Gıda terörü hakkında ne dusunuyorsunuz?

sevgılı arkadslarım;

Ulkemızdekı gıdalardan haberınız varmıydı? Ekmelerın ıcın bırsuru kepçe kepçe tuz katıldığından; lokantada kullanılan yağların eski ve kullanılmış yağlar olduğundan; unlu bır restorona gıttıgınızde bıle zehırlenme rıskınızın olacağından; marketlerde satılan dondurulmuş gıdaların hıc bır vıtamın degerı olmadığından; yedıgımız abur cuburların kılodan başka hıc bır ıse yaramadığından; dana etı dıye yıllanmış angus etlerı satısı yapıldığından; balın ıcıne sunı seker katıldığından; ıctıgımız cayın ıcıne kattığımız sekerın kanserojen maddeler ıcerdıgınden; gunu geçse bıle bozulmayan yoğurt ve yumurtaların koruyucu madde ıcerdıgınden; sebze ve meyvaların hormolu olduğundan; doğal beslenmenın sağlıklı kalmanın gıderek zorlaştığından HABERINIZ VARMIYDI?

0|0
3|26

En İyi Erkek Görüşü

• Bu dediklerinden haberimiz var hatta sen aklına gelenleri yazmışsın bitanede ben söleyim kırmzı toz biberin içine kiremit tzu karıştırdıklarını duymuştum. ben alışverişi severim pazar alışverişinden tutta market giysi falan.. markete girdiğimde elimden geldiği kadar içeriğini okuyorum markalı ürünlerin promasyon yaptığı zamanları takip edip alışveriş yapıyorum örneğin tavukta artık köy tavuğuda satılıyor bazen hiç bişi almadan çıkıyorum. Eti ise marketten almam kasaptan alırım artı Zytin yağını elma sirkesini ve keçiboynuzu pekmezini hiç eksik etmiyorum zira anlamadan yediğimiz gıdalardan yesek bile vücudumuzun sağlıklı olduğudan emin olduğumz bu yiyecekleri yiyerek bir nebze olsun berftaraf ettiğimi düşünüyorum. sebze aldığımda sirke suyuyla yıkarım meyvanın ise kurtlu olanını alırım zira az zirai ilaç kullanılmadığı için kurtlandıklarını okumuştum. Yani arkadaşım kısacası cambaz gibi ip üzerindeyiz Allah yardımcımız olsun :)

1|1
    0|0
    • Bilinc duzeyi tepe yapmis tebrikler

• insanların çok fazla kullandığını düşünmüyorum bu toz biberi ama lokantalarda ve yemek fabrikalarının sağlıklı olduğunu hiç düşünmüyorum geçen yıl gıda zehirlenmesi geçirdik 50 kişi yediğimi,z dönerden dolayı hayatımın en kötü yirmidört saatini geçirdim. burada bana göre en tehlikelisi lokantalardan çok yemek fabrikaları ve çok büyük bir sektör ve sanayinin olduğu şehirlerde bu sektör revaçta mecburen. ben şahsen çalıştığım fabrikada yemek aldığımız şirketi denetim için üst yönetimi uyarıyorum

Erkekler Ne Diyor 25

• Yine toplumsal duyarlıkla alakalı bir konu. Tebrikler.

Konuyla ilgili bir-iki kelam: tanıdığım bir abi vardı. Fırıncılık yapıyormuş. Amerikan ithal, yasaklı, ekmeği kabartmak için kullanılan bir maddeyi kullanıyorlarmış. Bunun yanında yasaklı 20'ye yakın madde de kullanılıyor. Televizyonda izlediğimiz gibi zabıta çat kapı baskın yapıp mührü basmıyor maalesef. Zabıta geliyor. Hediyesini yanında da iki ekmeğini alıp gidiyor. İş yine bizde biter. Bir kişinin şikayet etmesinin yetmediği gibi şikayet etmek genel olarak yetmiyor. İkinci bir adımı atmak gerek. Mesela, bunu duyduktan sonra fırınlardan değil de daha güvenilir olan İBB halk ekmekten almak örnek olabilir. Yazıların uzun oluyor, cevaplarım da... :)

1|0
    0|0
  • Yanlışın var dondurulmus gıdalar besin degeri acisindan daha zengindir cunku bir anda donduruldugundan besin degerlerini korur...Ve bu kadar karamsar dusunursek su sartlarda hic bisey yemememiz lazim.Cunku hic birsey organik degil artik.Ki ulkemizde degil dunyada boyle...

1|0
    0|0
    • ıste bende bunu soyluyorum.. dünya yalns yapıyor dıye bızde yalnıs yapmak zorunda deılız? cunku tarım ulkesı olarak onlardan gıda yönünden zengınız.. Besın degerının yüksek mı olduğunu soyluyorsun:) guldurmyın benı? :) doktor canan karatayı dınlemenızı onerırım:) sonuçta doktor deılız.. ılım bılmeden sallamak olmaz:)

• belırtseydın keşke.. eger tum gıdalar dersen benım gözümde hazır çorbalar hazır mantılar; saklanmış yıllık patetesler aklıma geliyor:D napıyım?

• Tamam sakin olalım =) Güzel tartışmaydı =)

• Var tabiki, ama " At'ın Ölümü Arpadan olsun be apla! " zihniyetindeki bir toplumuz. Bu tip gıdaları kullanmayarak demonstre etmekten aciz bir milletiz.

0|0
    0|0
  • kızım ne zaman konu açsan okumaya üşeniyorum ya.

2|0
    0|0
    • :):) cok guldurdun ılahı:):):) ya okuverıyın ıste:)

• napıyım çok uzun yazıyosun :D evet haberim var ama fitness yaptığımdan dolayı beslenmeme aşırı dikkat ediyorum zaten. benim için sorun yok başkaları düşünsün :)

• evt oda güzel:D

• Varda elden birşey gelmiyor.

0|0
    0|0
  • Gıda Terörü malesef çözülemicek safhaya ulaştı..Yeterli denetim yapılmıyor.Cezaların caydırıcılığı yok..İnsanların sağlığıyla oynuyorlar.

0|0
    0|0
  • Hastayım teröre her türlüsüne

0|0
    0|0
  • evet haklısın ünlü bir fast food markasının yağını yapılan ürünleri görseniz bir daha oradan yemek yemezsiniz dışarıdan çok temizmiş gibi görünüyor ancak içeride işler hiçte öyle değil kontrollerin küçük büyük şirket atrılmaksızın yapılması gerekli

0|0
    0|0
  • doğal olan ne kaldı arkadaşım içtiğimiz suda bile arsenik var

0|0
    0|0
  • devlet denetimi şart kardeşim.yoksa vatandaşı aşar bu konu.yanık yağından tut glikoz şurubuna, e500 e600 den tut sodyum benzoat a kadar..

0|0
    0|0
  • bunlara dikkat edilmesin diye kalitesiz bir eğitim müfredatı uygulanıyor insanlar çok bilinçsiz doğayı ellerimizle yok ediyoruz

0|0
    0|0
  • bilmemek mutluluktur içine ne katıldığını bilmiyorum mutluyum :)

0|0
    0|0
    • ::):) bılınce olmuyor ıste..:) ben gıbı karamsar olucak herkes ama umıtlıyım ıns.:D

• anı yasamak bana gore deıl.. ıcım rahat etmıyor.. malum karekter.. ama sız özgürsünüz tabı..

• o zaman hayatının büyük bölümünde mutsuz olacaksın maalesef

• herşey bozuldu sular peynirler yoğurtlar cart curt hepsinde katkı maddesi var zehirli atıklar var lağım suları vardır vs vs

0|0
    0|0
  • toprak alıp sırf kendim için işletmeyi düşünüyorum tabi okadar param olursa bir gün :S onun dışında zehirlenmeye devam dünyanın her yerinde beslenme bu şekilde az gelişmiş(!) ülkeler hariç.

0|0
    0|0
  • var tabiki onun için en iyisini seçmeye çalışıyoz ..

0|0
    0|0
  • Gıda terörünü bilmemde bu soruda Türkçe imla terörü var sayn hocamm :)

0|0
    0|0
  • vardı.

Cevabın çok uzun ya da çok kısa!

0|0
    0|0
  • Polis terörü daha çabuk öldürdüğünden gıda terörünün üstünde hiç durmadım.Ona daha var.

0|0
    0|0
  • bu ülkede ördeğe tecavüz ediliyorsa hala arkamızın güvende olması yeter bırak yemegi.

0|0
    0|0
  • Tecavüz kaçınılmazsa...

0|0
    0|0
  • Arkadaşım madem şikayetcisin başka ülkede yaşa

0|0
    0|0
    • sen yasa.:D ne o gerceklerı söylemek hoşunuza mı gıtmedı? elestırıye kapalı kendı dünyalarında yapayalnız ınsanlar.

• ne gelmesı ? bırakın bu ıslerı kendınızı kandırmayın.. abd karsısında herkes sut dokmus kedı gıbı oldu.. bunları gıt obamaya soyle.. sıkıyor sa ben tam bağımsızlık ıstıyorum de.. oyle musluman kardeşler demek kolay.. savaş olsa, oo bız yokuz hemen..

• Ya sen neddiyonya bak işine

• ben gayet memnunum at eti sucuk yiyorum mis gibi..

0|0
    0|0
  • vallamı :)

0|0
    0|0
  • ölümden korksak 9 ay değil 90 ay beklerdik

(oldu mu oldu hem de bal gibi oldu)

0|0
    0|0
  • Insanin memesi olunca nasilda bol cevap aliyo sorulari hey masallah be :)

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Çok güzel özetlemişsin. Malesef herşeyi bozdular; şimdi de organik diye doğal olanı faiş fiyata kakalıyorlar. Nefret ediyorum hepsinden.

0|0
    0|0
  • Aç bırakacaksın bizi varya bilmemek en iyisiydi insanı şüpheye düşürüyorsun durduk yere :)

0|0
    0|0
    • vala ben ac kaldım zaten.D:D

• ee normal bunları düşündükten sonra :)) Tamam dışarda yemeyi, dondurulmuş gıdaları çok tüketmemde meyve konusu kötü ya ciddi ciddi tat almıyor insan hormon yüzünden :)

• Allah hepsinin belasını versin

0|0
    0|1
Yükleniyor...