruz.Herşey teknoloji v.s nasıl gelişiyorsa futbolda durmuyor gelişiyor.tamam çok yeteneklidir muhakkak ama şimdi oynasa ne yapardı soru işareti.Maradona dersen Maradona hakkaten çok hızlı fizik olarak iyi ve en az onun kadar yetenekli.maradona daha iyi yani bence.

0|1
    0|1
  • çocukluğumdan beri futbolla az çok ilgilenen biri olarak söylüyorum, abartılmış diyemeyiz, ama gelmiş geçmiş en iyi futbolcuda değil bence... neden ? birçok cevabı var, birincisi her jenerasyonda dünyanın en iyi futbolcuları kendi şartlarında değerlendirilmeli, ikincisi pele'nin oynadığı dönemdeki defans anlayışıyla günümüz defans anlayışı çok farklı, hiç şüphe yok o zaman futbol daha kolaydı ve pele bir röpörtajında; rakip takıma nasıl defans yapıldığını gösterdiğimiz olurdu demiş, üçüncüsü Brezilya Ligi her zaman defans anlayışı sert olmayan hücuma yönelik futbolun oynandığı teknik kapasitesi yüksek bi ligtir. zorluk derecesi düşüktür, ve Pele brezilya ligi ve amerika ligi hariç avrupa'ya transfer olmamıştır, ve günümüzdekinden daha da kolay olan bi brezilya liginde bu kadar çok gol atması normaldir, çünkü dünyanın en zor ligleri ingiltere ve italya ligi gibi avrupa ligleridir. o zamanda bu böyledir, şimdi olduğu gibi, dördüncüsü Pele'nin oynadığı dönem ofsaytı ile şimdiki ofsayt arasında dağlar kadar fark vardır. yani ofsayta düşmeden gol atmak yine pele zamanında çok daha kolaymış, ve futbolla ilgilenen herkes bilir ki pele bir forvet oyuncusudur, forvetler ofsaytla kardeş gibidir, ofsaytla ilgili bir kural bir golcünün gol atma istatistiğini doğrudan etkiler, daha fazla gol atmasını sağlayabilir, ya da düşürür, bütün bunlara rağmen yinede abartılmış diyemeyiz çünkü öncü yani ileriki döneme ışık olan bi futbolcudur, yani futbolun sevilmesinde, popülerleşmesinde ve bugünlere gelmesinde önemli katkıları olmuştur...

0|0
    0|0
  • zamanının iyi futbolcularındandır günümüzde oynamış olsaydı adını bile bilmiyor olabilirdik..

0|1
    0|0
  • Futboldan ne kadar ilgili olduğunuzdan ve anladığınızdan şüphe ederim .

Bu bir iki mahalle yorumcusunun fikri değildir , dünyaya kendisini kanıtlamış bir futbolcudan bahsediyoruz .

0|0
    0|0
  • Bence Pele oynadığı dönemin en iyi oyuncusu. Maradona mı Pele mi dersen bunun karşılaştırılması olmaz. Ben ayrı dönemlerde oynayan oyuncuların karşılaştırılmasına karşıyım. Peleden kat kat iyisi var derken Pelenin oynadığı dönemden örnek vermen gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Pele'yi şimdiki koşullara göre değerlendirirseniz Sabri'den bile kötü sonucunu çıkarabilirsiniz.

Bu mantıkta gidersek 15~20 yıl sonra Messi'yi de mahalle futbolcusu olarak değerlendirirler.

0|0
    0|0
  • Holden_Caulfield e katılıyorum... Bu son model bir otomobil ile 50 model bir otomobili konfor ve güvenlik açısından karşılaştırmaya benzemiş...

Birde o dönemin futbol topları şimdikilerden çok daha ağır diye biliyorum ben.

0|0
    0|0
  • ozamın futbolu bunu gosterıyodu ozamankı degerle bu zamankı degeri bır degıl ozamanlar al topu gıt futbol daha kolaydı şımdı adamların herşeyı var parasını alıyo edıyo kopek gıbı oynamak zorunda ben amator topcuyum kaptanım ama bana birisi gelip bukadar maaş alcan adama akıllı top oyna afedersınız ama bıyerım çıkaaya kadar oynarım

0|0
    0|0
  • şu anki zamanla kıyaslamak dogru degil o devirlerin messisi gibi modern futbolla mukayese edilmemeli

0|0
    0|0
  • Pele Santos'un dünyanın bir numarası olmasında ciddi pay sahibi olmuş bir futbolcu. Ama dönemsel incelemek lazım yapılanları. Modern futboldan çok uzak bir dönemde o tarzın en iyisiydi. Futbolda genin rolü büyük. Günümüz futbolunda oynuyor olsaydı yine dünyanın önemli oyuncularından olurdu.

0|0
    0|0
  • Buradan buyrun link

0|0
    0|0
  • sonuna kadar abartılmış çünkü pelenin doğru düzgün videosunu bile bulmak zor sadece radyo ile kayıtları var pele aldı gitti vs abartma yani

0|0
    0|0
  • Maradona nın yanında lafı bile edilmeyecek kadar eski tip salak alan savunmasına çalım atmış kaliteli bir futbolcu.hep söylediğim gibi, şimdi yaşasa mosheau dan öte olmaz idi.

0|0
    0|0
  • Bir insan gelişine topa vole yerine rövaşata vuruyorsa. Onu da bu kişi buluyorsa üzerine ne diyelim.. Efsanedir.

0|0
    0|0
  • o zaman en iyisi oydu. o yüzden böyle. messiyi sevmem ama ilerde messide pele gibi olacak

0|0
    0|0
  • Fifa 2000' de tüm özellikleri 7 lan adamın :(((((((((((((((((((8888888888888888888

0|0
    1|0
  • kendi döneminin en iyisi maradona kendi döneminin en iyi şimdide messi kendi döneminin en iyisi

0|0
    0|0
  • abartı yok.

0|0
    0|0
  • Benim favorim pele.

0|0
    0|0
  • Evt biraz abartı var bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...