Genetik alanında akademik kariyer mi yoksa hukuk mu?

Herkese iyi akşamlar lise son sınıf sayısal öğrencisiyim. Hedefimde 2 meslek var bunlardan birincisi moleküler biyoloji ve genetik okuyup biyolog olmak diğeri ise hukuk okuyup iyi bir avukat olmak. Bu 2 meslek arasında seçimsiz kaldım. Sizlere sormak istediğim soru ise şu benim yerimde olsaydınız hangisini seçerdiniz ? 4 Sene moleküler biyoloji ve genetik okuyup üstüne yüksek lisans ve doktora yapıp biyoloji ve genetik alanında bilim insanı mı olmak isterdiniz yoksa kısa yoldan 4 sene hukuk okuyup iş hayatına mı atılmak isterdiniz ?

Birde ülkemizde Şu an akademik kariyer yapmış bir profesörün maaşı 5000 Tl civarında bir doçent in ise 3500 Tl civarındadır. Yalnız 4 sene okuyup mesleğinde 1 numara olan bir avukat bu maaşlardan fazlasını bile kazanabilir. O yüzden siz OLSAYDINIZ HAYATINIZI BİLİME ADAYIP BENİM İÇİN PARA 2. PLANDA KALIR MI DERSİNİZ YOKSA PARA BENİM HERŞEYİM 4 SENE HUKUK OKUYUP KENDİMİ GELİŞTİREREK BİR PROFESÖRDEN DAHA FAZLA GELİR ELDE EDERİM Mİ DERSİNİZ ? Cevaplarınızı bekliyorum

• Moleküler Biyoloji Ve Genetik
    100% (1)100% (1)100% (2)Oy Ver
  • Hukuk
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Amerika'da yaşarım diyorsan Genetik :)

0|0
    0|0
    • Oda çok zor be kardeşim bunun yabancı dil sınavı var ayrıyetten ingilizceyi ana dil gibi konuşması var- yurt dışıda tanınmış bir üniversiteden mezun olması var, üniversiteyi derece ile bitirmek şartı var maddiyat vat varda var yani :(

• Maalesef Türkiye'de bilim ve sanat para etmiyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• insan sevdiği mesleği yapmalı...tabi parada olmazsa olmazlardan biri rahat yaşam için. aslında olay çirkin zengin bir kadın mı yoksa fakir ama hem huyu hem de kendi güzel bir kadınla mı evlenmeliyim gibisinden düşün...ben olsam bir ömür boyu beni mutlu edecek mesleğe yönelirim. kafam rahat huzurla dolu...

0|0
    0|0
    • Haklısın ama bu hayatta yapmak istediklerimin hepsi para istiyor gezmek tozmak araba almak vs. diğer yandan akademik kariyer yapıp genetik alanında birşey bulmak üretmek araştırmak istiyorum. Ama bunu yapınca hayatımın yarısı okumakla geçecek hadi bunu geçtim Türkiyede profesörlere doçentlere araştırmacılara verilen maaşta çok az. O kadar sene oku kafa patlat ama geliri az olsun. (: ASLINDA HEP BU İKİLEME ARASINDA KALDIM NEYAPMALIYIM BİLMİYORUM :(

• Moleküler Biyoloji Ve Genetik

0|0
    0|0
Yükleniyor...