Neden 20 yaşındaki bir insan bağlanmak ister ?

ilişkilerin en güzel kısmının flört aşaması olduğunu düşünüyorum. 2 tarafta çok anlayışlı ve mantıklı. fakat ne zaman ki flört biter olay biraz daha ileriye gider, işte o zaman ilişki bence çekilmez bir hal alıyor. size soruyorum kızlar beraber vakit geçirmek sinemaya, tiyatroya gitmek, gezmek tozmak , eğlenmek varken. neden bir anda karı koca havasına giriyorsunuz ? yahu insan 15 dakika geç mesaj attı diye tüm gün trip yer mi allah aşkına.Bu tüm kızlarda var : neden sevgilinizle tüm gün iletişim halinde olmak istiyorsunuz ? yahu biraz mesafe bırakın iki tarafta sıkılmasın işte. illa cılkını çıkartmak mı lazım yani nedir. Ayrıca nasıl bir mantıkla 1 aydır görüştüğünüz kişilere "ben sensiz yapamam" falan diyorsunuz ? yahu ben mi çok realistim bilmiyorum ama böyle diyen kızlar çok itici geliyor. e yalan söylüyorsun işte arkadaş. o gün ayrılsak 10 gün sonra hatırlamazsın bile. ama yok illa o saçma sapan klişe cümleler dillere pelesenk olacak. "sensiz yapamam "bilmem ne. bunu söyleyen erkekte çok itici kız da çok itici. arkadaş biraz realist olalım mantıklı davranalım. daha 19-20 yaşındasın hemen mecnunu bulmuş gibi davranma 1 ayda. gezelim tozalım eğlenelim. ama gün içinde 10 saat beraber olduğun bir insandan akşam eve gittiğinde ailesiyle birlikteyken 2 saat seninle mesajlaşmasını bekleme yahu. bunu yapınca bir kız ben soğuyorum direk. neden çünkü samimi olmadığını biliyorum. ama biraz gerçekçi olan kızlar beni acayip cezbediyor. allah aşkına nedir sizin bu genç yaşta hemen birilerine bağlanma sevdanız ? bu tripler ne zaman bitecek, ilişkiden ne zaman zevk alacağız yahu? trip trip trip günde 3 öğün trip yiyoruz.

ayrıca hazır konusu açılmışken söyleyeyim, bazı kızlarda öyle bir ego var ki dağ gibi olmuş everesti geçmiş. istiyor ki herşeyi erkek yapsın. erkek arasın erkek sorsun, muhabbeti erkek başlasın erkek sürdürsün erkek bitirsin. o sadece saksı gibi dursun öyle erkek onu gezdirsin tozdursun bilmem ne. ne doğru düzgün muhabbet etmesini biliyor ne bişey. ama bütün suçu erkekte arar. yahu biraz kendine bakmaz mı insan. ondan sonra kadın-erkek eşitliği bilmem ne diye ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz. benimle aynı maaşı alan kız 20. buluşma olmuş hala elini cebine atmıyor. yahu hiç olmazsa bir teklif et.%90 karşında ki adam ödetmez zaten. vallahi zoruma gidiyor. en sonunda hepsine resti çekicem valla 25-27 yaşıma gelinceye kadar hiç bir kızla takılmayacağım. EGOLARINIZDAN KURTULUN hiç kimse ingiliz prensesi değil , zamanında hepimiz hacı şakirle yıkandık, hepimizin dolabında dondurma kabında soğumuş taş gibi olmuş köfteler vardı, nereden geldi bir anda bu prenseslik? hoşlandığınız vakit geçirmek istediğiniz kişiye bunu belli etmek zayıflık göstergesi DEĞİLDİR. Herşeyi erkekten BEKLEMEYİN ve lütfen abartmayın.

sonradan ekleme : valla yazıyı baştan sona okudum tekrar. başı ayrı sonu ayrı olmuş ama idare edin dolmuşum galiba biraz. soru formatından da çıkmış ama ne yapalım artık

Güncellemeler:
ikinci ekleme : okumayan bir toplum olduğumuz ne kadar belli :) yahu yarım sayfa bile tutmaz nesi zor geliyor size bunu okumanın :)

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Bir kere gençlerin özelliklede kızların bunu yapmasının sebebi, ailesinden ve etrafından görüp duyduğu şeylerdendir.Hişşşt, sen kızsın, ağır ol, o erkek bırak o ödesin hesabı, ipleri eline verirsen, cıvkını çıkartırlar.Erkeklere yüz vermeye gelmez, gibi abuk subuk laflar hepsi ve bu yaşlarda özelliklede kızlar, ilk çıkmaya başladığı birinin hayatının erkeği olacağını, dünya'da ondan başka erkek olmadığını ve onsuz yaşayamayacakları tassavvur ederek, böyle hareket ediyorlar. Yani bilinçsizce yapılan hareketler sonuçta, böyle hareketleri, bizim toplumdaki kızlara başka türlü anlatamazsın. Tabi yaşları ilerledikçe daha olgun düşünerek başka davranırlar. Bence siz türk kızlarından dışarı çıktığınızda birşey ödemelerini beklemeyin, hatta teklif bile etmelerini beklemeyin.Sonuçta bizim ülkemizde avrupa'daki gibi sen ben hesabı yok.Deneyin bakalım, kız arkadaşınızı maaş aldığınız gün dışarı çıkartın.Fakat hesap geldiğinde elinizi cebinize atmayın veya cüzdanı unutmuşum hayatımç bu seferlik sen öder misin? deyin bakalım.Eğer o kız çekinmeden çıkarır hesabı öderse ve surat murat asmadan ,elbette ne demek,derse,helal o kızla yola devam edin, derim. Yok savat surat ederde abuk subuk laflar konuşurak kalkar gider veya somurtarak hesabı öderse, bence aramayın, hiçte gerekmez.

Siz yazdınız bizde okuduk.şimdi ben yazdım, sizde okursunuz umarım...

Takılmayın böyle şeylere, bunları yapanlar sadece kendini ağırdan satmaya çalışıp adamın gönlünde yer yapmaya çalışmak isteyen ergenler. Malesef böyle toplumda böyle oluyor.

0|0
    0|0
    • valla okudum hemde zevkle okudum.

benimde işte söylemek istediğim şey tam da bu.

ortada bazı kalıplar var özellikle geçmişten gelen saçma sapan kalıplar ve kimse bu kalıpların dışına çıkmaya çalışmıyor hatta çıkmaya çalışanı ayıplıyor.

gerçekten biz çocuklarımızı çok kötü yetiştiriyoruz. kızlar hep erkekler düşman gösterilerek yetiştiriliyor. mesela çocukken bile (10 yaşlarında) bazı aileler kız çocuklarının misafirliğe gidilen evde erkeklerle oynasına izin vermezdi.

• ya hesap ödeme büyük bir mesele değil.ben bu durumdan kızlarında çok mutlu olduğunu zannetmiyorum çünkü herşey klişeler üzerine yürüyor. samimi olamıyorlar çoğu zaman çünkü öyle öğretilmiş.

• Hesap ödeme olayı zaten bir örnekti...Klişelerle yaşayan insanlar gelişemezler bu kadar basit...Bu kızların arasında ağzını yamulta yamulta, ayyyy cicimmmm şöyle oldu falllaaaaannnn, gibi söyleyenlerde yok değildir.Mutlaka var buda yeni moda zaten, neresi güzelse avrupalaşacağız diye iyice kendimizi kaybetmiş durumdayız.

Kızlar Ne Diyor 7

• Evet, soru formatından çıkmış belli dolmuşsunuz fakat şimdi bize ne cevap verelim.Sende sonuna bir soru ekleyiver ona göre birşeyler yazalım.

0|0
    0|0
  • ilişkileri yaşla sınırlamamalı 20 yaşında yaşadıgın ilişkiyle 35 yaşında yaşadıgın ilişki aynı değil.. bunları buraya yazacak derecede değil herşey öyle olsa bile bunlar senin seçimlerin doğrultusunda oluyor değil mi? o yüzden şikayet etmek manasız en başta tanımadan ilişkiye başlandığı için böle oluyor.

0|0
    0|0
    • iyide ben ilişkiden evlilik beklemiyorum ki ?

beraber güzel vakit geçirme eğlenme , gezme tozma bekliyorum.

6 ay tanıyacakmıyım bir insanı bunlar için ? ayrıca bu bahsettiğim şeyler flört aşamasında hiç ortaya çıkmıyor. hep ilişki ciddileşince meydana çıkıyor. flört aşamasında herkes olmadığı gibi davranıyor malesef

• evlilik beklemezsen kelek atarlar iyi oluyor sana bir yandan bence

• işte ben bunu anlamıyorum 19 yaşındaki bir insan neden evlilik bekler yahu.

ben 25 yaşından önce kesinlikle evlenmeme taraftarıyım.

çünkü ben basit bir olgu olarak görmüyorum hem erkek hem kadın zihinsel olarak olgunlaşmalı , düşünceleri oturmalı. ondan sonra 1 sene sonra sıkılıp, yanlış yaptığının farkına varan sonra boşanan çiftler peydahlanıyor her yerde. boşananlar yine şanslı birde boşanamayıp ( aile çevre baskısı vs. ) ömrünün sonuna kadar mutsuz olanlar var. hangisi daha iyi sence ?

• bağlanmak istiyo çünkü salak soru da uzun okumadım

0|0
    0|0
    • okumayın tabii. 1000 kelimeden fazla okunursa beyindeki nöronlar zarar görüyormuş.

• tabii olabilir neden olmasın. ama "okumadım" diye belirtmek ne mantık ben onu anlamadım :) okumadıysan okuma geç git. okumadığın bir yazıya neden yorum yapıyorsun.

• baslık soruyu açıklayan kısa cümle değil mi ee sorun

• Yürü be kim tutar seni!

0|0
    0|0
  • bunu okumam ben

0|0
    0|0
  • Madem öyle,sen de her önüne gelen kızla çıkma,önce arkadaş ol,sonra aşık ol,karakterini tanımadan çıkarrsan sen daha çok trip yersin ablacım.

1|0
    0|0
  • tatlım bu çok uzuuun

0|0
    0|0
    • tatlım okuduk kızma:) şimdi arkadaşım yazdıkların doğru olabilir ama herkes böyle diye bir şey yok.. hem tek kızlarda mı sorun? erkekler de bir sürü yanlışlar yapıyor. sal gitsin modundalar, senin yaptığın gibi eleştiri modundalar.. sadece sonuç konuşuluyor ama o sonuca neden olan sebepler hiç konuşulmuyor herkes hanımlığını beyliğini bozmasa sorun kalmaz halbuki..

Erkekler Ne Diyor 1

• dedıklerın cok manıtklı seyler kardesım bende bu konudan cok yakınırım ama eldn bısey gelmyor ben bu senın yazdıklarımı arkadasıma anlatsam olmadık seyler cıkarır anlamAZ bu sadece turklere özel bısey sahıplenme duygusu cogu mılletlerde bu yokur adı uztunde kız arkadasım cok degıl aradan altı ay gecyor evlenme pılanı bılmemne sevıyosan uyma bunada gorelım sonunda ne oluyo ya sen benım hayallerımı caldın ben senın kocanmıydım dedgımde beneden kotusu olmamıstı

0|0
    0|0
    • yorumunu daha yeni fark ettim. erkekleri çoook aşağı koymuşlar tam reklamın altına :D

aynen dediklerine katılıyorum

• yazıların guzl devamıını getr dmardan gırıyon . bı onemı yok .d

Yükleniyor...