18-19 yaşından sonra boy uzatmak imkansız mı?

Bunun bir yolu yok mu ya, böyle kurbanlık koyun gibi bekleyecek değilim yaşım 18.5 şu an ne yapabilirim boyumun uzaması için? Gözle görülür kısa sürede yapabilecek şekilde?

Güncellemeler:
Bu arada boyum 177 ben 182-183 olsun istiyorum.Bu arada bu soru niye bu kadar ilgi gördü günün sorusu yapın dedm şimdi mi yaptılar acaba :D

1|0
27|44

En İyi Erkek Görüşü

• çok rahat uzarsın rahat ol.:)

1|2
    1|1
    • inşş abi ya :/

• inşallah :) kalıplı adam :)

• sa kardeş bak dinle gel faceden ekle ben adım healhasan@gmail. com yaz çıkarım cidden boyumun uzamasıı istyorum gel el birligyle berber spor yapak e beraber güçlenek

Kızlar Ne Diyor 27

• gelişme en hızlı bebekliktedir..çocuklukta yavaşlar fakat bu yavaşlık bebekliğe göre bir yavaşlıktır..ortaokulda daha da yavaşlar ama kızlar daha hızlı uzar, bu yüzden ortaokulda kızlardan kısa olan erkek çocukları, lisede kızları geçer.. çünkü ergenliğe girişle boy uzaması tekrar hızla harekete geçer, fakat kızların ki bu defa daha yavaştır.. lise çağlarından sonra boy uzaması artık en yavaş dönemine girer 21 yaşına kadar devam eder fakat en fazla genel olarak 2-3 cm ve 25 yaşında artık vücut tamamen gelişimini bititrir.. ve bu yıla vurulursa dahi 5 asla olmaz.. bu saydıklarını lise çağında ki brisi yapsa dahi 8 ay içinde 5 cm imkansız gibi bir şey... yanlışım varsa özür dilerim bunlar derslerden aklımda kalan bilgiler..

0|2
    1|1
    • geçen gün birisi sormuştu aynı soruyu, kopyala yapıştır yaptım 5 cm uzamak ile ilgili bölümün seninle bir alakası yok

• hıı anladım :/ teşekkürr ederm

• neden imkansız olsun uzarsın spor yap bol bol

0|1
    0|0
  • basket oyna

yüz

bolca kalsiyum tüket

erkeklerde 21e kadar boy uzaması var.

0|1
    1|0
  • Erkekler için en son boy uzama yaşı 21.

Ama ben sana basketbol oynamanı tavsiye edebilirim..:)

0|1
    1|0
  • ben kız olduğum halde daha geçen seneye kadar (22 yaş) uzadım sen hala hala uzarsın hiç vakit kaybetten iyibir doktora görün boyun uzaması durup durmadığını kemiklerin kapanıp kapanmadığından anlıyabiyorlar kapanmamışsa sana ona göre egzersizler ve hap verirler

0|1
    1|0
    • Ortopedi'ye mi gidiyoruz?

• evet her hafta köyden geliyor

• iymiş

• Doktora git,kıkırdaklarının kapanıp kapanmadığına baksın,kapanmışsa madem bu kadar istiyorsun ameliyatla açtırır 5-10 cm uzarsın...

0|1
    1|0
    • Ameliyatı boşver demir takıyorlar düzgün spor yapamıyorsun Kickbox yapıyom ben mesela oraya bir tekme yesem kırılır o demir :/

• Siz erkekler 20-24 yasina kadar uzayabilirsiniz esnol eme hareketleri yapabilirsin ya da ne bilim basketboo oynayabilirsin bir de bu boy atmasi genetik ile ilgilidir

0|1
    1|0
    • bizde 20'ye kadar uzuyor erkekler

• bir yere tutun sallan işe yarıyor

1|0
    1|0
    • öyle bişe olsa dünyada kısa insan kalmazdı :)

• genetik problemi varsa onu ayrı kefeye koy

• evet biz de yapıyoruz 1-2 cm uzadım bir de yere yatıp bişeye uzanmaya çalışıyomuş gibi ellerini yukarı doğru gücünün yettiği kadar uzatıyosun (:

• Genetik de etkili bu konuda aslinda,basketbol&süt cok ise yariyor.Boy uzattiran ilaclar var onlardan da edinebilirsin ama ne kadar sagliklidir bilemiyorum.

0|1
    0|0
    • onlar hikaye ya doktora sordum alma dedi

• ya erkekler uzar ama kızlar 19 unda mümkün değil mi

0|1
    1|0
  • Uzar 20ye kadar ama fazla değil en fazla 3 santim felan

0|2
    1|0
  • basketboll sürekli oynarsan sürekli boyun uzayabilir

0|0
    0|0
    • 1.84 boyundayım basketle bayağı bir içli dışlıyım fakat boya etkisi yılda 1-2 mm den fazla olmuyor, olmaz :) ama yine de zinde tutan bir spor forever basketball

• valla dostum basket ile birlikte süt ve ürünleri tüketirsen yılda 1-2 cm o da 20 yaşına kadar falan sürer asıl boy atma dönemi erkeklerde 14 ila 16/17 yaş arasında bence boyun iyi çok takma

• iyi degil ya ben uzamak istiyorum :/ senin boy kaçtı?

• sut icmelisin

0|1
    1|0
  • Doktorlar ortalamada 24 yaşa kadar uzar diyorlar. Ama tamamen genetikle ilgili bir durum. 27 yaşında hala uzuyor benim boyum. Spor ve doğal kalsiyum yardımcı olabilir. Kolay gelsin.

0|0
    0|0
  • esneme hareketleri yap uyumadan önce uzar 3cm felan

0|0
    0|0
    • Benm biran önce o 3 cm i pelin almam lazm :D Çünkü kas yapmaya başlıcam kas yapınca durduruyor boyu

• o kemik uclarıyla alakalı 22 yasına kadar uzayanda var 19 yasına kadar uzayan da.. Kemık ucun acıksa uzayabılırsın

0|0
    0|0
    • Ortopediye görünmek lazm diyon yani :/

• Boyun cok da kısa değil. normalde gelisim duruyor ama basketbol oyna en basitinden 😁

0|0
    0|0
  • uzmazsın ya uzanmıyo arkadaş uzanmıyo işte

0|0
    0|0
    • sen kızsın ondan uzamıyorusn

• 1.70 boyundasın , evet .

0|0
    2|3
  • bende 170 :) boyun iyiymiş en iyi boy uzatma sporu yüzme tavsiyeediyorum :)

0|0
    0|0
  • Kıkırdak kapanmışsa uzamazsın

0|1
    1|0
    • Kapandıgını sanmıyorum Bizim Aile 20'ye kadar uzuyor... Bu kıkırdaklarada nerden bakılıyor anlamadım ki :( doktora gittim ben anlamam dedi :D Fizik tedaviye

• O ne be :D

• O dediginden yok burda :D

• Erkeklerde 21 yaşına kadar uzar.

0|0
    0|0
  • bende 1.65 im 18 ysındayım :( uzayamzmıyım 1.68 bilemi olamazmıyım? benim abim askerden gelene kadar uzadı genlerle alakalı simdi 1.88 boyunda .. ama o gen bana ugramamıs :(((

0|0
    0|0
    • maşallah abine

• genle alakası yok hormonlarla ilgili bu kadar takma kız için ideal boy bence 1.65-75 arası sende sınırdan kurtarıyorsun :)

• sınırda olmak istemiyorum

• Yuzmeye yazil bence senin yasindakiler spor yapmaya basladi bile ;)))

0|1
    1|0
    • bu sogukta ne yüzmesi ya :D

• burda yok malese :/

• Himm :///

• yok 20 yaşına kadar yolu var uzayabiliirsin

0|1
    1|0
  • imkansız

0|0
    3|6
  • imkansız değil

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 43

• Bu konuda ihtisas yapmış saylırım, 25 yaşına kadar uzaman mümkün. bilmen gereken belli başlı şeyler var.

1- sigara alkol gibi zararlı ve vücut fonksiyonlarını bozan şeyleri kullanmamalısın.

2- futbol, fitness, ağırlık kaldırma gibi kıkırdaklarını kapatan siporlardan uzak durmalısın.

3- saçın uzun olmamalı. saç keratin oluşumunu destekleyeceği için uzamayı bir nebze etkiler.

4- basketbol, voleybol, bale, esnetme, şınav, barfiks spor ve hareketlerini düzenli yapmalısın.

5- mutlaka 23.00-06.00 saatlerini uykuda geçirmelisin. Gece uykusu en önemli şey!

6- düzenli bir beslenme alışkanlığın olmalı. Aynı saatte yemelere önem vermeli, protein, karbonhidrat yağ dengesini iyi tutturmalısın.

7- radyasyondan mümkün olduğunca uzak durmalı, stres yapmamalısın.

8- supratall, uzamax gibi maddeler, ek takviye yaratarak uzamana yardımcı olur.(düzenli kullanım şart. DENENDİ)

9- yatakta dik pozisyonda uyuman ok faydalı, çok eğilip bükülmemen gerek.

10- Süt, yoğurt tüketimin olsun. günde en az 500ml süt ve bir kase yoğurt ye. 3lt ye kadar da su iç.

11- cinsel ilişkiden mümkün olduğunca uzak dur.

kolay gelsin.

0|1
    0|0
    • supratall, uzamax gibi maddeler, ek takviye yaratarak uzamana yardımcı olur.(düzenli kullanım şart. DENENDİ) Abi bunlar hepsi para tuzagı diyoprlar ya ? Bu arad şınav mekik işe yarıyor mu ya ilginç :)

• Uzayamayanlar öyle diyor. düzenli kullanım iyi beslenme iyi spor uzatıyor. bu maddeler zaten uzatmıyor yardımcı oluyor... dediklerimi yaparsan uzarsın... garanti veriyorum. ama hepsini yapıcan :)) ayrıca şınav mekik işe yarar vücut spor yaptığın gerekçesiyle kıkırdaklarına büyüme hormonu salgılar. önemli olan spor esnetme ve zıplama sporarı ama unutma! barfiks ve asılı kalma da çok işe yarar... Ayrıca düzenli ve saatinde uyumuyorsan şansın azalır...

• ben zamanında çok düzensiz uyudum 15-18 uzama yaşları ben o saatlerde hep 1 lere 2 lere kadar uyumuyordum tüh :/ neyse artık geçmişin hesabı sorulmaz inşş şimdi yapar 177'den 183 felan olurum :)

• 21 e kadar yolu var ama ne kadar uzar bilemezsin

1|3
    1|0
    • 1.78'den 182 olsun istiyuom ne yapa bilrm

• Anladım ABi eyw çok saol yardımcı oldun

• genetik bir olay. kemiklerinin ucundaki plaklar kapanmamışsa uzama devam eder. ama plaklar kapandıysa uzaman durmuş demektir. hangi bölüm bakıyor bilmiyorum ama üniversitelerde felan plakların kapanıp kapanmadığına bakıyorlar benim bir arkadaşım baktırmıştı. bu arada boyun kaç ki?

0|1
    0|0
    • 1.78 boyum ben 182-183 felan olmak istiyorum.. Bide Burda Ünveriste yok Özel Hastane var 1 tane 1 tanede devlet hastanesi var işte

• yok basketbol oynarsam olurum ya inşş

• ortopedi bakar

• basketbolla bir gelişme sağlarsın

0|1
    0|0
  • erkeklerin 21 yaşına kadar uzayabiliyor 18 19 dan sonrası 3-5 arasındadır spor yaparsan sonuç alırsın

0|1
    0|0
  • kaç kardeşsin bilader kardeşlerinin boyu ne ve kaçıncı çocuksun genelde küçük evlatlar daha uzun olur bu iş sporla alakalı tamamda aile ilede alakalı kardeşlerinin boylarını yaz buraya bende uzayıp uzayamayacağını söyliyim he yaşlatınıda yaz kızlar genelde iki üç yaş erken duruyor büyümesi

0|1
    0|0
    • biz baya kalabalık bir aileyiz 8 kişiyiz Bak abimlerden biri 1.86 23 yaşında digeri 30 yaşında 1.75 kradeşim 1.5 yaş küçük .181 Ablalarım :21 ile 30 yaş arası 4 ablam var boyları şöyle : 166-167-173-168

• yok ya ztn istiyorum yerin zrn yazdım :D

• bak kardeşim boyunun uzamasını istiyorsan süt ve süt ürünleri şart devamlı tüket 22 yaşına kadar yolu var uzarsın daha boyun kaç?

0|1
    0|0
  • bi balık türü vardı onu her hafta 3 kez yersen boyun baya uzuyormus dıye duydum onu araştır derım sana 20 yaşı felan geçersen ışe yaramazmıymış ne öyle bişeyler yazıyordu araştır derim

0|1
    0|0
    • Ne balıkmış ya alayım hemen :)

• paran varsa boyunu cok ciddi bir şekilde uzatabilirsin ama bunun için cok büyük acıya katlanman lazım

0|1
    0|0
    • yok ya boşver o ameliyatta bir demir takıyorlar ben kickbox ypaıuyorum bir tekme yesem kırılır orası hemen

• 20 yaşına kadar boy uzar 20 den sonra uzamaz imkansız.

0|1
    0|0
  • artık yavaşlamaya başlayacak ama yine de umut vardır muhtemelen. eve barfiks borusu taktır , sürekli ona asılı dur. yolda dik yürümeye gayret et

0|1
    1|0
  • 24 e kadar uzar insan

0|1
    1|0
    • ya abi 183 olayımda kaça kadar uzarım bilmiyom :)

• Abi k.b ama biranda öyle diyince sinirlendim... Babam yıllardır çalışıyor durmadan çalışıyor bu yüzden boynu eğrilip kısalmış olabilri bu kadar basit...

• sorun değil ama küfür acizliktir, her daim mantık çerçevesinde tartış insanlarla.

• Evet boy uzatmak hala daha imkansız ama boyunun uzama ihtimali var 22 yaşına kadar.

0|1
    0|0
  • genetik olarak 23 -24 yaşına kadar uzar ondan sonra 35-40 yaşına kadar aynı kalır daha sobra küçülme başlar boy :)

0|1
    0|0
    • :D 40'dan sora kısalsın takmam sonuçta evli mutlu çocuklu olurum inşş :D Ama şuan için boy şart 177'im 183 olmak istiyorum :)

• boyun kaç arkadaşım.

0|1
    0|0
  • Bol bol basket oyna süt iç. Boyum 1,83 cm basket ve süte borçluyum

0|1
    0|0
  • kıkırdaklara ortopedide baktır. kapanmışsa alt taraf yani bacak kısmın uzamaz ama üst bölüm yani omurilik kısmını uzatabilirsin onun içinde en iyi aktivite yüzmektir. ama ahım şahım uzama bekleme 3 4 cm ancak uzarsın kapanmışsa

0|1
    0|0
    • Peki ya kapanmamışsa ?

• içtiğin süte bağlı uzar :D kalsiyum al bol bol

• Kalsiyum ne oluyor ya süt ve süt ürünleri mi?

• bol bol spor yap (tempolu koşu ya da basketbol süper olur ) . gerekli protein ve kalsiyum alımına dikkat et

0|0
    0|0
    • örnek verebilir misin protein ürünleri için?

• :)) demek istediğim yağlı yiyeceklerden uzak durmalısın . hayatta başarılar diliyorum sana

• eyw

• 25' e kadar bile uzayan varmış. Bilmem ki, belki de şehir efsanesidir.

0|1
    0|0
  • voleybol oyna veya esneme yap 21e kadar yolu var

0|1
    0|0
    • uzamak mesele degil ben 5-6 cm uzar mı ona bakıyorum :D

• bi tanıdık vadı 17 yaşındayken 170 falanmış şimdi 21-22 yaşında var 180 boyunda

• çok iymiş bende 18 im 4 cm eksik olsa 6 cm uzasam süper olur :D

• Yüzme kursuna yazıl.Ayrıca kapalı yüzme havuzunda yüzeceksin sıcak suda yani.

Benim kuzenim gidiyor 2 senedir gidiyor boyu 1.52 di 16 yaşındayken şimdi 18 yaşında

1.65 oldu :)

0|0
    0|0
  • Yüzmeye başla . !

0|1
    0|0
    • Abi kış geliyor gelen giden yüzmeye başla diyor ztn hemen hastalanıyorum :D bide yüzmeye başlarsam mahfolurum :D

• Boy uzatıcı kemiklerin arasını uzatan hareketlerde var mesela günde 10-15 dk parmak uçlarında,2 elin yukarı kalkık bir şekilde yürü. Ama yüzme gerçekten çok iyi gelecek yaz başlamayı dene bende başlayacam. Arkadaşım sıska birisiydi yüzmeye başladı boyu uzadı,kollar genişledi feci oldu :D Ama 20-21 yaşından sonra uzamayı bekleme pek. Uzarsan genetiksel olur ... Ha bide süt ürünlerini bol bol tüket.

• 18.5 yaşındayım ben o yüzden şuan istiyorm bizim aile 20'ye kadar uzuyor 1.5 sene içersinde ne kadar uzayabiliyorsam artık uzayayım diyorum inşş yazın yüzmeyede başlarm süt tüketiyorum 1 aydır boy uzatma hareketleri bakayım internetten

• sıcak suya gir:)

0|1
    0|0
  • İçin rahat olsun boyum 1 87 , eğer sağlıklı ve düzenli şekilde spor yaparsan boyun uzayacaktır

0|1
    0|0
    • Ne gibi bir spor benm boyum 1.77 boyumun 182-183 olmasını istiyorum abi :)

• YÜZME ve BASKET çok önemli her akşam git bir potada tek başına smaç çalış atış yap , süt çok önemli ceviz badem falan bunlar çok önemli , maddi durumunu bilmediğim için yazın bol bol yüz güneşlenme durmadan yüz yorul dinlen beslen yüz yüz yüüzzz

• maddi durum normal yani yazın 2 haftada bir yüzmeye gidiyorduk geçen yaz. Kendi harçlıgımdan keser gerekirse yaparım ama ben 1.83 olmam lazm :D Dün baktım metre 1.78'e geldi 2 defa 1 defa 1.77 ye bilmiyrum :D

• zıpla barfise asıl ben 18 yaşndayım başlicam yakında uzarız inş

0|1
    0|0
  • Esne

Zipla

Yuz

Barfiks asil. Duzenli olarak yapmaya calis belki ise yarar.

0|1
    0|0
  • ben 16 yaşındayım 180 boyundayım.Bence sen basket oyna hergün düzenli beslenmeyle birlikte ve bol süt iç

0|0
    0|0
  • arkadaş nasıl bir gelişme var mıbaşladın mı çalışmlara :) sen gene iyisin 177 cm iyi ben 172 cm :(

0|0
    0|0
  • imkansız değil aynı messinin yaptığı gibi ama farklı tür ilaçlar kullanıp ameliyat olursan yan etkileri kötü olabilir

0|0
    0|0
    • ameliyat olmak istemiyorum ya demir taıyorlar çok kötü :/

• Ben senin yaşlarında uzamaya başladım , sana yemin ediyorum okulun en kısasıydım , şu an boyum 1.87

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13
Yükleniyor...