Anketörlük hakkında ne düşünürsünüz?

Anketörlük hakkında ne düşünürsünüz fikirleriniz nedir başınıza hiç geldi mi ?

bugün sabahtan akşama kadar dolaştım anket siyaset içerikliydi onca insanın kapısını çaldım bir sürü küfürler işittim falan fistan yani bu kadar abartılcak ne var bu konuda altı üstü 30 tane basit soru sorup çekip gidicem..

sizin kapınızı anketör çalsa ne düşünürsünüz ? üslubunuz ne olurdu haydi ankete..NOT kesinlikle kişilerin kimlik bilgilerine dokunulmadı

• Bekletmeden kovardım
    10% (4)9% (2)10% (6)Oy Ver
  • Derdini anlamak için bir şans verirdim
    13% (5)17% (4)15% (9)Oy Ver
  • Benim için bir sakıncası yok ankete katılırım
    31% (12)26% (6)29% (18)Oy Ver
  • Kararsızım ruh halime göre değişir..
    38% (15)43% (10)40% (25)Oy Ver
  • Fikirleri yazsam daha iyi olur
    8% (3)5% (1)6% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|18

En İyi Erkek Görüşü

• Elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

Önce dükkân ya da evde isem bişeyler ikrâm ederim.

İnsan sonuçta, sabahtan akşama kadar gezip yoruluyorsunuz.

Tâne başına para kazandığınız için elimden geldiği kadar kişiye de doldurturum.

Fakat kimlik ve adres bilgilerimi vermem.

Özellikle siyâsi içerikli ise insanlar fişlenmekten korkuyor.

Akp yanlısıysan hepten kovulma ve dayak yene riskin bile var.

Siyâset konusunda insanlarımız bu kadar diken üstündeyken zor bu işler.

Bu güne kadar sâdece 1 anketörü geri çevirdim.

O da akp yanlısı çıktı ve din vs. üzerine sorular sorduğu için.

Dükkânda olmasam yine geri çevirmezdim.

Ama sonuçta belediyeler de bunlara bağlı ya, uğraşırlar diye geri çevirdim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• ben seviyorum anketleri ya, ilgili olduğum bir konuysa katılırım seve seve. ama sokakta genellikle acelem olduğu için cevaplamadan geçmek zorunda kalıyorum. müsait olduğum zamanlarda durup katıldığım oldu.

1|1
    1|0
  • Zamanım varsa belki ama genelde pek dinlemem.

0|1
    0|0
  • 3 gün önce geldi sağlık anketiydi ve 14 sayfaydı hayır demedim işini yapmaya çalışıyo sonuçta bende lise zamanlarımda kısa bir süre yapmıştım.

1|1
    0|0
  • Sitedeki anketlere oy vermeyi severim/eğlenceli bulurum, ama dışarıda "İki dakikanızı ayırabilir misiniz?"cilere tahammülüm yoktur efenim.

0|1
    0|0
  • katılırm ne varki öyle genç çok var ,alıyor annem yukarı bir sandalye koyuyor bide su veriyor. adam işini bitirince keşke herkes sizin gibi olsa diyerekten dua ede ede gidiyor. bu sonuçta sizin işiniz, durduk yere kötü davranmaya kimsenin hakkı yok

0|1
    0|0
  • severim ama 30 soru fazla bence

0|1
    0|0
  • benim icin bir sakincasi yok :)

bi kac kezde katilmistim ankete öyle carisda falan gezerken :)

güzeldi bence :)

hem onlarada yardimci oluyoruz buda güzel bisey bence :)

0|1
    0|0
  • Hayır, katılmam. Zamanım yok. :)

0|1
    0|1
  • ne diyon abi sen

0|1
    0|0
  • ben çok severim anket doldurmayı gelen hiç bir anketörü geri çevirmedim

0|1
    0|0
  • telefonumu alıp beni illede kayıt yapalım felan diye zorlamazsa ki bu genelde ingilizce de oluyo sorun yok katılırım

0|1
    0|0
  • : Kararsızım ruh halime göre değişir

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • Ruh halime bagli.

0|1
    0|0
  • anketçilik zordur insanlar sanki yabaniymiş gibi bakar bir dönem yapmıştım zor bir görev

0|1
    0|0
  • ablamda anketördür durumunuzu anlıyorum maalesef öyle bu ülkede :)

0|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Toplumda ezici bir çoğunluk tarafından gereksiz,vakit kaybı ve önemsiz olarak görülen bir meslektir.

Dürüst olayım anketörlere genellikle ya hastanede sıra beklerken ya da telefonda müsait olduğum zamanlarda cevap veriyorum. Kapıma gelenleri de geri çeviremiyorum çünkü olumlu ya da olumsuz bu insanlar ekmek parası için yaz, kış bu işle uğraşıyorlar ve bence biraz saygı göstermek gerek. Tabi gel evin içine diye de buyur etmiyorum, o kadar da değil...

0|1
    0|0
  • 2 ay önce arkadasın dükkanda oturuyoruz erkek kuaför . bir ablamız geldi anketör , farkettiğim kadarıyla siyasi bakımdan karşıt görüşlüydü bize ama bu onun ekmeğine taş atmamızı gerektirmez hatta gelen müşterilerden bile biz rica edip ablamıza yardımcı olduk yaklaş 15 kişiye doldurttuk . bazı insanlarımız gerçekten yobaz ve cahil başka birşey değil.

0|1
    0|0
  • Öğrencilik dönemi yaptım.

Küfür eden densizdir.

Her dakika siyaset konuşup, her şeyi herkesten iyi yaptığını iddia ettiği halde siyasi konularda anket yapana küfür eden veya yadırgayanlar bir zahmet siyasette konuşmasınlar...

0|1
    0|0
  • Katılmıyorum .

0|1
    0|0
  • Kararsızım ruh halime göre değişir

0|1
    0|0
  • Kimlik bilgisi istemiyorsan, gel her sorunu seve seve cevaplarım Ama bilgilerimin satılmasından şüphendiğim için anketçileri çok pis bozarım

0|1
    0|0
    • bu işi genelde öğrenciler yapıor malum herkesin durumu belli günde sadece 18 tane anket doldurması yeterli ama o kadar zor insan var ki 8 tane doldurabildim üstüne üstlük işitmediğimiz azar kalmadı halkımız çok duyarsız ve cahil

• ben zaten gerektiği kadar güvenini sağlıyorum elimde istediği tüm izinler ve belgeler olmasına rağmen .. rizeli olduğum için benim gidip AKP den zanneden insanlara nasıl hitap etmeliyim sence :/

• insan ilişkilerinde tecrübesizsin anladığım kadarıyla. Kimse mecbur değil senn anketini doldurmaya. Bu ne biçim yorum, senn gösterdiğin belgeye niye inansın ? madem bu işi yapıcaksın, insan kitleni değiştir..

• Derdini anlamak için bir şans verirdim ama siyasetle aram olmadığından bu anketi doldurmayacağımı nazikçe söylerdim.

0|1
    0|0
  • iki günüm var ya bir günü misafir gelmişti onla geçti ikinci günüm sabah onda gelen anketörle bitti yav saat onda ne anketi yapacam ben vicdansız gavat

0|1
    0|0
  • ankarada yolda durmus 3 tane velet :D geçen araba markalarını kontrol ediyorlar :) böyle saçma bişey olurmu ya

0|1
    0|0
  • 30 soru çok. bir kaç soruya müsade.

0|1
    0|0
  • ruh halime göre değişir..

0|1
    0|0
  • İşsiz olduğum için okul dışında tabiki :D

0|1
    0|0
  • kanımın ısındığı saçma soruların olmadığı bir tiple karşı karşıya kalırsam evet olabilir.

0|1
    0|0
  • D dedim .

0|1
    0|0

0|1
    0|0
  • karşıma çıkarsa yokmuş gibi yaparım

0|1
    0|0