Dün koşu yaptım ve bacaklarım çok ağrıyor. Bir daha olmaması için ne yapmalıyım?

Biraz ara vermiştim koşuya, sanırım hamlamışım dün yine başladım yokuş falan çıktım ama kalçamdan itibaren bacaklarım dövülmüşüm gibi çok ağrıyor. sanırım zorladım. nasıl geçer bunlar? bir daha olmaması için ne yapmalıyım?

0|0
14|15

En İyi Erkek Görüşü

• Spora başlamadan önce kültür fizik hareketleri yaparak ısınmalısın.Yüzme de mesela havuza girmeden önce ısınmalıısın.Koşu da aynı birde hzılı hızlı koşarsan vücut tepki verir.Önce biraz ısınıp hafif tempoda koşmalıısın.Dediğim şekilde yaparsan sorun olmaz.Devam et spora o ağrılar geçer.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• kasların hamlandığı için( tembelleştiği için ) bu durumdasın ...bir kaç gün içinde geçer ...

sakın yürümeyi ve koşmayı bırakma üzerine gittikçe kasların bu marotana alışacaktır spora devam..:)

0|0
    1|0
  • bugün yine spor yapmalısın. Yaparsan ya hemen bugün geçer ya da yarın geçer ama yapmaz isen. 3 5 gün ağrısını çekersin. sonra da yine yaptığından yine aynı ağrıyı hissedersin. o yüzden devam et bugün de yap sporunu

0|0
    0|0
  • Yapacağın tek şey kas geveşetici kullanmak.Hatanın tekrarlanmaması için yapacağın şey;Spor yapmadan önce ısınmak ve ilk seferinde fazla zorlamamak.

0|0
    0|0
  • birdaha koşmalısın sonra birdaha sonra.. .. .

0|0
    0|0
  • Koşuyu tekrarla..

0|0
    0|0
  • bıdaha koşmazsan agrımazzz :P

0|0
    0|0
  • dınlenmesı yeterlıdır.

0|0
    0|0
  • no pain no gain

0|0
    0|0
  • Çok yüklenmişsiniz o yüzden sıcak bir banyo iyi geliyor.

0|0
    0|0
  • yat dinlen ama bir daha bu kadar ara verme

0|0
    0|0
  • Kas gevşetici kullan rahatlarsın

0|0
    0|0
  • koşmayı bırak

0|0
    0|0
  • Düzenli koşmalısın.

0|0
    0|0
  • yat dinlen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• sen bi daha koşma...

0|0
    1|0
  • Alışkın olmadığın için.Bir daha olmaması için

ya hiç yapmayacaksın ya da bünyeni buna alıştırmak için her gün yapacaksın.

0|0
    0|0
  • Uzun zamandır spor yapmadıysan hamlamışsındır. Yavaş yavaş, az az yapman gerekirdi 20 değil de 10 dakika gibi. Ara vermeden yaparsan geçer bir daha da olmaz

0|0
    0|0
  • Aniden koşmaya başladığın için ağrılar oluşmuştur.Koşmaya devam edersen ağrıların geçer.

0|0
    0|0
  • Laktik asit birikmesi..Yoğun egzersiz sırasında vücudumuzda oluşan bir enzim . Bu enzimin birikmesi ile vücudumuzda yorgunluk ve ağrı oluyor

0|0
    0|0
  • Bana da oluyor. Spora bi hafta gitmezsem diger hafta bacaklarim ve kollarim agriyor. Sicak bi dus alip uyumak en iyisi. Ama uyandiginda yataktan çikarken bile bacaklarinin agridigini hisedeceksin. Yani hemen geçmez.

0|0
    0|0
  • süreyi önce kısa tut ilerleyen gunlerde uzatmaya basla uzun süredir yapmıyosan olması normal kas gevsetici kremlerden kullanbilrsin

0|0
    0|0
  • her gün düzenli olarak spor yaparsın devam etmez ağrıların

0|0
    0|0
  • Koşuya başlamadan önce kültür fizik haraketleri yapmalısın.

0|0
    0|0
  • hergün koşman lazım zımba gibi olursun :P

0|0
    0|0
  • Sanırım tam ısınmaya başlamışken bırakmışsın.Kas gevşetici kullan birazda dinlen geçer.

0|0
    0|0
  • yat dinlen

0|0
    0|0
  • et kesmiştir.alışırsın zamanla

0|0
    0|0
  • alışırsın. ara verme ama süreyi biraz kısalt geçene kadar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...