Insan şehvetini helale değilde harama kullandığında başına ne gibi dertler gelir?

şehvet veya gazap,(öfke) haddini aşarsa, ırz ve namuslar payimal olur, masumlar mahvolur

Bir saatlik bir sefahat (haram)keyfi ile, bir namus meselesinde, binler gün hem hapsin hem de düşmanın endişesinden sıkıntılarla ömrünün saadeti mahvolur

Bediüzzaman said nursi

İnsan şehvet gücünü helaline değilde haramda kullandığında dünyadada ergeç başına belalar geleceği malum.Allah şehveti haramda kullanmanın cezasını cehennemden önce dünyada veriyor.namus cinayetleri bunun en açık örneği siz bu konuda neler söylemek istersiniz.

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• kız hamile kalır abisi hapse düşer baba kalp krizi geçirir annesi kanser olur küçük kardeş akraba eline bakar

0|0
    0|0
    • İnsan düşünüce üç dört kelimeyle bir kitaplık şaheser çıkıyor ortaya. tıpkı senin verdiğin örnek gibi.Allah senin gibi geniş düşünenlerin sayısını çoğaltsın.

Kızlar Ne Diyor 3

• Bunun önüne geçmek için insanlara irade de verilmiştir. Ama ne yazık ki harama yaklaşırken iradelerini bırakıyorlar.

0|1
    0|0
  • Bu site için açılacak en son ki başlıklardan birisi.

Fikrimi elbetteki belirtmeyeceğim ancak iyi niyetiniz kötüye kullanılacaktır. Bu enformasyonu vereyim istedim.

0|1
    0|0
  • Namus cinayetini, Allah'in cezalandirmasi olarak gormenden dolayi seni kiniyorum. Allah, belki de zina eden kulunu affedecektir ahirette.

Hz. İsa'ya recm yapilmasi icin zina eden bir kimse getirilir. Hz. İsa, onlara soyle der:

"İcinizde en temiz olaniniz ilk tasi atsin." der ve kimse tasi atamaz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• isteğe bağlı ilişki şekillerinin, ister heteroseksüel ister homoseksüel olsun, isterse evlilik dışı olsun namusla ilgisi yok. zorlamaya dayalı cinsel ilişkilerin haram değil, ahlaka ters olduğunu söyleyebiliriz. haram ve sevap yok, dinden bağımsız olarak kötü ahlak ve iyi ahlak var.

son paragrafına da katılmıyorum. dünyada her gün kötülükler yapmış birinin başına bir şey gelmediğini, hatta mutluluk içinde yaşadığını görüyoruz. namus cinayetlerini allah'ın gerçekleştirdiği cezalandırma yöntemiymiş gibi sunman ise tam içler acısı. toplumların geliştirdiği ahlak kurallarını ve buna bağlı cezalandırmaları allah'ın cezasıymış gibi göremezsin bayım.

1|0
    0|0
    • sizin görüşünüz sizi bağlar ben hayata islamdan bakarım insandan bakarım ,maddeci ve freudsal,görüşler müntesiplerini bağlar.yinede görüşünü beyan ettiğin için teşekkür ederim.

Yükleniyor...