Bugün Suriye'de Esad devrilirse, Suriye halkının çoğunluğu Türkiye'ye katılmak isterse tepkiniz ne olur?

bugün suriyede esed devrilirse , suriye halkının çoğunluğu türkiyeye halk ve toprak olarak katılmak isterse, buna gerekçe olarakta tarihimiz bir dinimiz bir derse , tepkiniz ne olur ? veyahut ortadoğuda natodan ayrılıp yeni bir birlik kurarsak suriye türküye ırak mısır lübnan vs. ülkeler ile aynı olan bir para birimi kullansak. avrupadaki avro gibi , ne düşünürsünüz. olumlu mu karşılarsını ? çekimser misiniz ? kaygılımısınız ? top yekun karşımı çıkarmısın ?

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• Teoride mümkün ama ne ABD ne de diğer oyunun büyük aktörleri buna izin vermezler.. Hele ki Osmanlıcılık projesinin gerçekleşmesi ihtimaline daha kör ve zor bakarlar..

AB veya NATO dışında da yeni bir bölgesel birlik kurulması da şu an için çok gerçekleşebilir görünmüyor..

Ama bölge daha sıcak günlere gebe.. Bu şimdiden anlaşılıyor..

0|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Suriyede sınırda yaşayanlar zaten Türk , sınırlar masa başında çizildi maalesef oradaki Türk vatandaşlarını suriyeye teslim ettik , adamın kardeşi sınır dışında kaldı arap kürt vs. mi oldu şimdi ?

0|1
    1|0
    • oradaki türkler değil sadece kürtler ve araplarla aynı çatı altında yaşıyordu. ırka göre ayrım yapmanı eleştiriyorum.

• tek çatı vs. ben sadece Türkler için dedim , evet dediğin gibi hatayda oldugu gibi orada da etnik kökenler birlikte yaşıyorlar ... ileride hatay gibi ana vatana katılmak isterlerse neden olmasın devletinde işine gelirse ( petrol vs. ) sınırlara dahil edilebilir ...

• katılıyorum. bizim urfada öyledir. yüzde 60 kürt yüzde 30 arap yüzde 10 türk olmasına rağmen. vatanına bağlı bir halktır urfa halkıda. ve burdaki arapların çoğunun akrabası suriyede yaşıyor. tek farkları aradaki gavurun çizdiği tel örgüler. teşekkür ederim yorum içim

• İstemem.

2|0
    0|0
  • uluslararası ilişkiler okuyan birisi olarak yorum yapıyoruz.Biz ezik anasıyız türkiye olarak.Gelin anam hepinizi gelin.Biz hepinizi bağrımıza basarız.

2|0
    0|0
    • bende o bölümü okuyorum. eziklik derken ne demek istedin onu anlayamadım. bir de soruda hepsi kalkıp türküyeye gelsinler demiyorum. toprak olarak katılmak isterlerse diyorum . soruyu tam anlamadın sanırım

• evet osmanlı toprağıydı ve tarihte ortadoğuda en az kanın döküldüğü dönem osmanlının buralarda olduğu dönemdir.

• +1 hepsini doyururuz kendimiz aç kalırız

• Esad devrildiğinde iyi kötü bütün suriyelilere susup beklemek düşecek, istenen de bu zaten, ABD el atıp kurtaracak! ülkeyi

1|0
    0|0
    • bu konuda katılıyorum. abd kesinlikle dost değil olamazda ama soruma cevap değil bu

• Öyle bir şey olsa kaosun içine biz de çekiliriz

• şimdi böyle bir şey olursa dediğin gibi olur muhtemelen.

• Türkiye'ye toprak olarak katılsınlar

Halk olarak katılmasınlar

1|1
    0|1
    • bir de türkiyeye katılırlarsa eğer savaşın verdiği zarar kimin parasıyla düzelecek . istemeyiz biz kendi milletimizi doyuramıyoz daha...

• siz şimdi Amerikan emperyalizmine de karşısınızdır bu zihniyetinizle

• olumlu karşılamak değil sadece önünde sonunda bunun olacağına inanıyorum

sömürülmekten ancak birlik olarak kurtulabiliriz, onların Avrupa Birliğini kurup kendi kurumlarını oluşturduğu gibi biz de İslam birliğini kurmalıyız.

Müslümanlar ancak kardeştir birlik olmadığımız için gücümüz dağılıyor. bizi birbirimize düşman edip sömürenlerin oyunlarını bozmamız gerek artık

0|0
    0|0
    • cok dogru dedin. rahmetli erbakaninda amaci buydu ama izin vermemediler. de bu soruyuyazin ortasinda sormustum sanirim. :)

• olumlu karşılarım, bence islam birliği şart ama altyapıyı çok sağlam oluşturmak gerek.

1|1
    3|0
  • iyice arap ülkesi olduk zaten, bir şey fark etmezdi

0|0
    0|0
  • bide o öso cuları hizbullahçıları mı doyurucaz verdiğimiz vergilerle illalllahh bee

2|2
    1|1
    • hizbullahtan örgütlerden bahsetmiyorum. halktan bahsediyorum. ve şimdiki gibi buraya gelsinler diye sormadım. toprak olarak katılsalar diye sordum. biraz mantıklı cevap verin olumlu ya da olumsuz. soru ne soruyor sen ne saçmalıyorsun.

• nolur cevap ver

Erkekler Ne Diyor 8

• her millet kendi vatanına... bir tek hacı baba tekkesi türkiye arkadaş ne çok servetimiz varmış yedire yedire bitiremedik sağa sola bir bizim kendi milletimiz yiyemedi...

3|1
    0|1
    • ölen insanların olduğu kan akılan bir yerden gelen para hiç gelmesin ırakta o kadar kar kazanırken iyi de ölen insanlar ne alemde acaba? bana dokunmayan yılan bin yaşasın dersen bir gün sana da aynısını derler..her şey para değil bir bunu anlayamadı insanoğlu...kaldı ki zengin daha zengin oluyor halka da vergi üstüne vergi ile zam geliyor 3 kıta bizim olsa ne..

• sen beni anlamıyorsun. zengin evet daha zengin oluyor. böyle bir soru aç ne güzel olur. desteklerim ama ben başka bir şey diyorum. bende bana dokunmayan yılan bin yaşasın demiyorum diye bu soruyu sordum. oradaki müslüman halkla bir biriktelik olursa buna kim en fazla karşı çıkar biliyorsun israil amerika .

• Mantıklı bir insan karşı çıkmalı. Esad'ın arkasında çok güçlü bir halk desteği olduğu kesin. 2 senedir onca yüklenmeye karşın devrilemediğine göre. Esad devrilse bile orada huzursuzluk devam edecek. Ve zaten birleşme olmadan dahi Türkiye'ye yansıyacak bunlar (Bkz. Reyhanlı olayı) Geçenlerde birisi Raşid Dostum'un bile orada savaştığını söyledi. Kim kimi öldürüyor belli değil. Böyle bir ülkenin Türkiye ile birleşmesinin inanılmaz sonuçları olur.

1|0
    0|0
    • yarın bizimde aynı duruma düşmeyeceğimiz belli değil. haklısın kim kimi vuruyor belli değil. ama benim dediğim şey bir günde olacak şey değil. olursada zaten altyapısı iyi kurulmalı

• Bu ortamda altyapı kuramazsın. Bu olanaksız.

• arap osmanlıya isyan edeli 100 yıl oldu... ama içlerine ingiliz öyle güzel işledi ki türke kini... öyle bir şey olamaz hayal görmeyin. kaldı ki petrol dolu ırak'a adım attırmadılar, özel kuvvetlerin başına çuval geçirdiler, ne bok yemeye petrolsüz suriye çöllerine aşeriyorsunuz?

suriye ve libya dan her yere dağılan kimyasal silahlardan biri türkiyenin bir yerinde patlayıp dolar 3 tl olup ekonomi çökünce göreceğiz siz akıllıların hayallerini...

0|0
    0|0
  • İstemem . Hatayta Antakya'da sokaklarda hücum yelekleriyle kalaşnikoflarla gezdiler istedikleri lokantalara girip para ödemeden istediklerini yediler şu durumda bile suriyelileri ülkemize almak huzurumuzu kaçırdı birde bize katılmak mı ? aman aman .

0|0
    0|0
  • Alınmamalılar başka komşumu yok

1|0
    0|1
  • Ezilen her kimse onun yanında olmamız gerekir.

Sorun yok

0|1
    2|2
  • hangi bilim kurgu filmi bu ?

2|1
    1|0
  • gelene gitmi diyicez.ama sorun cok olur.

0|0
    1|0
Yükleniyor...